Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядівКонтакти
 


Тлумачний словник
Авто
Автоматизація
Архітектура
Астрономія
Аудит
Біологія
Будівництво
Бухгалтерія
Винахідництво
Виробництво
Військова справа
Генетика
Географія
Геологія
Господарство
Держава
Дім
Екологія
Економетрика
Економіка
Електроніка
Журналістика та ЗМІ
Зв'язок
Іноземні мови
Інформатика
Історія
Комп'ютери
Креслення
Кулінарія
Культура
Лексикологія
Література
Логіка
Маркетинг
Математика
Машинобудування
Медицина
Менеджмент
Метали і Зварювання
Механіка
Мистецтво
Музика
Населення
Освіта
Охорона безпеки життя
Охорона Праці
Педагогіка
Політика
Право
Програмування
Промисловість
Психологія
Радіо
Регилия
Соціологія
Спорт
Стандартизація
Технології
Торгівля
Туризм
Фізика
Фізіологія
Філософія
Фінанси
Хімія
Юриспунденкция


Основи роботи з текстом в графічному редакторі Corel Draw.

Допоміжна

Базова

Література

Питання до самоперевірки.

1. З чого складається інтерфейсу в СorelDraw?

2. Назвіть групу команд головного меню?

3. З чого складається стандартна панель управління?

4. Перерахуйне основні інструменти та групи інструментів програми СorelDraw.

5. Де розташовується і що відображаються Панель властивостей поточного інструменту?

6. Що таке докер?

1. Глушаков С.В., Капитанчук А.В., Вещев Е.В., Кнабе Г.А. Компьютерная графика.3-е изд, доп. иперед./Худод.оформитель А.С.Юхтман. - Харьков: Фолио, 2006. – 511 с. (Учебний курс)

2. Кащеєв Л.Б. Інформатика, Основи комп’ютерної графіки: навчальний посібник/ Л.Б.Кащеєв, С.В.Коваленко. – Х.: Видавництво «Ранок», 2011. – 160 с.

3. Симонович С.В, Евсеев Г.А. Специальная информатика. Учебное пособие. – Москва.: АСТ-ПРЕСС: Инфорком-Пресс, 2002 . – 480 с.

 

 

Лекція № ___ (заняття № _______)

Тема: Основи роботи з текстом в графічному редакторі Corel Draw.

План

1. Основи роботи з текстом в графічному редакторі Corel Draw.

Графічний редактор Corel Draw має у своєму розпорядженні інструментами для обробки текстів. Його можливості хоча і не такі великі і не так зручні в роботі, як у професійних видавничих систем і могутніх текстових редакторів, але все ж достатні для вирішення багатьох завдань.

Corel Draw дозволяє створювати текстові об'єкти двох типів: нормальний текст (Paragraph) і артистичний текст (Artistic).

Артистичний текст в основному служить для створення красивого оформлення публікацій. Для створення об'єкта Artistic потрібно натиснути на піктограму на панелі інструментів. При цьому рамки тексту не обмежені - досить один раз клацнути в будь-якому місці екрана - і можна вводити текст. У міру набору границі об'єкта будуть розширюватися автоматично.

Для введення великої кількості тексту краще використовувати формат Paragraph. Для створення об'єкта Paragraph необхідно утримати дану піктограму на деякий час і потім вибрати. При створенні об'єкта потрібно вказати ту область на листі, в якій буде розміщатися текст. При заповненні всієї рамки текстом, він не буде виводитися на екран. Нуж-але або розширити межі, або перенести ту частину, яка не влізла, в інший об'єкт Paragraph.

З об'єктом тексту можна робити різні ефекти, використовуючи команди з меню Effects: масштабування, розтягування, стиск, перекіс, обертання. Як і будь-яка програма, що працює за принципом WYSIWYG, Corel Draw наочно відображає всі зміни тексту на екрані. Редактор дозволяє використовувати усі встановлені шрифти Windows типів True Type і Post Script 1.

