Студопедия
Новини освіти і науки:
Контакти
 


Тлумачний словник


Адвокат як представник по потерпілого, цивільного позивача і цивільного відповідача.

Адвокат не має права відмовлятися при проведенні дізнання, попереднього слідства та у судовому засіданні від прийнятого на себе захисту підозрюваного, обвинувачуваного, підсудного та повинен здійснювати свої функції у відповідності зі своїм процесуальним призначенням. Адвокат є самостійним учасником кримінального процессу, вільний у виборі засобів захисту. Головне – щоб ці засоби були законними та цілком відповідали характеру тієї функції, що її захисник повинен виконувати. На відміну від органів, що ведуть процес, - органів дізнання, слідчого, прокурора та суду – закон не поширює на захисника вимог ст.22 КПК про з’ясування всіх обставин справи, в тому числі що викривають обвинуваченого та обтяжуючих його відповідальність. Через характер процесуальної функції, що він виконує, діяльність захисника має певною мірою однобічний характер, бо він має захищати й тільки захищати свого підзахисного.

На захисника покладаються обов’язки: своєчасно з’являтися для участі у виконанні слідчих чи процесуальних дій у яких його участь є обов’язковою (ч.5 ст.48 КПК); не розголошувати без дозволу слідчого чи прокурора дані попереднього розслідування (ст.121 КПК); не розголошувати відомості, що стали йому відомі у зв’язку з виконанням своїх процесуальних обов’язків; він не може бути допрошений як свідок про обставини, що він взнав, виконуючи обов’язки захисника (п.1 ст.69 КПК).

З моменту допущення до участі у справі захисник відповідно до ст.48 КПК має широкі процесуальні права: до першого допиту підозрюваного чи обвинуваченого мати з зустріч (“віч-на-віч”), а після першого допиту – без обмеження їх кількості та довго тривалості; мати зустріч з засудженим та особою, до якої застосовано примусові заходи медичного характеру; бути при допитах підозрюваного та обвинуваченого, а також при вчиненні інших слідчих дій, що проводяться за участю чи за клопотанням підозрюваного, обвинуваченого чи його захисника;
за згодою особи, що проводить дізнання чи слідчого брати участь і у інших слідчих діях; застосовувати науково-технічні засоби при вчиненні тих слідчих дій, у яких приймає участь захисник, а також при ознайомленні з матеріалами справи – за згодою особи, що проводить дізнання, слідчого, а в суді, якщо справа розглядається у відкритому судовому засіданні, - за згодою судді чи суду; знайомитись з матеріалами, якими обґрунтовується затримання підозрюваного чи обрання запобіжного заходу чи пред’явлення обвинувачення, а після закінчення попереднього слідства – з усіма матеріалами справи та виписувати з цих матеріалів необхідні відомості; брати участь у судовому розгляді справи; надавати докази та заявляти клопотання та відводи.

Захисник не вправі: сам здійснювати ніяких слідчих дій по збиранню та перевірці доказів, оскільки за чинним КПК це є винятковою компетенцією слідчих органів, прокурора, судді і суду. Але, беручи участь у справі адвокат має право збирати відомості про факти, які можуть бути використані як докази. подавати скарги на дії та рішення особи, яка провадить дізнання, слідчого, прокурора, судді та суду; збирати відомості про факти. Що можуть бути використані як докази у справі.

 


Читайте також:

 1. А/. Фізичні особи як суб’єкти цивільного права.
 2. Аварійно-рятувальні підрозділи Оперативно-рятувальної служби цивільного захисту, їх призначення і склад.
 3. Адвокат — захисник підозрюваного, обвинуваченого
 4. Адвокатська діяльність
 5. Адвокатура
 6. Адвокатура в Україні: основні завдання і функції
 7. Адвокатура — неодмінний складовий елемент механізму забезпечення прав людини.
 8. Адвокатура.
 9. Адміністративно-правове регулювання державної реєстрації актів цивільного стану, державної виконавчої служби, нотаріату та адвокатури.
 10. Б/. Юридичні особи як суб’єкти цивільного права.
 11. Вибір конкретної різновидності товару-представника.
Переглядів: 523

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Поняття та статус адвоката у кримінальному процесі | Особливості здійснення адвокатом окремих процесуальних дій.

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

 

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.002 сек.