Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Корисні ради.

Додаткові відомості

Головна помилка: блок «Досвід роботи» нагадує суху виписку з трудової книжки. З нього не видно, які ваші навички можуть придатися на новій посаді. Не залишайте пробілів у датах періоду зайнятості!

Необхідно указати ВСІ місця роботи, більш докладно зупинитися на 3-4 останніх.

Постарайтеся підкреслити свої основні досягнення (використовуйте при цьому гранично чіткі і короткі формулювання), приділите особливу увагу позитивним результатам роботи. Не вказуйте несуттєвий досвід робіт, що не має ніякого відношення до передбачуваної вакансії чи сфері діяльності. Якщо у вас немає досвіду роботи, то просто пропустите цей розділ. Не потрібно писати «Досвід робіт» і ставити навпроти прочерк.

На цьому закінчується обов'язкова інформація, без якої ваше резюме навряд чи будуть використати за прямому призначенням і починається, хоча і не обов'язкова, але не менш важлива частина. Вам надається можливість указати додаткові відомості про себе, але Ви повинні вказати тільки те, що має безпосереднє відношення до «мети».

У цьому розділі вказують:

· Ступінь володіння комп'ютером (програми, з якими працювали);

· Ступінь володіння іноземними мовами (вільно, зі словником; говорю, читаю, пишу);

· Інші навички, необхідні для профдіяльності;

· Інша інформація, що може становити інтерес з боку роботодавця;(наявність автомобіля, готовність до відряджень).

До додаткових відомостей також відноситься інформація про рекомендації.
Якщо ви прийняли рішення відзначити цю інформацію, то необхідно вказати:

· ФІБ рекомендателя;

· Його посада;

· Найменування організації, в який він працює;

· Контактна інформація.

Немає необхідності складати великий список благонадійних людей.
Краще включити в нього імена 2-3 чоловік, з якими Ви зможете попередньо обговорити можливу рекомендацію.

Якщо Ви не готові включити інформацію про осіб, що рекомендують Вас безпосередньо в резюме, можна обмежитися фразою: Рекомендації надаються по запиту.

Подумайте про те, хто може дати вам рекомендації. Це може бути або колишній роботодавець, або науковий керівник чи викладач. У рекомендації повинні бути зазначені ваші основні досягнення, отримані заохочення і нагороди, позитивні особистісні якості.

Резюме повинне містити короткі, але повні відомості про вашу освіту, професійні навички, досвід роботи, досягненнях і доступних рекомендаціях.
Кожне резюме індивідуально, воно повинне бути складене на конкретну вакансію.
У російську компанію посилайте резюме російською мовою, В українську – українською мовою. Якщо хочете продемонструвати своє знання мови, надішліть два резюме — окремо на українській і англійській мовах. Резюме тільки англійською мовою, прислане в українську компанію, не відповідає бізнес етикету. Посилати резюме на англійській мові має сенс у тому випадку, якщо фірма є закордонною чи спільною.
Укажіть якнайбільше контактних даних. Якщо є спосіб зв'язатися з вами зі стовідсотковою імовірністю — укажіть його. Це допоможе рекрутеру залишити вам повідомлення по електронній пошті в тому випадку, якщо ви не відповіли на мобільний телефон, а також подзвонити вам після закінчення робочого дня на домашній телефон, якщо ви сильно зацікавили роботодавця.
Приготуйте зразок резюмеспеціально для сайтів пошуку роботи. Це значить, що в резюме не повинне бути таблиць, назву посади напишіть окремим рядком, щоб при розміщенні резюме було зручно копіювати і вставляти у форму текст. Радимо писати резюме в якомусь простому текстовому редакторі.

Якщо у вас немає основ думати, що роботодавцю цікаво, чи займаєтеся ви футболом, наскільки розвите ваше почуття гумору, а також чи любите ви собак, то не слід указувати таких подробиць. Ваші щирі людські якості оцінять вже в новому колективі, а не по короткому резюме в Інтернету. Залишіть місце для більш потрібної інформації. Виключенням може бути наявність чи відсутність шкідливих звичок.

