Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядівКонтакти
 


Тлумачний словник
Авто
Автоматизація
Архітектура
Астрономія
Аудит
Біологія
Будівництво
Бухгалтерія
Винахідництво
Виробництво
Військова справа
Генетика
Географія
Геологія
Господарство
Держава
Дім
Екологія
Економетрика
Економіка
Електроніка
Журналістика та ЗМІ
Зв'язок
Іноземні мови
Інформатика
Історія
Комп'ютери
Креслення
Кулінарія
Культура
Лексикологія
Література
Логіка
Маркетинг
Математика
Машинобудування
Медицина
Менеджмент
Метали і Зварювання
Механіка
Мистецтво
Музика
Населення
Освіта
Охорона безпеки життя
Охорона Праці
Педагогіка
Політика
Право
Програмування
Промисловість
Психологія
Радіо
Регилия
Соціологія
Спорт
Стандартизація
Технології
Торгівля
Туризм
Фізика
Фізіологія
Філософія
Фінанси
Хімія
Юриспунденкция


База оподаткування ПДВ

2.1.

Спеціальний режим оподаткування ПДВ.

Оподаткування експортно-імпортних операцій.

Податкове зобов’язання та податковий кредит. Розподіл податкового кредиту.

Сутність ПДВ, база оподаткування та місце поставок.

Тема 2 .:ПДВ.

2.4. Відшкодування ПДВ;

Податок на додану вартість – це непрямий податок, що додається до ціни товару (робіт, послуг) і повністю сплачується його кінцевим споживачем.

Визначення бази оподаткування ПДВ представлено в таблиці 2.1.:

Таблиця 2.1.