Розглянемо основні операції, які можна виконувати з текстом в Corel Draw.

Для форматування вигляду самого тексту використовується меню Text. Нижче дано опис його пунктів.

Text Roll-Up

Основні параметри тексту: використовуваний шрифт, його розмір, вирівнювання рядків (ліворуч, праворуч, по центру, по ширині). З цього меню можна потрапити в інші меню для установки більш спеціалізованих параметрів.

Character ...

При виборі цього пункту виводиться меню, в якому користувач може змінити використовуваний шрифт, розмір, стиль символів (підкреслений, перекреслений, нижній, верхній регістр), відстань між символами, словами і рядками, вирівнювання рядків (ліворуч, праворуч, по центру, по ширині ). Лінія підкреслення може бути одинарною або подвійною, тонкої або товстої.

Paragraph ...

Тільки для об'єкта Paragraph. У цьому меню можна змінювати параметри параграфа тексту, як то: відстань між рядками, словами і символами, межі параграфа, відступи ліворуч і праворуч, позиції табуляції. Можно вставляти символи з спеціальних художніх шрифтів (тварини, продукти, музичні символи і т.п.).

Frame ...

Тільки для об'єкта Paragraph. Дозволяє виводити текст у форматі газети, тобто колонками. Число колонок - від 1 до 8. Можна задати ширину кожній колонці. При введенні текст автоматично переноситься в наступну колонку, коли досягається нижня межа об'єкта.

Fit Text To Path

Це одне з тих унікальних засобів, якими Corel Draw відрізняється від звичайних текстових процесорів. Дана команда об'єднує текст з будь яким об'єктом таким чином, що текст огинає даний об'єкт. Нижче наведений приклад об'єднання тексту з окружністю. Для виконання операції повинні бути виділені обидва об'єкти. В результаті з'являється новий унікальний об'єкт, з яким можна виконувати всі звичайні дії. Наприклад, розтягування і стиснення. Але найголовніше, що і тепер текст можна редагувати! Це буде відбуватися не так наочно, просто виведеться вікно редагування, в якому можна змінювати текст. Після цього буде проведений перерахунок усіх складових, і внесені зміни додадуться в об'єкт. Corel Draw дозволяє вибирати різні види накладення тексту. Наприклад, вибудувати "парканчиком" по периметру. Можна вибрати, з якого краю писати текст: зверху, знизу, зліва чи справа.

Даний ефект можна застосовувати для створення красивих заголовків, буклетів, рекламних оголошень.

Align To Baseline

Вирівнює текст з базової лінії.

Straighten Text

Вирівнює текст з базової лінії і призводить формат всіх символів (вигин, зсув) до звичайного.

Type Assist ...

Спеціальні сервісні примочки для роботи з текстом:

1. Capitalize first letter of sentences - робить першу букву в реченні заголовної. Ознакою кінця пропозиції вважається точка і окличний або питальний знаки.

2. Correct two initial, consecutive capitals - якщо слово починається з двох за-головних букв (що часто буває при швидкому наборі тексту), то друга буква робиться маленькою.

3. Capitalize names of days - перша буква в назві днів тижня робиться заголовної.

4. Replace text while typing - сервісна функція, без якої не обходиться жоден серйозний редактор: заміна деяких сполучень іншими в процес-се введення. Використовується для вирішення двох завдань: швидкого введення деяких складних або часто повторюваних словосполучень (наприклад, ARR - All Rights Reserved), і для моментального виправлення часто зустрічаються друкарських помилок (дял-> для тощо). У Corel Draw вже є список зарезервований-них замін, але користувач може ввести і свої.

Spell Checker ... - Перевірка орфографії. Дозволяє перевірити не тільки виділений об'єкт, але і всі об'єкти в документі, що містять текст.

Thesaurus ... - Можливість заміни кожного слова його синонімом.

Find ... - Знайти текст.

Replace ... - Замінити текст.