Якщо у вас є права й автомобіль, то в більшості випадків слід це вказати. З іноземними мовами ситуація обстоїть також, як і з правами на водіння автомобіля. Причому, якщо ви маєте навіть початкові знання якоїсь іноземної мови, укажіть це. Часто з двох співробітників з однаковими навичками росте саме той, хто знає іноземні мови. У будь-якому випадку варто показати, що ви непогано знаєте рідну мову, написавши резюме без помилок.
Тверезо оціните себе. Укажіть свою ціну, проставивши в графу «зарплата» конкретну цифру. Не бійтеся, що та сума, що ви вказали, віджахне роботодавця. Вам усе рівно прийдеться сказати, скільки ви хочете заробляти, на співбесіді.

Якщо в тексті вакансії роботодавці можуть дозволити собі вказати діапазон можливої заробітної плати, то ви знаходитеся в трохи іншім положенні, тому що звичайно роботодавець очікує почути мінімум, нижче якого ви вакансії не розглядаєте. У формі резюме вкажіть чи маєте ви намір одержувати відсотки від продажів, бонуси, премії.

Якщо у вимогах до вакансії серед основних і обов'язкових є такі, як «креативний підхід», «творче мислення» і «уміння знаходити нестандартні рішення», то заставою одержання бажаної роботи може стати креативне резюме, наприклад, з використанням інфографіки. Отут треба бути обережним і подумати, чи дійсно вам це треба чи краще просто скористатися чітким і зрозумілим конструктором резюме на порталі rabota.ua. Але якщо ви уже вирішили використовувати креатив, те радимо включити в резюме інфографіку.

Інфографіка – цеінформація, що надана графічно.. А в резюме це найчастіше діаграми, схеми і т.п. Наприклад, так зване «кар'єрне дерево», де кожна «галузь» - місце роботи, «гілочка» - посада, а тривалість роботи на посаді визначається по кількості «листя».

Головна перевага такого резюме - оригінальність, наочність і можливість чітко і швидко представити в стиснутому виді великий обсяг інформації. Але важливе уміння будувати інфографіку так, щоб вона реально була зрозумілою і наочною. Через порівняльну новизну використання в резюме інфографіка дозволяє виділитися серед інших здобувачів. У той же час не всі українські рекрутери позитивно відносяться до «нетрадиційних» резюме. Тому серед резюме вітчизняних здобувачів цілком інфографічних практично не зустрічається: в основному використовуються окремі графічні елементи - та й ті, якщо здобувачі претендують на творчі посади.

Не варто витрачати час на «візуалізацію» претендентам на професії «серйозні»(бухгалтери, доктори і т.д.), щоб не показатися «легковажним», а також пасивним здобувачам, що шукають роботу, винятково розмістивши резюме на job-сайте (наприклад, щоб просто «прощупати ґрунт»). Що стосується другого, те інфографічні резюме практично неможливо додати на портали по пошуку роботи. Зате воно ідеально підходить для соціальних мереж і розсилання по e-mail. Інфографіку для свого резюме необов'язково «малювати» з нуля: в інтернету сьогодні можна знайти чимало сайтов із шаблонами, що після введення потрібних даних видадуть вам готове інфографічне резюме (правда, в основному, вони на англійському). Однак «шаблоновий» підхід не підходить для дизайнерів і інших фахівців, що заробляють на хліб роботою з різними графічними редакторами чи видавничими системами: їм доведеться демонструвати власні уміння.


Читайте також:

  1. Даний підхід передбачає, що покупець не заплатить за об»єкт суму, більшу вартості відомої йому власності, що має таку ж корисність.
  2. За Акт проголосувало абсолютна більшість депутатів Верховної Ради. УРСР перестала існувати. На геополітичній карті світу заявилася нова самостійна держава – Україна.
  3. Історичне значення IV Універсалу Української Центральної Ради.
  4. ІУ Універсал Центральної Ради. Проголошення незалежності УНР.
  5. Корисні моделі
  6. Корисність в економічній теорії та проблема її виміру
  7. Корисність продукту. Закон спадної граничної корисності.
  8. Корисність. Закон спадної граничної корисності
  9. Лекція 2. КОРИСНІСТЬ ЕКОНОМІЧНОГО БЛАГА. ЕКОНОМІЧНИЙ ВИБІР
  10. Лекція 2. КОРИСНІСТЬ ЕКОНОМІЧНОГО БЛАГА. ЕКОНОМІЧНИЙ ВИБІР
  11. Набуття прав на винаходи, корисні моделі і промислові зразки




Переглядів: 702

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Структуруйте всю інформацію, що викладається. | Причини розбіжності між схильностями і здібностями.

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.011 сек.