Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



ГЛОСАРІЙ ДО ТЕМИ: 11

Трудова дисципліна(як правова категорія)- це встановлений нормами права порядок взаємовідносин учасників трудового процесу, що визначає точне виконання ними своїх трудових функцій. Крім того, трудова дисципліна розглядається як: самостійний інститут трудового права; один з принципів трудового права; елемент трудових правовідносин; фактична поведінка працівників.

Трудова дисципліна (як інститут трудового права) — це сукупність, правових норм, що регулюють внутрішній трудовий розпорядок і встановлюють трудові права та обов'язки сторін трудового договору, а також, заохочення за успіхи в роботі та відповідальність за умисне невиконання трудових обов'язків.

Методи забезпечення трудової дисципліни - переконання, заохочення, примус.

Заохочення – офіційне застосування заходів морального та (або) матеріального стимулювання до працівників за зразкове виконання трудових обов'язків, підвищену продуктивність праці, покращення якості продукції, тривалу і безперервну роботу, новаторство у праці і за інші досягнення в роботі або за особливі трудові заслуги; до працівників підприємств, установ, організацій можуть застосовуватись будь-які заохочення, що містяться в затверджених правилах внутрішнього трудового розпорядку.

Внутрішній трудовий розпорядок– це система трудових правовідносин, що складаються в трудовому колективі у процесі виконання колективної праці.

Правила внутрішнього трудового розпорядку це локальний нормативний акт, що затверджується роботодавцем (власником або уповноваженим ним органом) за погодженням з виборним органом первинної профспілкової організації (профспілковим представником) на основі типових правил та визначає трудовий розпорядок на підприємствах, в установах, організаціях.

Дисциплінарна відповідальність- це обов'язок працівника понести негативні наслідки за невиконання або неналежне виконання ним з його вини трудових обов'язків.

Загальна дисциплінарна відповідальність– один із видів дисциплінарної відповідальності за нормами трудового права, який поширюється на всіх працівників і регулюється КЗпП України у випадках, передбачених статтями 147-152.

Спеціальна дисциплінарна відповідальність- один із видів дисциплінарної відповідальності за нормами трудового права, який передбачається лише для окремих конкретних категорій працівників на підставі статутів та положень про дисципліну і спеціальних нормативних актів.

Дисциплінарний проступок - це винне невиконання або неналежне виконання працівником покладених на нього законодавством про працю, колективним і трудовим договорами трудових обов'язків. Воно є правовою підставою притягнення працівника до дисциплінарної відповідальності

Умови притягнення працівника до дисциплінарної відповідальності – невиконання чи неналежне виконання працівником своїх трудових обов’язків, внаслідок чого була заподіяна шкода; винні і протиправні дії (поведінка) працівника; умисна чи необережна вина; причинний зв'язок між винною і протиправною поведінкою працівника і завданою шкодою.


Читайте також:

  1. ISO 14050 «Глосарій».
  2. Б. Англо-український глосарій типових конструкцій з військового перекладу 1 страница
  3. Б. Англо-український глосарій типових конструкцій з військового перекладу 2 страница
  4. Б. Англо-український глосарій типових конструкцій з військового перекладу 3 страница
  5. Бюджетний механізм та його підсистеми: забезпечуючі, оперативні, ретроспективні.
  6. Внутрішньовиробничі логістичні системи: МRР, МRР II, KANBAN, ОРТ. Їх характеристика та порівняльний аналіз.
  7. ГЛОСАРІЙ
  8. ГЛОСАРІЙ
  9. ГЛОСАРІЙ
  10. ГЛОСАРІЙ
  11. ГЛОСАРІЙ
  12. Глосарій




Переглядів: 409

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
 | Тема 12. МАТЕРІАЛЬНА ВІДПОВІДАЛЬНІСТЬ СТОРІН ТРУДОВОГО ДОГОВОРУ

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.003 сек.