Принцип роботи той, що й на, біполярних транзисторах.
Польові транзистори мають дуже велику вхідну напругу.
Завдяки цьому R3 час задаючих ланцюгів м.б. обрано більших номіналів без помітної зміни режиму транзисторів, що дозволяє отримати періодичні коливання прямокутної форми в діапазоні дуже низьких частот.
Автоколивальний режим у схемі забезпечується зворотним зв’язком, що охоплює ОП з його виходу на неінвертуючий вхід крізь поділювач R1,R3. Часозадаючий ланцюг С; R2 – забезпечує процес переключення схеми з одного стійкого стану в інший.
В момент t1 = tn+ виконується рівність Uвх+ = Uвх- та ОП входить у підсилювальний режим.
При цьому вихідна напруга дещо зменшується, а, відтак, зменшується через поділювач R1 R3 напруга Uвх+, що викликає подальше зменшення вихідної напруги.
Цей лавиноподібний регенеративний процес завершується тим, що Uвих стрибкоподібно досягає рівня Uвих- » - Uн.п., а Uвх+ = b Uвих- . Тепер конденсатор розряджається через резистор R2 та вихід ОП і напруга на інверторному вході падає з тією ж постійною часу R2 С, що й при заряді конденсатора, прагнучи до асимптотичного рівня Uвих-.
В момент t = t2, коли під час перезаряду напруга на конденсаторі (інверт. вході) зрівняється рівнем з напругою на інверт. вході, знову відбувається перекидання ОП.