Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Проба Б Систематичні

Рис. 1 Контрольна карта

4) Робота з контрольною картою. Тому що контрольна сироватка досліджується паралельно з партією діагностичних проб для хворих і перебуває в таких же умовах аналізу, що й матеріал від хворих, те контрольна карта з позначеними на ній результатами аналізу контрольної сироватки, відбиває можливі погрішності в роботі й дозволяє вчасно вжити заходів до їхнього усунення. Про помилки сигналізують так називані "попереджувальні" й "контрольні" критерії. "Попереджувальні критерії" свідчать про неблагополуччя в роботі й погрозі появи грубих помилок.

Попереджувальні критерії:

1) 6 результатів підряд перебувають по одну сторону від лінії середнього арифметичного значення;

2) 6 результатів підряд виявляють тенденцію до одноманітного підвищення або зниження;

3) 3 результати підряд перебувають за межами середнього квадратичного відхилення (1S);

4) 1 результат перебуває за межами двох середного квадратичного відхилення (±2S).

З появою "попереджувальних критеріїв" необхідно ретельно проаналізувати хід виконання аналізу: перевірити використовувані реактиви, калібровані графіки, стандартні розчини, роботу вимірювальних приладів. Якщо вжиті заходи виявилися неефективними, то на контрольній карті з'являться контрольні критерії. Контрольні критерії:

1) 8 результатів підряд перебувають по одну сторону від X;

2) 8 результатів підряд виявляють тенденцію до одноманітного підвищення або зниження;

3) 5 показань підряд перебувають за межами +1S;

4) 3 показання підряд перебувають за межами ±2S;

5) 1 результат перебуває за межами ±3S.

ІІ. Внутрішньо лабораторний контроль на правильність досліджень здійснюється в міру необхідності: 1) з появою попереджувальних або контрольних критеріїв на контрольній карті; 2) при впровадженні нових методів дослідження; 3) при використанні нових вимірювальних апаратур; нової партії реактивів; 4) для контролю за роботою лаборантів.

Для його проведення використають контрольні сироватки з атестованим змістом компонентів типу "Сероконт-п-еквин", "Патосероконт-П", "Сероконт-П". Якщо результат визначення укладається в припустимі межі коливань (X±2S) для даного компонента згідно з паспортними даними контрольної сироватки, то цей результат уважається правильним.

Міжлабораторний контрольпроводиться не рідше одного разу у квартал під керівництвом обласного медичного центра одночасно у великій групі лабораторій шляхом дослідження тотожного біоматеріалу по певній програмі. Всі тести виконуються тільки уніфікованими методами, що дозволяє проводити порівняння результатів досліджень, виконаних у різних лабораторіях між собою. Контроль проводять в один день по строгій інструкції. Контрольний центр розробляє програму експерименту, у якій указується: дата контролю, характер контрольного матеріалу, перелік тестів, винесених на контроль; дата надання результатів експерименту. До спеціального протоколу заносять результати досліджень, назва методу, одиниці виміру. Завдання між лабораторного контролю: досягнення порівнянних результатів досліджень у клінічних лабораторіях; виявити погрішності в роботі кожної КДЛ; виявити помилки в контролі на відтворювання і правильність досліджень. Між лабораторній контроль ефективніше інших контролів, тому що виявляє не тільки випадкові, але й систематичні помилки, які неможливо виявити на рівні внутрішньо лабораторного контролю.

Після одержання інформації від кожної КДЛ обласний центр проводить їхню статистичну обробку. Результати групують по методу, тесту, характеру його виконання. У кожній групі розраховують X, S, V. Всі результати, що перебувають поза межами X+2S - виключаються, але їх ураховують при оцінці якості роботи окремої лабораторії. Статистичну обробку проводять заново. Для оцінки якості роботи окремо взятої лабораторії розраховують ряд додаткових параметрів: і (індекс середнє квадратичного відхилення) по кожному окремому тесті й - сума індексів середнє квадратичного відхилення по всіх тестах.

, де X лаб - результат даної лабораторії. Якщо і S -> 0, тим якісніше результат: 0 < іS < l результат гарний (2 бали); l < іS < 2 результат задовільний (1 бал); іS > 2 результат поганої (0 балів). Після знаходження іS для кожного тесту знаходять iS. Чим нижчеіS, тим якісніше робота КДЛ. Після проведення статистичної обробки результати оформляються у відповідні таблиці й розсилаються завідувачем лабораторіями. У цих таблицях кожна лабораторія закодована.

МЕТОД ЮДЕНА. Дозволяє проводити оцінку результатів між лабораторного контролю графічно, шляхом порівняння результатів кожної лабораторії, що бере участь, з результатами референтної лабораторії. У кожній лабораторії одночасно досліджуються два контрольних зразки. Результати відправляються в контрольний центр, де будують графіка Юдена.

Пари значень результатів контрольних досліджень, кожної лабораторії наносять у вигляді крапок на графік. Якщо крапки усередині окружності – результати придатні. Якщо крапки перебувають поблизу до прямій W – результат відмінний; лабораторія працює стабільно. Якщо крапки не потрапили в окружність і перебувають між дотичними S й t – є систематичні помилки (результати завищені або занижені для обох проб). Якщо крапки за межами дотичних S й t – випадкові помилки.


3S похибки

2S

1S

2

-1S S випадкові

-2S похибки

-3S W t



Читайте також:

  1. Апробація результатів дисертації
  2. Бібліографія. Інформаційно-пошукові мови бібліографічних фондів. Види каталогів: систематичні, предметні, абеткові.
  3. Геьбман Іван Мазепа і його спроба відновити державну незалежність України
  4. Карпатська Україна як спроба створення Української держави у 1938-1939 рр.
  5. Мурексидна проба
  6. Несистематичні, систематичні, випадкові ризики, пов’язані із нерухомим майном.
  7. Розрізняють спостереження включені і невключені, відкриті та інкогніто, вільні та стандартизовані, систематичні й випадкові, польові й лабораторні.
  8. Світові деструктивні релігійні рухи (секти) та спроба їх державного та міжнародного регулювання.
  9. Участь у систематичній продуктивній діяльності.




Переглядів: 604

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
 | Оптичні методи аналізу

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.014 сек.