Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Структуруйте всю інформацію, що викладається.

План

Тема: Методика складання резюме

Лекція 2.

Неформальна зайнятість

Не слід повністю ототожнювати поняття «зайнятість у неформальному секторі» і «неформальна зайнятість», адже між ними є певна різниця. Якщо зайнятість у неформальному секторі — це сукупність зайнятих на підприємствах неформального сектора, то поняття неформальної зайнятості охоплює працівників, трудові відносини яких не підпадають під трудове законодавство; відповідно такі працівники не охоплені оподатковуванням і соціальним захистом. Такі робочі місця можуть належати як неформальному, так і формальному сектору економіки. Для формального сектора найбільш розповсюдженою формою неформальної зайнятості є наймання на основі усної домовленості без складання письмового контракту. Також до неформальної зайнятості відносяться працівники по договорах підряду, тому що такі договори, незважаючи на їхню письмову форму, не містять положень, спрямованих на забезпечення соціальної захищеності працівників

Мета:Надати студентам відомості щодо змісту і методу складання резюме при пошуку та влаштуванні на роботу

Література:

1.http://www.jobs.ua/resume_sample/resume_types/11/

2.http://www.rabotagrad.ru/consultationsearch/_aview_b18560

1. Визначення особистого резюме та принципи його складання

2.Структурні компоненти резюме

3.Інфографікаурезюме

Короткий зміст лекції.

Резюме — це коротка професійна самооцінка кандидата на яку-небудь вакансію. Це ваша візитна картка, що містить інформацію про Ваші професійні достоїнства, кваліфікацію і трудовий досвід. Після розгляду резюме фахівець кадрового агентства чи менеджер з персоналу визначить вас у категорію «перспективних» чи «безперспективних» здобувачів. Щоб поповнити ряди «перспективних» при складанні резюме керуйтеся наступними правилами.

Ваше резюме повинне сполучити в собі 4 основних принципи:

1. Стислість; 2. Конкретність; 3. Правдивість; 4. Вибірковість.
Стислість — оптимальний розмір резюме 1 сторінка формату А4.
Конкретність — точне позначення дат, найменувань організацій і ін. необхідних відомостей.
Правдивість — помнете: «усе таємне стає явним».

Вибірковість — інформацію для резюме варто відбирати, виходячи з його цілей. Іншими словами, у резюме варто включати опис саме тих аспектів Вашого досвіду, що значимі для позиції, на яку Ви претендуєте.
Особливу увагу приділите тим конкретним навичкам і знанням, що Ви одержали в процесі попередньої діяльності. Про інші досягнення варто тільки згадати.

Резюме оцінюється по 2 параметрам:а) Змісту резюме; б) Формі резюме

Резюме повинне бути чітким за структурою. По можливості, не більше 1 сторінки А4. Інше розповісте на співбесіді. Слово «резюме» НЕ пишеться.

Шрифт — Times New Roman. Колір шрифту — чорний. Розмір — 12-й кегль. Самим великим записом (14-й кегль) повинне бути Ваше прізвище, ім'я, по батькові, зазначені по центрі, у верхній частині листа. Поля — верхнє, нижнє, праве 2 см.; ліве 1 см. Інтервал — одинарний. У цілому інтервал між рядками повинний відповідати структурі подачі матеріалу. Виділяти краще жирним, а не курсивом чи підкресленням. Резюме розбивається на короткі абзаци. Рамки і символи бажано не використовувати. Стиль викладу інформації — ділової.

Пишіть простими пропозиціями, уникаючи довгих формулювань, прикметних і дієприкметникових оборотів. Уникайте занадто великої кількості спеціальних термінів. При написанні резюме переважно використовувати формалізований діловий стиль. Резюме не повинне містити граматичних помилок

Свої успіхи, досягнення підкріплюйте цифрами, конкретними фактами.

Зміст.Звичайно резюме складається з 5 тематичних блоків:

Особисті дані; Ціль; Освіта; Досвід роботи; Додаткові відомості.

