Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Кадрові та рекрутингові агенції як приорітетні установи працевлаштування молоді.

 

Агентства з працевлаштування. Звернення до агентств працевлаштування як спосіб пошуку роботи зручний тим, що всією роботою займаються менеджери цих агентств.

Кадрові агентства бувають двох типів: із вступним внеском або з відрахуванням якихось відсотків від першої зарплати.

Від перших краще триматися подалі. Вони найчастіше займаються шахрайством - у кращому випадку організують якусь співбесіду, в гіршому просто морочитимуть голову координатами фірм, де в жодному випадку роботи не знайдете, а в найгіршому просто забудуть про клієнта, бо гроші отримані наперед.

Ще можуть підсунути координати фірм, узяті з оголошень у звичайних друкованих виданнях, більше того, ще й 2-3 місячної давнини. Клієнту доведеться самому зв'язуватися отриманими телефонами, половина з яких виявиться фіктивними.

Із другим типом кадрових агентств ситуація краща. Окрім того, в таких агентствах можуть запропонувати додаткові послуги (тестування, складання і тиражування резюме тощо), але згоджуватися на доцільно за умови, коли плата за них не перевищує розумні межі.

Багато кадрових агентств, окрім працевлаштування, пропонують додаткові послуги на платній основі. Наприклад, можуть порадити пройти консультацію в психолога чи оцінити інтелектуальні здібності. Проте плата за низку послуг, наприклад, тиражування резюме чи його масове розсилання, цілком виправдана, якщо, звичайно, не перевищує доступних меж. Але вкрай обережно варто ставитися до агентств, що вимагають значної плати за такі невизначені речі, як «консультації з профорієнтації» чи різні курси навчання «з наступною гарантією працевлаштування».

Рекрутингові агентства. Ще на ринку працевлаштування працюють також рекрутингові фірми. Від кадрових агентств вони відрізняються тим, що для здобувачів їхні послуги безкоштовні - добір кадрів оплачують роботодавці. Однак не поспішаєте радіти. Такі фірми дуже дбають про свою репутацію, тому часто ставлять зависокі вимоги і надто примхливими,стосовно кандидатів.

У рекрутингових агентствах орієнтуються, як правило, на добір керівних кадрів чи фахівців високої професійної кваліфікації, «продавати» яких дуже вигідно. А оскільки роботу з пошуку потрібного фахівця гарантовано оплачують, то вивченням і перевіркою кандидатів вони займаються досконало, без поспіху. Звичайно такі фірми добирають тільки ті кандидатури, які щонайкраще відповідають усім вимогам замовника. У більшості випадків рекрутерів цікавлять претенденти, котрі домоглися великих професійних успіхів, зі стабільним послужним списком і відсутністю «білих плям» у трудовій біографії.

Компанії з цілеспрямованого добору персоналу. Ехеcutive Search відрізняється від рекрутменту за всіма основними параметрами за метою, учасниками процесу, термінами виконання, формою оплати і, головне, за технологією, тобто засобами й методами виконання роботи. Мета Ехеcutive Search полягає в забезпеченні компанії/оргагізації керівниками вищої ланки, а також рідкісними фахівцями (про них ми вже згадували вище). Йдеться, як правило, про ключову особистість головного "найманого'' співробітника і його найближче оточення. Тобто, мова про професіоналів, кількість яких обчислюються десятками, якщо взагалі не одиницями. Природно, що замовниками таких високих позицій є, як правило, або власники компаній, або перші особи (генеральний директор), котрі для вирішення принципово важливих кадрових питань мають окремий бюджет.

Проблемні аспекти співпраці з кадровими агентствами. На думку багатьох претендентів через кадрові агентства практично неможливо знайти роботу. Проте тисячі працевлаштованих можуть сказати й протилежно. Тому потрібна низка уточнень щодо спірних питань роботи кадрових агентств.

Не всім щастить відразу. Найвищі шанси отримати допомогу в кадровому агентстві мають фахівці рідкісних професій, а також кваліфіковані професіонали: менеджери вищої та середньої ланок, інженерно-технічні працівники, виробничий персонал, адміністративні працівники, І головне з досвідом роботи, хоча б від 1 року.

Є кілька причин того, що рекрутери приховують нишу фірми- працедавця. З одного боку, договором може бути передбачена конфіденційність інформації про клієнта, а з іншого - частими є випадки, коли претендент, дізнавшись назву компанії, відразу ж звертається до працедавця безпосередньо, тож копітка робота, що її виконало агентство, стає нікому не погрібною.

Агентів часто звинувачують у тому, що вони не відповідають на надіслані резюме. Рекрутер протягом дня переглядає 150 - 200 резюме. За день на поштову скриньку приходить близько 500 листів, з яких резюме становлять близько половини. Резюме на конкретну вакансію може не надійти зовсім.

Окремі вакансіївисятьпо півроку. Це справді так. Часто за однією, позицією “ховаються” кілька вакансій. Наприклад, якщо в оголошенні написали «потрібен інженер з телекомунікацій на підприємство», це може означати, що в штаті компанії декілька інженерів з телекомунікаціїй і потрібно закрити всі вакансії. А іншого боку, і кадровим агентствам потрібно поновлювати свої бази даних.

 


Читайте також:

  1. Акт експертизи підписується кожним експертом і засвідчується печаткою медичної установи, на базі якої проводилася судово-психіатрична експертиза.
  2. Алгоритм перевірки кошторису бюджетної установи
  3. Банківські установи на кредитному ринку
  4. Бюджетні установи отримують кошти на своє функціонування з бюджету виключно на основі фінансових документів, які називаються кошторисами.
  5. Бюджетні установи як платники податків і платежів до бюджету.
  6. Бюджетні установи: сутність та класифікація.
  7. Взаємодія школи і сім'ї у вихованні дітей та молоді.
  8. Визначення факторів дезадаптації молоді.
  9. Грошові кошти в касі установи.
  10. Діяльність держави з працевлаштування молоді
  11. Договірні фінансово-кредитні установи
  12. Зарубіжний досвід здійснення технологічної освіти учнівської молоді.




Переглядів: 954

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Шляхи пошуку роботи | Структуруйте всю інформацію, що викладається.

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.003 сек.