Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Порядок укладання шлюбу.

Особи, які мають намір укласти шлюб повинні подати заяву до будь-якого державного органу реєстрації актів цивільного стану за їх вибором. Така заява подається за один місяць до безпосередньої реєстрації до державного органу РАЦСу жінкою та чоловіком особисто. Якщо жінка і (або) чоловік не можуть через поважні причини подати заяву про реєстрацію актів цивільного стану, таку заяву, нотаріально засвідчену, можуть подати їх представники. Повноваження представників мають бути нотаріально засвідченими. За згодою сторін визначається час і форма укладання шлюбу (реєстрація шлюбу у святковій і несвятковій обстановці, вибір здійснюється тільки нареченим та нареченою). При поданні заяви подається пакет документів (паспорт, посвідчення особи офіцерів, прапорщиків, мічманів, військовослужбовців понадстрокової служби, військовий квиток військовослужбовців строкової служби і військових будівельників). Після прийняття заяви органом РАЦСу особам, що мають намір вступити до шлюбу роз’ясняють всі права і обов’язки як майбутньому подружжю і батькам, ознайомлюють з порядком і умовами вступу до шлюбу. При отриманні документів органом РАЦСу перевіряє документи, що посвідчують особу заявника, повноту і правильність документів, що додаються до заяви, ця перевірка проходить у термін відведений до укладання шлюбу. Відповідно до ст. 30 Особи які подали заяву про реєстрацію шлюбу повинні повідомити одна одну про стан свого здоров’я. Приховання тяжкої хвороби, а також хвороби, небезпечної для другого з подружжя, їхніх нащадків, може бути підставою для визнання шлюбу недійсним. Зарученими вважаються особи які подали заяву до органів РАЦСу.

Час реєстрації шлюбу призначається таким чином, щоб не співпав з часом реєстрації інших шлюбів, тим більше з часом реєстрації смерті особи, що може докорінно зіпсувати свято особам, що укладають шлюб. Шлюб може бути укладений як публічно (з присутністю родичів подружжя, свідків), так і таємно (без наявності таких). Згідно зі ст.32 СК шлюб повинен бути укладений в місячний строк з дня подачі заяви до органів РАЦСу. В деяких випадках строк до укладання шлюбу може бути перенесений тільки за ініціативою подружжя. Такі умови мають бути поважними. За наявності поважних причин керівник державного органу реєстрації актів цивільного стану дозволяє реєстрацію шлюбу до спливу цього строку. У разі вагітності нареченої, народження нею дитини, а також загроза життю нареченої або нареченого, шлюб реєструється у день подання відповідної заяви. Шлюб реєструється у приміщенні державного органу реєстрації актів цивільного стану. За заявою наречених реєстрація шлюбу може бути проведена в іншому місці.

У документах, що посвідчують особу тих, що одружилися виставляється штамп, який посвідчує факт реєстрації даного шлюбу із зазначенням прізвища, ім’я, по батькові і року народження другого з подружжя, місця і часу реєстрації шлюбу.


Читайте також:

  1. The peace – порядок
  2. А.1. Порядок Magnoliales - магнолієцвіті
  3. Антидоти і порядок їхнього використання. Само і взаємодопомога при ураженні ОР.
  4. Атестація аудиторів та порядок скасування атестата
  5. База оподаткування, ставки податку та порядок обчислення.
  6. Брокер — торговий посередник, який забезпечує укладання угод за бажанням клієнтів та за їхній рахунок. Винагорода за послугу брокера — брокеридж.
  7. Верховна Рада України: структура, функції, порядок формування та взаємодії з іншими органами влади.
  8. Види банківських рахунків та порядок їх відкриття в установах банку
  9. Види банківських розрахунків і порядок їх відкриття.
  10. Види і порядок укладання угод на валютній біржі
  11. Види інструктажів працюючих з ОП і порядок їх проведення
  12. Види цін та порядок їх встановлення.




Переглядів: 719

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Перешкоди для укладання шлюбу. | Шлюб припиняється з різних підстав.

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.008 сек.