Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядівКонтакти
 


Тлумачний словник
Авто
Автоматизація
Архітектура
Астрономія
Аудит
Біологія
Будівництво
Бухгалтерія
Винахідництво
Виробництво
Військова справа
Генетика
Географія
Геологія
Господарство
Держава
Дім
Екологія
Економетрика
Економіка
Електроніка
Журналістика та ЗМІ
Зв'язок
Іноземні мови
Інформатика
Історія
Комп'ютери
Креслення
Кулінарія
Культура
Лексикологія
Література
Логіка
Маркетинг
Математика
Машинобудування
Медицина
Менеджмент
Метали і Зварювання
Механіка
Мистецтво
Музика
Населення
Освіта
Охорона безпеки життя
Охорона Праці
Педагогіка
Політика
Право
Програмування
Промисловість
Психологія
Радіо
Регилия
Соціологія
Спорт
Стандартизація
Технології
Торгівля
Туризм
Фізика
Фізіологія
Філософія
Фінанси
Хімія
Юриспунденкция


Магнитне поле Землі та здоров’я людини.

Магнітне поле Землі оточує весь земний простір і захищає біосферу від сонячного вітру.Напруженість магнітного поля різна.В екваторіальних країнах вона найменша, в регіонах полюсів – максимальна.Є висока напруженість в геомагнітних аномаліях. Під водними глибинами напруженість магнітного поля вища, ніж на суші. У закритих приміщенях вона також у 2-3 рази менша, ніж на вулиці. Магнітне поле діє подібно ферментам. Без нього всі фізіологічні процеси гальмуються, порушується обмін речовин, знижується резистентність організму. У північних регіонах, де напруженість магнітного поля Землі у 2 рази вища, ніж на Україні, місцеві жителі менше страждають від гіпертонії, на них менше впливають магнітні бурі.

Зміна сонячної активності може викликати збурення магнітного поля - геомагнітні бурі. Вплив магнітних бур на людину встановлений у результаті багаторічних досліджень. Виявлені чіткі кореляції між магнітними збуренями і збільшенням кількості випадків інфарктів , інсультів – в першу чергу страждають хворі на ССЗ. Кількість захворювань збільшується не тільки під час геомагнітної бурі, але й за добу до неї, а також після її закінчення. Спостерігаються загострення стану здоров’я у психічно хворих людей. У здорових людей можуть виявлятись зміни настрою, поява головної болі, зростає рівень втоми та тривоги. Установлено зв’язок між патологічним перебігом вагітності і сонячною активністю.

Існують також природні гепатогенні зони , які знаходяться в геоактивних зонах. На фоні аномалій магнітного поля у корінного населення може спостерігатись психогенне напруження. Німецький вчений Г.фон Поль один із перших пов’язав ГПЗ з онкологічною захворюваністю людей. Він перевірив спальні та робочі місця людей, що померли від раку, і , виявилося, що всі вони без винятку знаходидись в ГПЗ Доведено, якщо аномальна зона проходить по узголів’ю ліжка розвиваються інсульти, пухлинні хвороби мозку; в ногах - запалення суглобів, варикозне розширення вен; у ділянці живота - рак шлунка, холецистит, виразки кишечнику. Виявити ГПЗ можна тільки за допомогою біолокації.

В.Соболев­ський проводив дослідження із студентами. Під час звичайного навчального навантаження 45мин. у студентів, що сиділи в ж/б будівлі, де знижена напруга магніт­ного поля Землі у 5-10 разів, часто­та серцевих скорочень збільшувалась на 60%, АД — на 9-13%. У студентів, які одягали штучні магнітні аплікатори пе­ред початком занять, пульс и АД в кінці занять не змінились

 

4. Клімат і його вплив на здоров’я.

Клімат- це багаторічний режим погоди, притаманний даній місцевості, який визначається закономірною послідовністю метеорологічних процесів. Погодою називається сукупність значень метеорологічних елементів у даній місцевості в даний момент часу.Тобто, це стан атмосфери, який безперервно змінюється. З клінічної точки зору розрізняють 3 типи погоди:

1.Оптимальна, що сприятливо впливає на організм людини, з відносно однаковим ходом метеорологічних елементів

2.Дратівлива – з порушенням оптимального ходу метеорологічних елементів.

3.Гостра - з різкими змінами метеорологічних елементів.

