Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Шляхи пошуку роботи

Пошук роботи як соціальна технологія

 

Кар'єра в умовах ринку праці - це не що інше, як успішний продаж своєї робочої сили. Досягти успіху допоможе знання кон'юнктури ринку, його законів і методів роботи на ньому. За клієнта ніхто не вирішить, яку роботу шукати і на які умови погоджуватися. За нього ніхто не здійснить необхідних дій для «виходу» па потенційних роботодавців. І на співбесіду доведеться йти самому. А тому необхідно чітко визначити цілі у пошуках роботи. З'ясувати ситуацію на ринку праці. На основі цього правильно скласти резюме.

Після цього клієнт маєте розробити власну програму просування інформації про себе до потенційних працедавців. При контактах із потенційним роботодавцем (або його представником) необхідно вміти вигідно відрекомендувати себе як потенційного працівника й у результаті отримати пропозицію роботи, а отримавши її, грамотно провести переговори і виторгувати вигідні умови роботи.

І це ще не все, бо, вийшовши на роботу, треба зробити все необхідне, аби закріпитися на ній та бути хорошим працівником.

Найпопулярнішим нині способом залишається пошук у колі знайомих. На другому місці - реклама в ЗМІ. Оголошення про вакансії публікують близько 50% усіх компаній. Третю позицію займають послуги кадрових чи рекрутингових агенств. Багато компаній формують власний кадровий резерв. Останнім часом популярними стали постійні контакти з вищими навчальними закладами, «ярмарки вакансій», а також усілякі “відкриті кадрові конкурси”. Тепер поговоримо про те. якими шляхами компанії знаходять собі співробітників.

Найбільший відсоток вакансій заповнюють люди, які довідалися про них через особисті канали. Не бійтеся запитувати. Не думайте, що хтось може образитися на прохання про сприяння у працевлаштуванні, але й будьте готові до наступного. На кожні 20 розмов щодо пошуку роботи лише одна-дві реакції будуть недоброзичливими, половина — відверто байдужими. Кілька осіб пообіцяють сприяння, але дальше слів їхні обіцянки не підуть. Не розчаровуйтеся. Ця ситуація не має нічого спільного з кандидатурою безпосередньо: такий стан справ стандартний. Продовжуйте пошук, не припиняючи його навіть за умов, що хтось твердо пообіцяв допомогу.

Знайомі та друзі стають в нагоді

Звичайно, цілком можливо знайти собі роботу, не покладаючись на особисті зв'язки. Однак той факт, що найбільший відсоток вакансій заповнюють люди, котрі довідалися про них через знайомих, свідчить сам за себе. Звідси банальний висновок - необхідно підтримувати стосунки з якомога більшою кількістю людей, які можуть бути корисними.

Найменше проблем щодо цього мають товариські та комунікабельні люди. Більше знайомих - вища ймовірність того, що серед них виявиться потенційний роботодавець. Або вони допоможуть знайти його. Проте варто уникати окремих поширених оман, що найчастіше заважають досягненню успіху в пошуку роботи «по знайомству». Про ці омани добре написав Макс Мессмер. американський фахівець із людських ресурсів [http://psyfactor.org/kursabot.htm.

Зав'язуючи знайомства, варто вводити у коло спілкування тільки тих людей, хто безпосередньо за своїм службовим становищем чи соціальним статусом здатний надати роботу

Звісно, головна мета - це вихід на потрібних людей, які можуть чимось зарадити. Але, щоб зав’язати контакти з ними, доведеться знайомитися мало не з усіма підряд. Тому таку оману можна вважати найпоширенішою.

Висновок дуже простий: не обмежуйте свого кола спілкування. Не діліть людей на тих, до кого треба, а до кого не слід звертатися за допомогою. Не поділяєте своїх родичів чи знайомих на «престижних» і «так собі». Фактично кожен, кого ви знаєте або з ким можете познайомитися, незалежно від того, де він працює і чим заробляє на життя, може щось чути про нові вакансії.

Часто допомога приходить звідти, звідки її зовсім не чекаєш.

Робота з оголошеннями в засобах масової інформації та використання Інтернет-ресурсів

15-20% кандидатів знаходять роботу за оголошенням, опублікованим у періодичних виданнях. З одного боку не так багато, але й не настільки мало, щоб ігнорувати даний спосіб пошуку. Тим більше, що оголошення про прийом на роботу - це легкодоступне джерело даних про вакансії.