Edit Text ... - Не дуже наочна, але в багатьох випадках більш зручна форма введення тексту: виводиться вікно введення, в якому і виробляється редагування.

З текстом можна робити ті ж операції розтягування, стиснення, обертання та зсуву, що і зі звичайним об'єктом. Для цього потрібно в меню Effects вибрати пункт Transform Roll-Up (в цьому випадку з'явиться меню), або просто клацнути мишею на об'єкті.

Зміна розміру:


 

Встановивши курсор миші на один з чорних квадратиків (курсор змінить свою форму на хрестик), потрібно натиснути ліву кнопку і, не відпускаючи її, перемістити курсор. Зображення перемалюють вже в новому масштабі. Розміри не обмежені. Якщо вибрати кутовий квадратик, то ширина і висота будуть змінюватися пропорційно.

Нижче наведено приклади зміни розміру текстового об'єкту:

Обертання і зсув (ще раз клацнути на тексті):

зсув по ширині

зсув по висоті обертання

 

Встановивши курсор на одну з стрілок, натиснути ліву кнопку миші і перемістити курсор в потрібне місце. Кутові стрілочки - розворот, решта - зрушення. Гурток посередині - це центр розвороту, його також можна перемістити.

Нижче показані приклади зсуву і розвороту тексту.

 

 

Всі ці операції можна виконати не тільки візуально, але і вводячи числа, якщо вибрати пункт Transform Roll-Up в меню Effects. При цьому буде виведено меню. У ньому є кнопки переміщення, обертання, зміни розміру, дзеркального відображення, зміни розміру, зсуву. Можна вручну встановити необхідні значення довжин і кутів. Для виконання команди натиснути Apply.

Відображення (Mirror)

Ця функція дозволяє перевернути текст зліва направо чи зверху вниз.

 

Після проведення даних операцій текст можна редагувати далі. При цьому він буде вводитися прямо під таким кутом, як розгорнутий об'єкт. Якщо цей варіант неприйнятний, можна натиснути CTRL SHIFT T (пункт Edit Text ... в меню Text).

Слід зазначити, що все ж таки механізм роботи з великими обсягами тексту в Corel Draw дуже недосконалий. Користувач, знайомий з потужними текстовими процесорами або видавничими системами для Windows, відразу помітить незручність інтерфейсу Corel Draw. Часто приходиться перемикати вигляд курсору для роботи з текстом і з об'єктами, по кілька разів перевизначити стиль тексту. Складно зроблена робота з параграфами. Ні багатьох корисних, а часто і необхідних функцій редагування.

З іншого боку, якщо враховувати, для яких цілей створений даний пакет, то підтримка роботи з текстом зроблена добре. Його можливості з успіхом можна використовувати при створенні барвистих буклетів, листівок, поздоровлень, дипломів. Що, власне, і потрібно.


Читайте також:

 1. A) правові і процесуальні основи судово-медичної експертизи
 2. II. Вимоги безпеки перед початком роботи
 3. II. Вимоги безпеки праці перед початком роботи
 4. III. Вимоги безпеки під час виконання роботи
 5. III. Вимоги безпеки під час виконання роботи
 6. Internet. - це мережа з комутацією пакетів, і її можна порівняти з організацією роботи звичайної пошти.
 7. IV. Вимоги безпеки під час роботи на навчально-дослідній ділянці
 8. R – розрахунковий опір грунту основи, це такий тиск, при якому глибина зон пластичних деформацій (t) рівна 1/4b.
 9. VII. Прибирання робочих місць учнями (по завершенню роботи) і приміщення майстерні черговими.
 10. Аконність залишення засуджених у слідчому ізоляторі для роботи з господарського обслуговування.
 11. Активне управління інвестиційним портфелем - теоретичні основи.
 12. Актуальність проблеми професійної етики соціальної роботи
Переглядів: 1845

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Палітри кольорів | 

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

 

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.007 сек.