Клімат України здебільшого помірний, переважно континентальний.

Кліматопатологічні реакції можуть бути найрізноманітнішими і виникають переважно в процесі акліматизації. Метеопатичні реакції можуть сприяти виявленню прихованих патологічних процесів або загостренню хронічних захворювань. Ці реакції організму з’являються синхронно зі змінами погоди.З кліматичними чинниками тісно пов'язана також мотивація поведінки, що, в свою чергу, може призвести до виникнення низки захворювань, в тому числі її психічних розладів.

Спекотний сухий чи вологий клімат обмежує фізичну актив­ність людей, що збільшує частоту серцево-судинних та ниркових захворювань. Відзначено високу захворюваність і смертність, особ­ливо від хвороб органів дихання, ревматизму, колагенозів, у міс­цевостях з холодним кліматом. Сезонні коливання температури ві­діграють не останню роль у розвитку психічних захворювань та психосоматичних розладів. Особливо небезпечні для здоров'я насе­лення несподівані підвищення температури. До них найбільш чут­ливі хворі на серцево-судинні захворювання та люди похилого віку, смертність яких у цей період різко зростає. Сезонні коливання смертності від злоякісних новоутворень поки що встановити не вдалося. Високі значення коефіцієнтів кореляції між щоденною смертністю у зв'язку з окремими причинами і температурою повітря у літній час зумовлені тим, що вплив температури на смерт­ність проявляється відразу. Несподівані відлиги у зимовий період спричинюють підвищення смертності у наступні дні.

Зміни вітрового режиму можуть спричинити патологічний стан, який називається анемопатією. Нерідко сильні вітри сприяють зміні настрою та виникненню інших психічних реакцій. Установлено, що сильні сухі поривчасті та гарячі сухі вітри мають пряме відношення до збільшення числа ви­падків ненормальної поведінки. Багатьох людей вражає ця патологія, коли за 1-2 дні до початку вітрів у крові та тканинах збільшується кількість серотоніну, накопичення якого провокує розвиток депресивних станів. Інколи погода по-різному впливає на людей із однаковими захворюваннями. Наприклад, деякі хворі на астму вва­жають, що на них повітря пустелі справляє дивовижний вплив, то­ді як іншим воно не приносить полегшення, а причини таких роз­ходжень до цього часу не знайдені. Інколи дуже важко визначити, яким чином погода впливає на поведінку та психологічний стан людини, проте такий вплив, безперечно, існує: наприклад, позитивні відчуття з настанням перших теплих сонячних днів навесні після довгої холодної зими. Немає потреби пояснювати, які метеоумови викликають приємні відчуття, а які — дискомфортні. Най­важливішим метеоелементом є температура, однак при сильному вітрі холодні дні здаються ще холоднішими, а спекотні — ще спекотнішими. Вітри зумовлюють також багато інших ефектів. Навіть за помірної температури вологість повітря впливає па те, як людина сприймає температуру. В умовах низької відносної вологості біль­шості людей здається, що температура нижча, ніж насправді, і на­впаки.

Деяким людям подобаються холодні зими, інші віддають перева­гу теплому і вологому повітрю. Це залежить від фізіології людини, її психологічної схильності, а також емоційного сприйняття кліма­ту, в якому пройшло її дитинство. Тому спроби вивести залежність комфорту від атмосферних умов мають базуватися на великому статистичному матеріалі.

Таким чином, очевидно, що деякі хвороби пов'язані з погодою. Найвищий показник смертності внаслідок захворювань реєструєть­ся взимку. Більша частина захворювань, особливо це стосується хвороб легень, припадає на зиму. Збільшення смертності з підви­щенням температури є наслідком нездатності підтримувати на по­стійному рівні температуру тіла людини. З віком механізм термо­регуляції людини діє гірше. Перестають працювати потові залози, внаслідок чого життєво важливий механізм охоло­дження стає неефективним. У разі відсутності інших засобів охо­лодження тіла перевантаження за рахунок високої температури повітря може спричинити порушення функцій кровообігу і деякі інші захворювання, які можуть призвести до смерті.

Взимку збільшується кількість простудних захворювань і випадк­ів грипу; в окремі роки грип набуває характеру епідемій. Метеорологічні чинники, що сприяють захворюванню на грип, точно не відомі. Де­які фахівці вважають, що розвиток цієї хвороби найбільш ймовірний за умови відносної вологості менше ніж 50 % і слабких вітрів. Вони припускають, що низькі температури сприятливі для виживання і поширення вірусу.

