Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Світові деструктивні релігійні рухи (секти) та спроба їх державного та міжнародного регулювання.

Вивчаючи витоки сучасних релігійних віровчень руйнівного характеру слід зазначити, що вони з’явилися на Заході в 60х роках минулого століття в рамках релігійного руху відомого як «Рух Ісуса», або «Ісус Революція». Його пастори призивали у своїх проповідях до зміни способу життя, що знайшло відгук у наркоманії та іншій маргінальній поведінці молоді. Це викликало занепокоєння громадськості, внаслідок чого на Заході на початку 70х років почали утворюватися громадські організації, як приклад в Америці у 1970 р. «Комітет батьків з визволення дітей від «Дітей божих»», у 1972 р. «Фонд свободи громадян»; в Європі у 1973 р. «Міжнародний Діалог Центр», у 1976 р. в Англії «Сімейні дії, інформація і спасіння», в Данії «Діалог Центр» та інші. Їхня діяльність була спрямована на виявлення фактів порушень прав людей зі сторони деструктивних релігійних організацій та вживання заходів щодо виведення адептів з-під їх впливу. Однак, на жаль, їм не вдалося привернути уваги урядів своїх країн та міжнародних організацій, що сприяло вчиненню ряду резонансних злочинів.

Перший широковідомий випадок, який продемонстрував смертоносність деяких релігійних організацій, пов’язують з псевдохристиянською релігійною організацією – «Народний храм», яка була створена у 1957 році у місті Індіанаполіс (штат Індіана, США) Джеймсом Уорреном Джонсоном. Її діяльність є одним з яскравих прикладів слідування таємній доктрині, маніпулюванням суспільними поглядами, політичними діячами і засобами масової інформації, що призвело до вчинення адептами 18 листопада 1978 року акту масового самогубства в м. Джонстаун (Гаяна). Зникнення цієї організації жахає і досі, адже тоді загинуло 914 людей. В подальшому патологоанатоми встановили, що не менш 700 з 912 загиблих були вбиті і лише решта пішли з життя «добровільно». 276 жертв «Всемогутнього Бога Джонса» були дітьми.

До числа тих, що одержали широкий розголос, відноситься справа Чарльза Менсона (США) – керівника організації групи Церкви Сатани. Її членами протягом 1969 року було скоєно вісім вбивств з особливою жорстокістю, які носили ритуальний характер.

Протягом 1994–1997 років відбулися масові самогубства членів організації «Храм сонця», яку очолював швейцарець Люк Жюре. Внаслідок цього в Європі та Канаді добровільно з життя пішли 73 послідовники його вчення, з них 13 були дітьми.

До 1995 року, історії становлення і розвитку релігійних організацій, що проповідують віровчення руйнівного характеру, були відомі факти як масових самогубств, так і вбивств, а також покарань і залякувань адептів. Суспільство знало і про те, що ними найчастіше вживаються найжорсткіші заходи проти своїх ворогів («аж до фізичного усунення»).

Проте події, пов’язані з іменем «Аум Сінрікьо», виявили світові нову грань цих організацій. Ця «миролюбна буддійська організація» зайняла своє місце в історії як організатор першої акції цивільного тероризму, організованої релігійними лідерами.

27 червня 1994 р. в містечку Мацумота (центральна Японія) «Аум Сінрікьо» випустив зарин. Сім чоловік загинуло, декілька сотень було травмовано. 20 березня 1995 р. адепти організації за наказом керівництва вчинили терористичний акт на чотирьох лініях метрополітену м. Токіо, внаслідок якого 12 чоловік загинуло і більше 5000 були травмовані. Окрім цього «Аум Сінрікьо» причетна до серії вбивств, метою, яких було знищення колишніх членів організації і осіб, які будь-яким чином протидіяли її діяльності.

Лише після того, як світ побачив смертельну небезпеку, яка виходить з діяльності деструктивних релігійних організацій, дана проблема перестала вважатися справою, що стосується окремих осіб і стала розглядатися на державному та міждержавних рівнях. Документом, що засвідчив, що в Європі визнана небезпека, яка виходить від діяльності даних організацій, стало прийняття 22.05.1984 р. Резолюції громадського підходу Держав Членів Європейської Співдружності до різноманітних порушень закону новими релігійними організаціями, які функціонують під захистом, який надається релігійним об’єднанням.

