Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Порядок запрошення і призначення захисника.

Відмова від захисника і його заміна.

Відповідно до ст. 46 КПК підозрюваний, обвинувачений і підсудний мають право в будь-який момент провадження справи відмовитися від запрошеного чи призначеного захисника. Відмова до­пускається лише з ініціативи підозрюваного, обвинуваченого чи підсудного і не позбавляє його права запросити того ж чи іншого захисника в подальших стадіях процесу.

При відмові від захисника особа, яка провадить дізнання, слідчий складають протокол із зазначенням мотивів відмови, а суд зазначає про це в протоколі судового засідання. Про прийняття відмови від захисника чи відхилення її особа, яка провадить дізнання, слідчий, суддя виносять постанову, а суд - ухвалу.

Відмова від захисника у випадках, зазначених у статті 45 цього Кодексу, може бути прийнята лише тоді, коли підозрюваний, обвинувачений, підсудний, засуджений чи виправданий обґрунтовують її мотивами, які особа, що провадить дізнання, слідчий, суд визнають такими, що заслуговують на увагу. У цьому випадку захисник замінюється іншим в порядку, передбаченому частиною четвертою цієї статті.

Прийнявши відповідно до вимог статті 50 цього Кодексу рішення про усунення захисника від участі в справі, а також прийнявши відмову захисника від виконання обов'язків, особа, яка провадить дізнання, слідчий, суддя чи суд роз'яснюють підозрюваному, обвинуваченому, підсудному його право запросити іншого захисника та надають йому для цього в стадії розслідування справи не менше доби, а в стадії судового розгляду справи - не менше трьох діб.

Якщо у випадках, передбачених статтею 45 цього Кодексу, підозрюваний, обвинувачений, підсудний протягом цих строків не запросить іншого захисника, особа, яка провадить дізнання, слідчий чи суддя постановою, а суд -ухвалою самі призначають захисника. Заміна одного захисника іншим, крім випадків, передбачених статтею 61 КПК, може мати місце тільки за клопотанням чи згодою підозрюваного, обвинуваченого, підсудного.

Заміна одного захисника іншим може відбуватися на будь-якій стадії процесу і не тягне відновлення процесуальних дій, вчинених за участю захисника, якого замінено.

За­хисник запрошується підозрюваним, обвинуваченим, підсудним чи засудженим, їх законними представниками, а також іншими особами на прохання чи за згодою підозрюваного, обвинуваченого, підсудного, засудженого.

Особа, що провадить дізнання, слідчий, суд зобов'язані надати затриманій особі чи особі, яка утримується під вартою, допомогу у встановленні зв'язку з захисником або з особами, які можуть запросити захисника. Підозрюваний, обвинувачений, підсудний вправі запросити собі кількох захисників.

Особа, яка проводить дізнання, слідчий чи суд можуть призначити захисника у встановленому законом порядку через адвокатське об'єднання. Вимога особи, яка проводить дізнання, слідчого, суду про призначення захисника, є обо­в'язковою для керівника адвокатського об'єднання.

Захисник призначається у випадках:

1) коли відповідно до вимог частин першої і другої статті 45 цього Кодексу участь захисника є обов'язковою, але підозрюваний, обвинувачений, підсудний не бажає або не може запросити захисника;

2) коли підозрюваний, обвинувачений, підсудний бажає запросити захисника, але за відсутністю коштів чи з інших об'єктивних причин не може цього зробити.

У випадку, коли є потреба у проведенні невідкладних слідчих чи інших процесуальних дій за участю захисника, а підозрюваний чи обвинувачений ще не встиг запросити захисника або присутність обраного захисника неможлива, особа, яка провадить дізнання, слідчий своєю постановою має право призначити захисника тимчасово до прибуття обраного захисника.

Надання права особі, яка провадить дізнання, слідчому своєю постановою призначати захисника тимчасово до прибуття обраного захисника, не є вдалим рішенням.

Як зазначається на початку диспозиції, йдеться про невідкладні слідчі «та інші процесуальні дії», результати яких можуть мати важливі наслідки для подальшої долі усієї справи, а відтак, і для самого підозрюваного чи обвинувачуваного. Залучення до таких дій «тимчасового», а не виключається і власного кишенькового адвоката, який, розуміючи свою тимчасовість, буде не дуже принциповим та наполегливим, здається, не тільки не виправданим, але і певною мірою небезпечним для основної фігури у справі - підозрюваного чи обвинуваченого.

 

 

Список використаної літератури:

1. Бірюченський О. Т. Проблеми забезпечення права особи на захист у кримінальному судочинстві // Вісник Верховного Суду України. - 1999. - № 6 (16).

2. Варфоломеєва Т., Гончаренко С. Науково-практичний коментар до

Закону України «Про адвокатуру». - К., 2003.

3. Гловацький І. Ю. Діяльність адвоката-захисника у кримінальному

процесі. - К.: Атіка, 2003.

4. Фіолевський Д.П. Адвокатура: Підручник.-К.: Прецедент, 2007

 


Читайте також:

  1. The peace – порядок
  2. А.1. Порядок Magnoliales - магнолієцвіті
  3. Аварійно-рятувальні підрозділи Оперативно-рятувальної служби цивільного захисту, їх призначення і склад.
  4. Автоматизація процесу призначення IP-адрес
  5. Аналіз службового призначення деталей та конструктивних елементів обладнання харчових виробництві, визначення технічних вимог і норм точності при їх виготовленні
  6. Антидоти і порядок їхнього використання. Само і взаємодопомога при ураженні ОР.
  7. Атестація аудиторів та порядок скасування атестата
  8. База оподаткування, ставки податку та порядок обчислення.
  9. Бізнес-планування, його суть та призначення
  10. Будівельні домкрати, їх призначення, класифікація та конструкція.
  11. Будівельні лебідки, їх призначення, класифікація та конструкція.
  12. Будівельні підйомники, їх призначення, класифікація та конструкція.




Переглядів: 1304

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Обов'язкова участь захисника. | Національні системи стандартизації. Основні завдання їх діяльності.

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.034 сек.