Студопедия
Новини освіти і науки:
Контакти
 


Тлумачний словник


Електропровідність газів

Гази мають винятково малу провідність. Це пов'язане з дуже низькою концентрацією носіїв заряду. Поява носіїв у газі відбувається за рахунок іонізації нейтральних молекул під дією зовнішніх факторів або при зіткненні заряджених часток з молекулами. Основним фактором, що визначають провідність газів, є космічне випромінювання. Звичайно в повітрі утворюється порядку 1000 шт. електронів і іонів в 1 див3 за 1 сек. Іонізація сильно збільшується при нагріванні газу. Електропровідність газу, обумовлена цим явищем, називається несамостійної.

Під дією сильних електричних полів заряджені частки можуть здобувати більші швидкості й утворювати нові іони при зіткненнях з нейтральними молекулами. Електропровідність газу, обумовлена цим явищем, називається самостійної. У слабких електричних полях ударна іонізація відсутня.

Одночасно з утворенням носіїв зарядів протікає протилежний процес – об'єднання заряджених часток у нейтральні молекули. Цей процес називається рекомбінацією. Наявність рекомбінації пояснює встановлення певного рівня іонів через короткий час після початку дії зовнішнього іонізатора.

Характер залежності струму від напруги для газу представлений на рис.1.1. При невеликих значеннях напруги виконується закон Ома. У цій області запас позитивних і негативних часток достатній і практично постійний. При збільшенні напруги позитивні іони не встигають рекомбінувати й розряджаються на електродах. Це відповідає горизонтальній ділянці кривої. При подальшім збільшенні напруги внаслідок ударної іонізації з'являється самостійна провідність, і струм знову починає рости зі збільшенням напруги.


Читайте також:

 1. IV. Закони ідеальних газів.
 2. Аналіз складу газів
 3. В однакових об'ємах різних газів за однакових умов (температура і тиск) міститься однакова кількість молекул.
 4. Вплив концентрації електроліту на електропровідність
 5. Газові закони. Суміш газів.
 6. ГДК шкідливих газів, пари та пилу
 7. Дифузія, транспорт газів кров’ю.
 8. Діелектрична проникність газів.
 9. Дія газів і парів на організм людини
 10. Електропровідність газоподібних діелектриків
 11. ЕЛЕКТРОПРОВІДНІСТЬ ДІЕЛЕКТРИКІВ
Переглядів: 1897

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Електропровідність металів | Діелектрична проникність газів.

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

 

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.001 сек.