 

Вплив кліматичних та метеорологічних чинників на здоров’я людини

Фактори Можливі зміни у стані здоров’я
Відлига взимку Розвиток захворювань, пов’язаних з кисневим дефіцитом
Мороз вночі та відлига вдень Те ж саме
Сильні морози Порушення серцевої діяльності, загострення ішемічної хвороби
Висока вологість повітря Розвиток бронхіальних хвороб, загострення хвороб опорно-рухового апарату
Підвищення атмосферного тиску Загострення гіпертонічної хвороби, вегето-судинної дистонії, ішемічної хвороби
Хмарна погода, сніг, завірюха, сильний вітер Психічні розлади
Висока вологість, коливання температури повітря Розвиток захворювань органів дихання, вегето-судинної системи, опорно-рухового апарату
Хмарна, вітряна погода Розвиток запальних захворювань суглобів, загострення хронічних хвороб органів дихання
Сильний вітер, сніг Порушення серцевого ритму, розвиток захворювань судин головного мозку
Коливання атмосферного тиску або температури Порушення артеріального тиску, загострення ССЗ
Мінлива вітряна погода з дощем Розвиток запальних захворювань суглобів, загострення хронічних захворювань органів дихання, порушення мозкового кровообігу
Поривчастий вітер Нервово-психічні розлади, порушення діяльності ССЗ
Пониження атмосферного тиску Загострення хронічних захворювань органів дихання
Зимова температура=0 С Розвиток хронічних захворювань органів дихання
Потепління на 3-5 С Підвищення артеріального тиску

 

Вплив погоди на артрити й артрози (назва цілого класу захво­рювань, які спричинюють біль у суглобах і зміну їх форми) відзна­чали вчені ще понад 2 тис. років тому. Деякі люди, які страждають на цю хворобу, дуже часто можуть передбачати погоду з дивною точністю. У стародавніх європейських джерелах зазначалося, що хворі на артрит реагують на значне похолодання та сильний вітер, але зміна вологості не справляє на них суттєвого впливу. Учені також вважають, що реакція на зовнішні подразники, в тому числі й на погоду, залежить від конституції людини.

Таким чином, основою впливу навколишнього середовища на ор­ганізм людини є геліофізична активність, яка проявляється на Зем­лі як безпосередньо (радіовипромінювання, інфрачервоне випромі­нювання Сонця та видиме світло), так і опосередковано (зміна метеочинників). Зовнішнє середовище передусім впливає на нервову систему організму. Цеп вплив реалізується шляхом впливу на си­стему реєстрації інформації, передовсім на її найбільш лабільну ланку — короткотермінову пам'ять.

 


Читайте також:

 1. II. МЕХАНІЗМИ ФІЗІОЛОГІЧНОЇ ДІЇ НА ОРГАНІЗМ ЛЮДИНИ.
 2. V Такі негативні особистісні утворення, як самовпевненість і нерозвиненість автономії та ініціативи, обумовлюють неадаптивне старіння людини.
 3. А. Заходи, які направлені на охорону навколишнього середовища та здоров’я населення.
 4. Авілум – “син чоловіка” – повноправна людина, охороні його життя, здоров’я, захисту його майнових інтересів присвячена значна частина законника.
 5. Адвокатура — неодмінний складовий елемент механізму забезпечення прав людини.
 6. Аналіз ризику в життєдіяльності людини.
 7. АНАЛІЗАТОРІВ У ПРОЦЕСІ РОСТУ ТА РОЗВИТКУ ЛЮДИНИ.
 8. Біологічна, соціальна та психологічна сутність здоров’я.
 9. Біосфера Землі, її характерні властивості
 10. Будова Землі
 11. Величина доходу від використання праці, землі й капіталу визначається величиною їхнього граничного внеску у виробництво певних товарів чи послуг.
 12. Вибірковість сприймання – це зміна діяльності органів чуття під впливом попереднього досвіду, установок та інтересів людини.
Переглядів: 1585

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Гігієнічна оцінка різних частин спектра сонячної радіації та аналіз її пливу на здоров’я | Вплив геохімічних чинників біосфери нa здоров'я людини

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

 

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.005 сек.