Є дві основні стратегії роботи з оголошеннями. Перша - розміщення власних оголошень про пошук роботи на спеціалізованих інтернет-сайтах, публікуєте їх у друкованих виданнях, розклеюєте на стовпах. Повірте, що це доволі мало ефективно. Серйозні роботодавці не обтяжують себе передплатою великої кількості газет у пошуках працівника і не переписують номери телефонів на парканах. Друга стратегія полягає у відзивах на вже опубліковані оголошення. Виділіть час для перегляду і вакансій. Більше того, Ви зможете зв'язатися з роботодавцями, обминаючи кадрові агентства. Але спершу треба навчитися самостійно читати і розуміти подані оголошення.

Аналізуючи оголошення, спробуйте з'ясувати наступні питання.

У якому виданні розміщене оголошення? Це дасть уявлення та цілком визначену інформацію про наступне:

· про витрати на пошук персоналу: це свідчення про зацікавленість фірми у кваліфікованому спеціалісті та про його цінність для неї;

· про те, наскільки широко проведено пошук;

· про фінансові можливості фірми і престижності пропонованої роботи.

· Багато чого можуть сказати і оформлення оголошення, його величина та місце, шрифт, наявність логотипу і т. п.

· Оголошення подала фірма чи посередницьке рекрутингове агентство?

· послуги агентств обходяться для фірм зазвичай у 20-30% пропонованої на даній посаді річної зарплати та є свідченням відповідного фінансового стану фірми;

· те, що фірма свідомо йде на додаткові витрати на пошук персоналу, свідчить про велике значення для неї заповнення даної вакансії.

Перед тим, як відгукнутися на оголошення, необхідно з'ясувати для себе ще ряд дуже важливих питань.

· Що фірма вважає за потрібне повідомити про себе?

· Який основний напрямок діяльності фірми?

· Яка фірма за величиною?

· Де розташоване місце пропонованої роботи? Якщо назва й адреса фірми зазначені повністю - це добра ознака.

· Як описана посада?

· Чи зазначене точне найменування посади?

· Чи можна зрозуміти з оголошення, що запропоновано:робота самостійна чи у складі команди?

· Які вимоги до кваліфікації і професійного досвіду? (Іноді вони перераховані, а іноді їх можна вивести з побічно наданої в оголошенні інформації про фірму).

· Чи передбачено спеціальне навчання для нового працівника?

· Чи існує якісь вимоги до особистих якостей?

· Чи подана в оголошенні інформації! про винагороду за виконувану

· роботу?

· Якщо розмір зарплати зазначений на початку оголошення, то це свідчить як правило, про те, що фірма чітко усвідомлює свою готовність платити такі кошти заради того, щоб отримати фахівця відповідного рівня.

· Якщо про зарплату не згадано, то це може означати, що вона порівняно невелика, хоча бувають і винятки.

· Чи є згадка про додаткові виплати та пільги?

· Також при аналізі оголошення про вакансію спробуйте уяснити для себе ще й таку інформацію.

· Чи можна зрозуміти, яка перспектива просування по службі?

· Як і до кого рекомендовано звертатися?

· Якщо подано ім'я з телефоном і адресою, то це означає, що фірма знайде і час для бесіди з Вами телефоном, і можливість прийняти Вас як кандидата у своєму офісі.

· Чи не створюється враження, що посаду надто розхвалюють?

Зверніть увагу на можливу невідповідність тональності оголошення змісту пропонованої роботи та її умов.

І ще дуже важливий момент: спробуйте навчитися «відсортовувати сміття».

Спочатку це буде складно, але з часом, Вам це стане під силу. Уникайте оголошень, у яких мало конкретики, зате багато щедрих обіцянок і знаків оклику на кшталт: “Терміново!” “Суперпропозиція!” “Поспішайте!’' “Престижна робота!” Такі оголошення дають численні представники "мережевого маркетингу" які працюють за принципом: “Спочатку купи в нас, а потім продавай'”. І недовірою варто ставитися до оголошень, у яких для зворотного зв'язку зазначена а/с.

Серйозна та відповідальна фірма не побоїться залишити свій телефон чи адресу. Але тут також є кілька нюансів. Перегляньте уважно видання, що інформують про працевлаштування за два-три останніх місяці. Регулярно повторювані оголошення про вакансії викреслюйте зі свого списку. Це або кадрові агентства поповнюють власну базу кандидатів, або фірма, що нині не має потреби у працівниках, закидає сітки з метою знайти фахівця суперкласу. якого гріх буде не взяти на роботу. Нас мають цікаві ти реальніші пропозиції.

Підозрілими є вакансії, в яких велика сукупність професійних вимог. Це не що інше, як бажання отримати за невелику плату хорошого фахівця, проте може бути й таке: керівники, які подають оголошення, просто не орієнтуються у реаліях життя.

