Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Порядок звільнення і проведення розрахунків, відсторонення від роботи.

України

Розірвання трудового договору по ст.45 КЗпП України

4. Порядок ведення трудових книжок.

 

1. Розірвання трудового договору по п.2,3 ст. 40 КЗпП України.

 

По п. 2 ст.40 КЗпП України трудовий договір може бути розірваний у випадку винних дій працівника, який безпосередньо обслуговує грошові або товарні цінності. Якщо ці дії дають підстави для втрати довір’я до нього з боку власника або уповноваженого ним органу.

Під терміном “обслуговує грошові або товарні цінності” слід розуміти широке коло операцій по експедиції чи відпусканню цінностей, їх зберіганню , розподілом тощо. В кожному конкретному випадку необхідно ознайомитися з колом його обов’язків. Не можуть бути звільнені за цією підставою бухгалтера, тому що вони не займаються безпосередньо обслуговуванням товаро – матеріальних цінностей, контролери.

Звільнення може мати місце при вчиненні винних дій. При цьому не має значення, в який формі були вчинені незаконні дії: навмисно чи в формі необережного ставлення до своїх обов’язків, чи передбачав працівник або повинен був передбачати негативні наслідки своїх дій. Провина працівника має бути доведена власником або уповноваженим ним органом фактами і об’єктивними обставинами, що свідчать про винні дії працівника, наприклад, систематична нестача довірених йому матеріальних цінностей, халатне ставлення до своїх трудових обов’язків, порушення правил торгівлі та інші.

Втрата довір’я може бути наслідком вчинення й такого проступку, що дає підстави зробити висновок, що подальше залишення такого працівника на роботі може призвести до втрати цих цінностей.

Для звільнення по п.2 ст.41 КЗпП України не обов’язково, щоб працівник своїми протиправними діями завдав шкоду. Достатньо, щоб цими діями створювалася загроза завдання такої шкоди. Таке звільнення не є заходом дисциплінарного стягнення, тому воно може бути здійснено незалежно від притягнення особи до дисциплінарної відповідальності. Система не обов2язкова, достатньо одного порушення.

За цією підставою можуть бути звільнені головні бухгалтера тільки відповідно до п. 23 Положення про організацію бухгалтерського обліку і звітності, тому що він підписує разом з керівником документи, що є підставою для приймання і відання товаро – матеріальних цінностей та коштів, а також розрахункові, кредитні і фінансові зобов’язання.

По п.3 ст. 41 КЗпП України трудовий договір може бути розірваний у випадку вчинення працівником ,який виконує виховні функції аморального проступку, не сумісного з продовженням даної роботи. Діюче законодавство не дає поняття аморального проступку. Порушення моральних норм поведінки є підставою для звільнення. До кола осіб. Які здійснюють виховні функції відносяться вчителя, керівні працівники шкіл, вихователі.

Звільнення можливе як за вчинення аморального проступку, не сумісного з продовженням даної роботи, як при виконанні трудових обов’язків, так і не пов’язаного з іх виконанням, тобто при вчиненні проступку в громадських місцях, побуту.

Звільнення за цією підставою не належить до дисциплінарного стягнення, тому воно не обмежується строками, що встановлені для накладення дисциплінарних стягнень, але при звільненні слід брати до уваги час, який минув з моменту вчинення аморального проступку, його тяжкість, подальшу поведінку працівника та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення цього питання.


Читайте також:

  1. II. Організація і проведення спортивних походів
  2. The peace – порядок
  3. VI. Оформлення маршрутної документації на проведення туристичних походів та експедицій
  4. А.1. Порядок Magnoliales - магнолієцвіті
  5. Автоматичний розрахунок суми проведення.
  6. Алгоритм проведення внутрішнього аудиту.
  7. Амністія являє собою повне або часткове звільнення від кримінальної відповідальності і покарання певної категорії осіб, винних у вчиненні злочину.
  8. Антидоти і порядок їхнього використання. Само і взаємодопомога при ураженні ОР.
  9. Апаратура і методика проведення густинного гамма-гамма-каротажу
  10. Апаратура і методика проведення густинного гамма-гамма-каротажу
  11. Апаратура та методика проведення газометрії свердловин в процесі буріння
  12. Арматурні роботи.




Переглядів: 799

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Розірвання трудового договору по п.2,3 ст. 40 КЗпП України. | Порядок звільнення і проведення розрахунків.

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.006 сек.