Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Отруєння отрутохімікатами.

Отруєння чадним газом.

Отруєння медикаментозними препаратами.

 

Снотворні та заспокійливі ліки тепер - найрозповсюдженіша причина побутових отруєнь. Люди, котрим були прописані ці ліки, настільки звикають до їх використання, що часом, прокинувшись вночі, вживають таблетки, не глянувши на етикетку, навіть не вмикаючи світла. Декому здається, що вжита доза на них вже не діє, і вони самовільно збільшують її внаслідок чого можливе отруєння.

Гострі отруєння алкоголем. Серед гострих побутових отруєнь часто зустрічаються отруєння алкоголем та. його сурогатами.

Алкоголь - отрута наркотичної дії, яка може викликати не лише сп'яніння, але й гостре отруєння, нерідко небезпечне для життя. Так буває після вживання великої кількості алкоголю та його сурогатів (понад 500 мл горілки). Але у людей, послаблених хворобою, перевтомлених, особливо у дітей, навіть малі дози спиртного можуть викликати отруєння.

У лікарській практиці відомо багато трагічних випадків масового отруєння етиленгліколем та метиловим спиртом, які помилково вживались замість етилового спирту, внаслідок чого гинули люди.

 

 

 

Гострі отруєння чадним газом у побуті виникають внаслідок порушення правил використання пічного палива, при передчасному закриванні засувки труби, при користуванні несправною піччю, при пожежі, при витіканні газу тощо. Хоча кількість подібних отруєнь внаслідок впровадження Центрального опалення зменшується, випадки чадіння людей, особливо у сільській місцевості, ще реєструються. Дуже важко протікає гостре отруєння чадним газом при пожежі. Почастішали випадки гострих отруєнь вихлопними газами (вихлопні гази містять 10% чадного газу) при працюючому двигуні автомашини у гаражі та при довгому знаходженні у закритій кабіні автомашини чи автобуса, де утворюється висока концентрація газу.

Окис вуглецю СО - безбарвний газ, у чистому вигляді він має дуже слабкий, майже невідчутний запах часнику. Людина не відчуває його при вдиханні, тому отруєння настає непомітно.

 

 

До отрутохімікатів, що використовуються у побуті, належать побутові інсектициди. Засоби для боротьби із домашніми садовими комахами, які випускають підприємства побутової хімії дуже ефективні, методи їх використання нескладні. Але ці препарати отруйні для людини і можуть викликати важкі гострі отруєння. Гострі отруєння настають при потраплянні хлорофосу чи карбофосу у тракт травлення чи при вдиханні їх парів (інгаляційно).

Отрутохімікати із групи фосфорноорганічних сполук (карбофос, тиофос, хлорофос, дихлофос, меркатиофос та ін.) потрапляючи в організм, можуть перетворюватися в ще токсичніші з'єднання. При отруєнні у початковій стадії в ураженого виникає збудження, відчуття стискання у грудях, задишка, спітнілість, підвищується артеріальний тиск. Якщо не вжити необхідних заходів, стан потерпілого погіршується; спостерігається порушення дихання, уповільнення пульсу, здригання м'язів, спазматичний біль у череві. У важких випадках можуть настати втрата свідомості, судоми, утруднення, а іноді й зупинка дихання.

Отрутохімікати із групи хлорорганічних з'єднань - гексахлоран, гептахлор та ін. при потраплянні в організм чи на шкіру швидко всмоктуються, накопичуються у жировій тканині, повільно виводяться із організму через шлунково-кишковий тракт. У потерпілого з'являється біль у животі, загальна слабкість, підвищення температури, збудження, судоми в литках.

Засоби, що відлякують комах та кліщів, у більшості випадків містять диметилфталат. У разі неправильного використання препарату та за надмірного надходження його в організм може настати важке, ураження центральної нервової системи.

Перша допомога при побутових отруєннях. При будь-яких отруєннях потрібно негайно звернутися по лікаря. Але ще до його приходу потрібно надати потерпілому першу допомогу. Головне завдання полягає у виведенні із організму отруйного продукту чи його знешкодженні.

Ефективним засобом виведення отрути є промивання шлунка. Хворому потрібно дати випити декілька склянок води та викликати блювання. У воду можна додати сіль чи суху гірчиці (2 чайні ложки на склянку води). При отруєнні фосфорорганічними речовинами ("Карбофос", "Хлорофос тощо), а також метиловим спиртом у воду додають питну соду і чайну ложку на склянку води), а при отруєнні отруйними рослинами – перманганат калію (розчин повинен бути слабкого рожевого кольору).

При проникненні всередину отрутохімікатів потрібно зробити 4-5 промивань шлунка (3-4 склянки підсоленої чи з додаванням питної соди води), а потім дати потерпілому слабильне.

При отруєнні нашатирним спиртом, каустичною содою (та препаратами, що її містять), кислотами, оцтовою есенцією, препаратами, які містять сильні кислоти, а також органічними розчинниками, засобами для виведення плям, змивання фарб, потрібно дати потерпілому випити 2-3 склянки води, добре діє розчин яєчних білків (б білків на 0,5 літра води), а також кисіль, желе, рисовий та вівсяний відвари. Молоко рекомендується лише при отруєнні кислотами чи препаратами, які їх містять.

Правильно надана перша допомога полегшує стан потерпілого.

 


Читайте також:

  1. Біологічні небезпеки. Вражаючі фактори біологічної дії. Пандемії, епідемії, масові отруєння людей.
  2. Гостре отруєння транквілізаторами.
  3. ГОСТРІ ЕКЗОГЕННІ ОТРУЄННЯ
  4. КЛІНІЧНА КАРТИНА, НЕВІДКЛАДНА ДОЛІКАРСЬКА ДОПОМОГА ТА ІНТЕНСИВНА ТЕРАПІЯ ПРИ ОТРУЄННЯХ
  5. Масові інфекційні захворювання і отруєння людей.
  6. Основні умови для початку проведення розслідування. Гострі професійні захворювання і гострі професійні отруєння. Повідомлення про нещасний випадок.
  7. Отруєння препаратами побутової хімії.
  8. Пандемії, епідемії, масові отруєння людей.
  9. Перша допомога при отруєннях
  10. Програма невідкладної допомоги при отруєннях включає наступні заходи: І. Екстрена детоксикація.
  11. Чинники отруєння.




Переглядів: 1553

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Отруєння препаратами побутової хімії. | 

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.003 сек.