У багатьох оголошеннях можна натрапити на фразу: "Заробітна плата від..." чи "Початкова ставка становитиме..” Не ловіться на цю вудку. “Початкова" зарплата в більшості випадків буде й остаточною. Реально розраховуйте тільки на ту суму, що зазначена в оголошенні.

З вичайно, Ви ніколи не зможете знайти в оголошенні відповіді та запитання, що цікавлять, але уважніший аналіз оголошення дасть змогу побудувати свої подальші дії щодо отримання запрошення на співбесіду.

Отже, аналізуючи оголошення про вакансію в ЗМІ чи на інтернет-сайтах, у будь-якому випадку пробуйте, як хороший детектив, залучити з нього якомога більше цінної інформації. Саме вона стане основою Вашого успіх) , а часто вбереже від непродуманого кроку і можливих шахрайських дій з боку нечесного роботодавця.

Треба бути також готовим до того, що на оголошення в ЗМІ відгукнуться багато кандидатів.

Мета - виділитись із загального потоку

Тому відгукніться на оголошення або відразу, або через днів чотири після оголошення. Другий варіант навіть ефективніший. Якщо пропозиція солідна, то таку вакансію не заповнюють миттєво, і подана інформація через кілька днів, а то й тиждень знайде свого адресата. Більше того, вона буде розглянута навіть ретельніше, оскільки навала претендентів уже минула. При аналізі оголошень обов'язково реально оцінюйте свою спроможність виконувані ту чи іншу конкретну роботу.

Специфічним методом роботи з ЗМІ в процесі пошуку роботи є публікація міні-резюме в засобах масової інформації.

При цьому дуже важливо грамотно скласти текст резюме, подати в ньому таку інформацію про себе, щоб із вами захотіли зустрітися та познайомитись ближче. Тому воно має містити дуже стислу, але дуже змістовну інформацію.

Інформаційне забезпечення влаштування на роботу складається з відповідних сайтів в інтернеті, що пропнують роботу та вакансії, газети, в яких друкуються пропозиції щодо вакансій, рекламні повідомлення по телевізору, радіо. Роботу також можна знайти на ярмарках вакансій, які періодично влаштовують у місті. Перелік вакансій можна знайти в Службах зайнятості.

Важливим джерелом інформації є соціальні мережі, знайомства, форуми в Інтернеті.

Алгоритм пошуку роботи по інтеренту складається з наступних кроків.

Зайти на сайт rabota.ua <noreply@rabota.ua> Далі треба зробити 3 дії

1.Шукайте вакансії і відправляйте резюме

2.Підпишіться на розсилання вакансій

3.Розміщайте резюме

Самі вибираєте, які саме компанії вам цікаві, і тільки їм відправляєте резюме? Розмістите резюме на порталі і зробіть його доступним тільки для цікавих вам компаній. Коли рекрутери компаній, що ви вибрали, будуть шукати кандидата на порталі, ваше резюме вони побачать у числі перших. Інші роботодавці не побачать ваше резюме.
Не хочете, щоб поточний роботодавець побачив ваше резюме? Сховайте своє резюме від поточного роботодавця, вибравши настроювання «Показувати тільки перевіреним роботодавцям, крім перерахованих...» (упишіть поточного роботодавця).
Не хочете «світити» особисту інформацію всьому Інтернету? rabota.ua гарантує, що усі резюме на порталі закриті від пошукових систем. Ваше резюме зможуть бачити тільки компанії-роботодавці, що були ретельно перевірені нашими модераторами, якщо ви виберете настроювання «Показувати тільки зареєстрованим компаніям-роботодавцям».

 


Читайте також:

  1. II. Вимоги безпеки перед початком роботи
  2. II. Вимоги безпеки праці перед початком роботи
  3. III. Вимоги безпеки під час виконання роботи
  4. III. Вимоги безпеки під час виконання роботи
  5. Internet. - це мережа з комутацією пакетів, і її можна порівняти з організацією роботи звичайної пошти.
  6. IV. Вимоги безпеки під час роботи на навчально-дослідній ділянці
  7. VII. Прибирання робочих місць учнями (по завершенню роботи) і приміщення майстерні черговими.
  8. Агроекологічні проблеми розвитку і шляхи їх розв'язання
  9. Аконність залишення засуджених у слідчому ізоляторі для роботи з господарського обслуговування.
  10. Актуальність проблеми професійної етики соціальної роботи
  11. Алгоритм роботи прозорого моста
  12. Альтернативні шляхи охорони атмосфери




Переглядів: 1300

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Стан ринку праці в Україні та його особливості | Кадрові та рекрутингові агенції як приорітетні установи працевлаштування молоді.

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.021 сек.