У даний час у відповідності з рекомендаціями ЮНІДО (Організації Об'єднаних націй з промислового розвитку) в зарубіжній практиці застосовуються такі показники оцінювання ефективності інноваційної діяльності:
1. Чистий дисконтований доход (ЧДД) або інтегральний ефект (Еінт)
Це – різниця результатів та інноваційних витрат за розрахунковий період, як правило, за рік, тобто з урахуванням дисконтування результатів і витрат:
,
де ТР – розрахунковий рік; Рt – результат у t-й рік; Зt – інноваційні витрати; аt – коефіцієнт дисконтування (дисконтний множник); Е – норма дисконту.
Дисконтування – метод приведення майбутньої вартості грошей до сучасної їх вартості.
Дисконтна ставка –ставка %, за якою майбутню вартість грошей приводять до сучасної їх вартості, тобто за якою здійснюють дисконтування.
Норма рентабельностіЕр являє собою норму дисконту, при якій величина дисконтованих доходів за певну кількість років дорівнює інноваційним вкладенням. У цьому випадку доходи (Д) і витрати (К) інноваційного проекту визначають шляхом доведення до розрахункового моменту:
.
Цей показник інакше характеризує рівень доходності конкретного інноваційного рішення, що виражається дисконтною ставкою, за якою майбутню вартість грошового потоку від інновацій приводять до теперішньої вартості інвестиційних засобів.