Група рублених шрифтів–гарнітури, що не мають зарубок, наприклад Журнальна рублена, Плакатна, Буквар.
Група шрифтів із зарубками, що ледве намітилися, – гарнітури, кінці штрихів яких трохи потовщені, наприклад Жовтнева.
Група медієвальних шрифтів – зарубки шрифтів, що входять до цієї групи, плавно сполучаються з основними штрихами і, як правило, будуються як дуги кіл. Приклади гарнітур цієї групи: Літературна, Банниковська, Лазурського, Таймс.
Група звичайних шрифтів – шрифти цієї групи мають яскраво виражений контраст і довгі тонкі прямі зарубки, що з'єднуються з основними штрихами під прямим кутом. Приклад: Єлізаветинська, Бодоні.
Група брускових шрифтів – контраст в цих шрифтах відсутній або малопомітний, потовщені прямі зарубки з'єднуються з основними штрихами під прямим кутом. Приклади: Газетна брускова, Балтіка.
Група нових малоконтрастних шрифтів – як правило, шрифти цієї групи мають довгі зарубки, що закруглюються, м'яко сполучаються з основними штрихами. Вони використовуються при наборі великої кількості тексту, в книгах і газетах. Приклади: Шкільна, Журнальна, Академічна.
Група додаткових шрифтів містить всі шрифти, які не можна віднести до решти груп. Наприклад, рукописні гарнітури, такі як Жихаревська.
На рис. 10 наведено приклади літер різних груп з характерними зарубками.