Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Житлові субсидії населенню

Одним із шляхів забезпечення адресної соціальної підтримки найменш захищених сімей і громадян в умовах поступового підвищення частки покриття населенням собівартості житлово-комунальних послуг і енергоносіїв є реалізація Програми житлових субсидій.

Програму житлових субсидій було започатковано на виконання Постанови Кабінету Міністрів України від 04.02.1995р. №89. Субсидія є безповоротною і її отримання не пов’язане і не тягне за собою зміни форми власності житла.

Право на отримання адресної безготівкової субсидії для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг, а також субсидії готівковою на придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива поширюється на громадян, які проживають в житлових приміщеннях державного та громадського житлоового фонду в тому числі гуртожитках, приватного житлового фонду та фонду житлово-будівельних оперативів, житлового фонду незалежно від форм власності.

Субсидія на придбання твердого та рідкого підчного побутового палива призначається у разі, коли житлове приміщеня не забезпечується електро-, тепло- або газопостачанням для опалення. Якщо для опалення житлового приміщення одночасно використовується тверде та рідке пічне побутове паливо і природний газ, субсидія надається лише на один вид палива.

Субсидії призначаються за наявності різниці між розміром плати за житлово-комунальні послуги, скраплений газ, тверде та рідке пічне побутове паливо у межах норм споживання і обсягом визначеного КМУ обов’язкового відсотка платежу. При цьому норма володіння чи користування загальною площею житла складає 21 кв. м. на наймача і кожного зареєстрованого у житловому приміщенні та додатково 10,5 кв. м. на всіх туту зареєстрованих, а для громадян, які проживають в однокімнатній квартирі – на загальну площу незалежно від розміру квартири. Норма використання електроенергії складає 75 квт. – для двох осіб, 90 квт. – для трьох осіб, 105 квт. – для чотирьох осіб, 120 квт. – для п’яти осіб і т.д., однак максимальна норма не повинна перевищувати 150 квт.

Родина, якій призначено житлову субсидію, сплачує за житлово-комунальні послуги 20 відсотків середньомісячного сукупного доходу, а за придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива – 20 відсотків її річного сукупного доходу. Якщо у житловому приміщенні (будинку) прописані і проживають тільки пенсіонери, які не працюють, та інші непрацездатні громадяни, джерелом існування яких є лише доходи від особистого підсобного господарства, пенсія та інші соціальні виплати, або якщо у складі прописаних є неповнолітні діти, інваліди першої та другої груп і середньомісячний сукупний дохід на одного прописаного у житловому приміщенні (будинку) не перевищує вартісної величини межі малозабезпеченості, розмір плати за житлово-комунальні послуги становить 15 відсотків їх середньомісячного сукупного доходу, а за придбання скрапленого газу – 15 відсотків їх річного сукупного доходу.

Субсидія не призначається, якщо:

- у житлових приміщеннях зареєстровані працездатні громадяни працездатного віку, які не працювали і не навчалися за денною формою у ВНЗ протягом 3-х місяців, що передують місяцю звернення за призначенням субсидії, та не були зареєстровані у службі зайнятості населення як такі, що шукають роботу;

- уповноважений власник житла, наймач житла, член ЖБК здає за договором у найм або в оренду житлове приміщення;

- уповноважений власник житла, наймач житла, член ЖБК має у своєму володінні у сукупності більше ніж одне житлове приміщення, загальна площа яких у сумі перевищує встановлені норми володіння;

- уповноважений власник житла, наймач житла, член ЖБК має у своєму володінні транспортний засіб, який перебуває в експлуатації не більш як 10 років починаючи з року випуску.

Для призначення субсидій громадянин подає до відділу субсидій заяву, довідку про зареєстрованих у житловому приміщені осіб, довідки про доходи кожного із зареєстрованих та декларацію про їх доходи і майновий стан та відомості про забезпеченість житловою площею та комунальними послугами. Субсидії призначаються за умови пред’явлення розрахункових книжок, квитанцій про фактичну оплату житлово-комунальних послуг за попередній період.

Субсидії для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг призначається на 6 місяців, а на оплату природного газу, що споживається на індивідуальне опалення – на опалювальний період, починаючи з місяця звернення за її призначенням. Субсидії на придбання зкрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива призначається один раз на календарнирй рік за особистим зверненням громадян.

На кожного одержувача субсидії відділи субсидій заводять справу в якій зберігаються матеріали, необхідні для призначення субсидії, та розрахунки її розміру.


Читайте також:

  1. Безліфтові галерейні й коридорні житлові будинки
  2. Блоковані житлові будинки
  3. Видатки бюджету на надання громадянам адресної субсидії.
  4. Види соціальних послуг, пільг і матеріального забезпечення, що надаються населенню в Україні
  5. Демпінг. Види демпінгу. Експортні субсидії
  6. Демпінг. Види демпінгу. Експортні субсидії
  7. Житлові субсидії
  8. ІІ.1.2 Квартирні житлові будинки
  9. ОРГАНІЗАЦІЯ ОРТОПЕДИЧНОЇ ДОПОМОГИ НАСЕЛЕННЮ
  10. Порядок надання населенню інформації про наявність загрози або виникнення надзвичайних ситуацій. Правила поведінки та способи дій в умовах НС.
  11. Порядок надання населенню інформації про наявність загрози або виникнення надзвичайної ситуації (НС) , правил поведінки та способів дій у цих умовах.




Переглядів: 895

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Система соціальних гарантій населенню | Індексація грошових доходів населення та допомога на поховання

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.012 сек.