1.Особисті дані.ФІБ; Адреса; Телефон; Електронна пошта; Дата народження. Тут необхідно самим повним і ретельним образом надати інформацію, що дозволить швидко й ефективно зв'язатися з вами у випадку, якщо вашою кандидатурою зацікавляться і захочуть запросити вас на співбесіду.
Надаючи адресу місця проживання, бажано вказати чи є ця адреса тимчасовою, наприклад, гуртожиток, чи постійна. Якщо адреса тимчасова, то до якого терміну вас можна застати по неї.

Указуючи телефон, не забудьте зробити відповідні позначки, наприклад, «робочий», «домашній», «стільниковий», «для повідомлень» і т.д., укажіть також час, коли вам можна дзвонити.

Якщо вам доступні інші засоби зв'язку, наприклад, факс, e-mail, ICQ, також укажіть їх, деталізую по можливості умови зв'язку з вами.
Чим швидше співробітник кадрового агентства чи відділу кадрів зв'яжеться з вами, тим більше у вас шансів обійти ваших конкурентів в одержанні тієї чи іншої роботи.

До необов'язкової інформації відноситься інформація про вік, сімейне положення, утриманців, здоров'я, громадянство. Як правило, необов'язкову інформацію варто включати тільки тоді, коли ви вважаєте, що вона зробить сприятливе враження.

2. Ціль.Назва посади; Заробітна плата. Якщо Ви направляєте резюме на конкретну вакансію, то ціль — це назва посади, на яку ви претендуєте. У темі листа також варто вказати ім'я фахівця з підбора, що займається даною вакансією.
Якщо Ви претендуєте НЕ на конкретну посаду, то не указуйте відразу кілька вакансій, якщо вони не із суміжних областей. Пишіть для кожної окреме резюме. Можете вказати сферу діяльності, що Вам цікава.

Бажано вказати рівень заробітної плати, на який ви розраховуєте.

У кадровому агентстві чи фірмі набір проводиться на кілька вакансій, тому «Ціль» необхідно позначити обов'язково. Тут варто написати на яку вакансію, роботу, чи область діяльності ви претендуєте.

У пункті ціль також можна указати ваші побажання, вимоги до майбутнього місця роботи.

Якщо ви відгукуєтеся на визначену пропозицію вакансії, то вкажіть у цьому розділі назву конкретної позиції, на яку ви претендуєте.
В інших випадках можна вказати або сферу діяльності, що вас цікавить, або, якщо ви знайомі зі структурою компанії, ви можете вказати, що вас цікавлять позиції у визначеному структурному підрозділі.

3. Освіта Спочатку необхідно назвати основну освіту, що дозволяє вам претендувати на дану посаду. Укажіть: Роки навчання; Навчальний заклад; Одержану кваліфікацію (отриману спеціальність).

Згадайтедодаткову освіту (курси, тренінги, підвищення кваліфікації і т.д.), якщо вона зв'язана з вакансією.

У розділі Освіта перелічуються вищі і середні спеціальні навчальні заклади. Якщо Ви закінчили кілька навчальних закладів, то спочатку указується вища освіта, потім середньо-спеціальна і додаткова. Всі абревіатури необхідно розшифрувати, тому що роботодавець не стане витрачати на цей час.
Про комп'ютерні і мовні курси краще написати в розділі «Додаткові відомості».

4. Досвід роботи.Перелічите місця роботи в зворотному хронологічному порядку, тобто починаючи з останнього чи поточного.

У кожнім абзаці необхідно вказати: Період роботи (місяць і рік прийому / звільнення); Назва компанії чи підприємства; Сферу діяльності; Посада; Ваші обов'язки; Приклади конкретних досягнень у кількісних показниках (%, $, штуках і т.д.).


Читайте також:

  1. ВІДОМОСТІ ПРО ІНФОРМАЦІЮ, КІЛЬКІСНА МІРА ЇЇ. ВИДИ ПОВІДОМЛЕНЬ
  2. Довідником називається об'єкт програми, що дозволяє користу вачу вводити, зберігати і одержувати інформацію, структуруючи її у вигляді дерева.
  3. Поняття про інформацію, інформаційні технології та інформаційні системи




Переглядів: 674

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Кадрові та рекрутингові агенції як приорітетні установи працевлаштування молоді. | Корисні ради.

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.014 сек.