Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Соціальні фактори, що впливають на життя і здоров’я людини

 

Серед факторів, які можуть несприятливо впливати, розрізняють етіологічні, тобто причинні фактори, які безпосередньо обумовлюють розвиток і вираження паталогічного процесу (хвороби), і фактори ризику, які неє причиною захворювання, але сприяють, посилюють дію етіологічних факторів. Наприклад, збудники інфекційних хвороб, токсичні речовини, вібрація є причиною певних захворювань – грипу, туберкульозу, отруєння ртуттю, вібраційної хвороби, а зайва маса тіла, паління, малорухливий спосіб життя можуть як збільшити ймовірність захворювань (гіпертонія, ішемічна хвороба серця тощо), тобто впливати на частоту серцево – судинної системи, так і негативно впливати на їх перебіг, робити менш сприятливий прогноз цих та інших захворювань, які обумовлені дією етіологічних факторів. Алкоголь може служити фактором ризику, який посилює несприятливу дію хімічних речовин, що діють на нервову систему, а паління – на речовини, які вражають переважно легені та дихальні шляхи. Неповноцінне харчування (обмаль білків, вітамінів тощо) може служити етіологічним фактором аліментарних розладів і фактором ризику інтоксикацій важкими металами або радіаційного ураження осіб, які стикаються з ними.

На другому місці екологічні проблеми:

● знищення природних ресурсів;

● забруднення довкілля;

● збіднення генофонду землі;

Дуже різноманітними в різних регіонах світу є демографічні проблеми:

● старіння і депопуляція населення;

● «демографічний вибух»;

Численні соціальні проблеми:

● охорона здоров’я;

● освіта, наука і культура;

● соціальне забезпечення;

● злочинності тощо.

Вимагають для свого вирішення великої кількості коштів і підготовки кваліфікованих фахівців.

До групи економічних проблем належать:

● енергетична;

● сировина;

● продовольча .

 

 
 

 

 


Соціально-економічні труднощі в державі призвели не тільки до складу життєвого потенціалу населення, а й до зростання негативних і дуже небезпечних явищ у суспільстві. Одним із таких явищ є наркоманія.

Психічна залежність від наркотиків означає, що лише з допомогою наркотику можливо відновити душевну рівновагу і тримати під контролем свої нерви.

Наркомани не спроможні ні до якої систематичної роботи і в більшості випадків здійснюють злочини, щоб задовольнити потреби в наркотиках та забезпечити собі засоби для існування.

                   
   
домагаються сп’яніння, використовуючи аерозолі, які швидко поглинаються легенями і миттєво проникають у мозок, затримуючи постачання кисню в кров. Неодноразове аерозольне сп’яніння може призвести до летального наслідку
   
 
 
 
 
   
 
   

 


Вживання алкоголю та тютюнопаління є соціальним злом для суспільства
  Вплив алкоголю на організм людини  
     

 

           
   
 
   
 
   
   
 
 
 
   
 
 
   

 


Поширена шкідлива звичка серед чоловіків, жінок і підлітків

 

Тютюн шкідливо діє на організм людини: o звужує судини мозку, зменшуючи їх еластичність o ускладнює надходження крові в мозок o послаблюється пам’ять, увага, сила м’язів, зменшується інтелект

 

Суттєвий вплив на стан здоров’я населення справляють чинники соціального середовища демографічна та медична ситуації, духовний та культурний рівень, матеріальний стан, соціальні відносини, засоби масової інформації, урбанізація, конфлікти тощо.

       
   
протиправна діяльність, яка полягає у використанні службовими особами їх прав і посадових можливостей для особистого збагачення; підкупність і продажність громадських і політичних діячів
 
 

 

 


За макроекономічними і політекономічними дослідженнями, корупція є найбільшою перепоною до економічного зростання і розвитку, здатною поставити під загрозу будь-які перетворення.

Значним здобутком сучасної кримінології є накопичення величезного масиву статистичних даних щодо динаміки та структури злочинності, аналіз різних аспектів детермінації та організації профілактичної діяльності. Разом з тим, гостро відчувається дефіцит наукових теорій, які узагальнюють дані процеси та пропонують суспільству нову оцінку кримінальної реальності. Очевидно, що кримінологія не може впродовж багатьох десятиліть ґрунтуватись на теоретичних постулатах, сформульованих ще в роки «боротьби з імперіалізмом». Нині стан теоретичної думки в кримінології характеризується пошуком та обґрунтуванням нових концепцій причин та протидії злочинності. Однією з таких теорій може стати інституціональна теорія злочинності та криміналізації суспільства.

 

 

       
   
Особистість епітелептоїдного типу. Провідними властивостями є · ригідність; (негнучкість, «в’язкість»), що проявляється в емоціональній сфері (повільне односторонньо направлене формування емоціональної реакції з наступним її вирішенням в формі вибуху «злопам’яті», стійкості почуттів) в мисленні (фіксації на темі, обставинах), в поведінці (наполегливість, обачливість); · концентрація інтересів на матеріальному благополуччі, власному зоровї ; · акуратність, бережливість, схильність до наживи; · напруга і сила влеченій · диференційоване відношення до людей по вертикалі влади; · по відношенню до вищестоящих – підлабузництво, старанність, до нижчестоящих – жорстокість; · приступи сентементальності
 
 
 
   
Характеризується: · нутрішньою відірваністю від зовнішнього світу; · відсутністю внутрішньої послідовності у всій психіці; · дивні і незрозумілі люди, від яких не знаєш, що чекати; · холодні до інших і дуже ранимі самі; · ігнорують те, що не відповідає його уявленням; · свої вимоги будує незалежно від реальності; · має свою логіку, яка носить індивідуальний, іноді дуже оригінальний характер; · він замкнений, дратівливий, уникає спілкування
 
 

 

 

       
   
Постійно веселі, життєрадісні, безтурботні люди, у котрих постійно гарний настрій, незалежно від обставин життя, підвищена активність, енергійність, але спрямована часто на неадекватні цілі ( алкоголізм, наркотики, хуліганства тощо). Ділові стосунки з такими людьми підтримувати дуже важко, тому що вони не виконують обіцянок, їхні інтереси поверхневі, хиткі, вони терпіти не можуть критики зауважень, у них немає меж між дозволеним і недозволеним.
 
 

 



Читайте також:

  1. II. МЕХАНІЗМИ ФІЗІОЛОГІЧНОЇ ДІЇ НА ОРГАНІЗМ ЛЮДИНИ.
  2. V здатність до встановлення та підтримки гарних особистих стосунків і веденню етичного способу життя.
  3. V Такі негативні особистісні утворення, як самовпевненість і нерозвиненість автономії та ініціативи, обумовлюють неадаптивне старіння людини.
  4. А. 5-7 день життя.
  5. А. Заходи, які направлені на охорону навколишнього середовища та здоров’я населення.
  6. А. Це наявність в однієї людини кількох ліній клітин з різним набором хромосом.
  7. Авілум – “син чоловіка” – повноправна людина, охороні його життя, здоров’я, захисту його майнових інтересів присвячена значна частина законника.
  8. Австрії: мистецтво повсякденного життя.
  9. Адаптації до паразитичного способу життя
  10. Адвокатура — неодмінний складовий елемент механізму забезпечення прав людини.
  11. Актуальність безпеки життєдіяльності. Сталий розвиток людини
  12. Актуальність і завдання курсу безпека життєдіяльності. 1.1. Проблема безпеки людини в сучасних умовах.




Переглядів: 3895

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Соціально-політичні конфлікти з використанням звичайної зброї та засобів масового ураження | Ключові поняття

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.004 сек.