Це активізувало діяльність уряду ряду держав. Зокрема у 1990 р. питанням діяльності деструктивних релігійних організацій зайнялися парламенти декількох Європейських країн (Австрії, Бельгії, Німеччини, Франції), які заснували спеціальні комісії з вивчення їх діяльності. А у 1994р. була створена недержавна Європейська федерація центрів по дослідженню та інформуванню про сектантство, яка у 2005р. отримала статус учасника ЄС, а у 2009 р. статус особливого радника економічної і соціальної ради ООН.

12.02.1996 р. Європарламент своїм рішенням ухвалив «Постанову про секти у Європі», а 22.06.1999 р. Радою Європи прийнято Рішення «Про допомогу жертвам деструктивних культів і членам їх сімей».

На сьогодні релігійні рухи антисоціального спрямування перейшли державні кордони та набувають загрозливої могутності, володіючи сотнями тисяч послідовників в багатьох країнах світу, розгалуженою і добре налагодженою організацією, солідною пропагандистською базою а також значними фінансовими ресурсами. Найбільш небезпечними, за даними дослідників, в світі визнана діяльність «Церкви об’єднання» корейця Сан Мюн Муна (Sun Myung Moon), Міжнародного Товариства Свідомості Крішни (МТСК), рух Шрі Чінмоя, «Церкви сайєнтології», релігійного об’єднання «Фалуньгун».

Так, «Церква об’єднання» неодноразово звинувачувалася в вимаганнях в особливо великих розмірах, в нелегальній торгівлі зброєю, в податкових злочинах, в розбиванні родин та в вербуванні нових членів шляхом омани і негативному впливі на життя адептів.

В США, Німеччині та Франції зафіксовані факти вчинення керівниками деяких громад кришнаїтів ї їх адептами різноманітних злочинів, зокрема вбивств, торгівлі наркотиками, незаконному зберіганні зброї, грабежів ювелірних магазинів.

В Польщі зафіксовані факти викрадення адептами Шрі Чінмоя дітей та широкого використання наркотиків в культовому середовищі. В Німеччині були виявлені факти психічного розладу та самогубства серед адептів.

«Церква сайєнтології» неодноразово звинувачувалася у здійсненні тиску на своїх членів, шантажі та вчиненні ряду злочинів: несплати податків, фінансових шахрайствах, а також викраденні урядових секретних документів, шпигунстві. Діяльність цього релігійного руху визнана небезпечною в Греції, Франції, Бельгії та Австрії. В Німеччині щодо «Церкви сайєнтології» застосовуються обмеження.

На думку експертів зміст доктрини релігійного об’єднання «Фалуньгун» складається з багаточисельних положень, спрямованих проти гідності і здоров’я людини. Її автори фактично відмовляють людині в праві на незалежну поведінку і самостійне прийняття рішень. Об’єднання спеціалізується на акціях суїциду та вчиненню адептами вбивств своїх рідних з особливою жорстокістю за релігійними мотивами. За даними дослідників, «Фалуньгун» винна в загибелі 1700 людей. За результатами досліджень багатьох аналітиків та уряду Китаю об’єднання несе в собі риси екстремізму. З 1999 року діяльність «Фалуньгун» заборонена китайським урядом на території країни. [8]

 


Читайте також:

  1. Автоматизована система ведення державного земельного кадастру
  2. Автоматичне регулювання.
  3. Адміністративні (прямі) методи регулювання.
  4. Акти застосування норм права в механізмі правового регулювання.
  5. Антидемпінгове регулювання у світовій торгівлі.
  6. Антикризове регулювання.
  7. Апарат державного управління як система органів виконавчої влади.
  8. Аргументи на користь і проти державного регулювання аграрної сфери
  9. Базельського комітету з банківського регулювання.
  10. Бюджетне повноваження Державного казначейства України.
  11. Бюджетне регулювання.
  12. Бюджетні кредити, надані за рахунок загального фонду державного бюджету




Переглядів: 878

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Феномен новітньої релігійності: поняття конверсії. Історико-соціальні детермінанти виникнення та розвитку НРР. | Діяльність та розповсюдження НРР в сучасній Україні. 1 страница

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.021 сек.