Вид діяльності База оподаткування Особливі умови
Поставка товарів (послуг) База оподаткування операцій з постачання товарів/послуг визначається виходячи з їх договірної (контрактної) вартості, але не нижче звичайних цін, визначених відповідно до статті 39 ПКУ, з урахуванням загальнодержавних податків та зборів (крім податку на додану вартість та акцизного податку на спирт етиловий, що використовується виробниками - суб'єктами господарювання для виробництва лікарських засобів, у тому числі компонентів крові і вироблених з них препаратів, крім лікарських засобів у вигляді бальзамів та еліксирів, і збору на обов'язкове державне пенсійне страхування на послуги стільникового рухомого зв'язку). До складу договірної (контрактної) вартості включаються будь-які суми коштів, вартість матеріальних і нематеріальних активів, що передаються платнику податку безпосередньо покупцем або через будь-яку третю особу у зв’язку з компенсацією вартості товарів/послуг. Звичайна ціна на товари (роботи, послуги) збігається з договірною ціною, якщо інше не встановлено ПКУ і не доведено зворотне, в тому числі в результаті неможливості визначення звичайної ціни із застосуванням положень пунктів 39.3–39.4 ПКУ.
Ввезення товарів на митну територію України Визначається виходячи з їх договірної (контрактної) вартості, але не нижче митної вартості товарів, з якої були визначені податки і збори, що справляються під час їх митного оформлення, з урахуванням акцизного податку та ввізного мита, за винятком податку на додану вартість, що включаються в ціну товарів/послуг згідно із законом. Базою оподаткування при ввезенні товарів на митну територію України є договірна (контрактна) вартість, але не менша митної вартості цих товарів, визначеної відповідно до Митного кодексу України, з урахуванням мита та акцизного податку, що підлягають сплаті, за винятком податку на додану вартість, що включаються до ціни товарів/послуг згідно із законом. При визначенні бази оподаткування перерахунок іноземної валюти в національну валюту здійснюється за офіційним курсом національної валюти до цієї валюти, встановленим Національним банком України, що діє на день подання митної декларації для митного оформлення, а в разі нарахування суми податкового зобов’язання митним органом у випадках, коли митна декларація не подавалася, - на день визначення податкового зобов’язання.
Постачання послуг нерезидентами на митну територію України Договірна (контрактна) вартість таких послуг з урахуванням податків та зборів, за винятком податку на додану вартість, що включаються до ціни постачання відповідно до законодавства. Визначена вартість перераховується в національну валюту за валютним (обмінним) курсом Національного банку України на дату виникнення податкових зобов’язань. У разі отримання послуг від нерезидентів без їх оплати база оподаткування визначається, виходячи із звичайних цін на такі послуги без урахування податку.  
Базою оподаткування у разі проведення операції з постачання на території України туристичним оператором (агентом) туристичної послуги (туристичного ваучера (путівки), призначеної для її споживання (отримання) за межами території України Винагорода, а саме різниця між вартістю поставлених ним послуг (туристичного ваучера (путівки) та вартістю витрат, понесених таким туристичним оператором (агентом) твнаслідок придбання (створення) таких туристичних послуг.  
Ліквідація необоротних активів за самостійним рішенням платника податку, безоплатна передача особі, не зареєстрованій платником податку Операція розглядається як поставка таких виробничих або невиробничих засобів за звичайними цінами, але не нижче балансової вартості на момент ліквідації Виключення становлять випадки, коли основні виробничі або невиробничі фонди ліквідуються у в’язку з їх знищенням або зруйнуванням внаслідок дії обставин непереборної сили, в інших випадках, коли така ліквідація здійснюється без згоди платника податку, в тому числі в разі викрадення необоротних активів, або коли платник податку подає органу державної податкової служби відповідний документ про знищення, розібрання або перетворення необоротних активів у інший спосіб, внаслідок чого необоротний актив не може використовуватися за первісним призначенням.
Постачання товарів/послуг у межах балансу для невиробничого використання, постачання товарів/послуг та виробничих основних засобів у разі переведення з оподатковуваної в пільгову діяльність, використання товарів/послуг не в господарській діяльності, переведення виробничих засобів до складу невиробничих Балансова вартість на момент переведення (постачання), а для товарів/послуг – не нижче ціни придбання  
Постачання вживаних товарів, які повернув лізингоодержувач – неплатник ПДВ у звязку з невиконанням умов договору фінансового лізингу Позитивна різниця між ціною продажу та ціною придбання товарів  
Постачання виробничих або невиробничих засобів, інших товарів/ послуг без оплати, або з частковою оплатою, у межах обміну або дарування, у рахунок оплати праці працівникам платника податку Договірна (контрактна) вартість, але не нижче звичайної ціни.  
Комісійна торгівля товарами, що придбані у осіб, не зареєстрованих платниками податку Комісійна винагорода такого платника податку.  
Операції з поставки товарів (послуг) які є об’єктом оподаткування, під забезпечення боргових зобов’язань покупця, надане такому платнику податків у формі простого або переказного векселя, процентного векселя Договірна вартість, але не нижче за звичайні ціни без врахування дисконтів або інших знижок з номіналу такого векселя, а за процентними векселями - договірна вартість, збільшена на суму процентів, нарахованих або таких, що мають бути нараховані на суму номіналу такого векселя  

 

Оскільки ПДВ в Україні справляється за принципом країни призначення, тобто є податком на внутрішнє споживання, важливе значення для його ефективного адміністрування має визначення місця постачання товарів і послуг. Від правильного визначення місця поставки послуг залежить факт виникнення податкових зобов’язань з ПДВ. Види місць постачання товарів та послуг для цілей оподаткування ПДВ представлено в таблиці 1.2.:


Читайте також:

 1. Алгоритм планування податкових платежів. Вибір оптимального варіанту оподаткування та сплати податків.
 2. База оподаткування
 3. База оподаткування
 4. База оподаткування
 5. База оподаткування
 6. База оподаткування
 7. База оподаткування
 8. База оподаткування
 9. База оподаткування ПДФО.
 10. База оподаткування та ставки податку
 11. База оподаткування, ставки податку та порядок обчислення.
Переглядів: 1505

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Відповідальність за порушення умов податкового законодавства. | Спеціальний режим оподаткування ПДВ.

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

 

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.004 сек.