МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах
РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ" ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів
Контакти
Тлумачний словник Авто Автоматизація Архітектура Астрономія Аудит Біологія Будівництво Бухгалтерія Винахідництво Виробництво Військова справа Генетика Географія Геологія Господарство Держава Дім Екологія Економетрика Економіка Електроніка Журналістика та ЗМІ Зв'язок Іноземні мови Інформатика Історія Комп'ютери Креслення Кулінарія Культура Лексикологія Література Логіка Маркетинг Математика Машинобудування Медицина Менеджмент Метали і Зварювання Механіка Мистецтво Музика Населення Освіта Охорона безпеки життя Охорона Праці Педагогіка Політика Право Програмування Промисловість Психологія Радіо Регилия Соціологія Спорт Стандартизація Технології Торгівля Туризм Фізика Фізіологія Філософія Фінанси Хімія Юриспунденкция |
|
|||||||
Надзвичайні ситуації, викликані виникненням пожеж і вибухами.Надзвичайні ситуації, викликані транспортом. Надзвичайні ситуації, які викликані електричним струмом. Надзвичайні ситуації забруднення атмосфери і територій хімічно небезпечними речовинами. Радіоактивне забруднення територій та радіаційна безпека. Надзвичайні ситуації, викликані виникненням пожеж і вибухами. План. Тема 3. Техногенні небезпеки та їхні наслідки. Вулканізм Вулканізм – сукупність явищ, обумовлених проникненням магми з глибини землі на її поверхню. Процеси грязьового вулканізму локалізовані у південній частині території України. Вони спостерігаються на керченському півострові та на прилеглій акваторії Азовського моря. В останні роки виявлені грязьові вулкани на захід та південь Севастополя в акваторії Чорного моря. Серед діючих грязьових вулканів виділяються з постійно спокійним режимом вираження та з активними викидами протягом кількох діб, що супроводжуються вибухами та локальними землетрусами. В наслідок детальних геологічних досліджень встановлено взаємозв’язок багатьох діючих вулканів із зонами активних розломів, наприклад Південно-Азовського та інших. Матеріальні витрати від вивержень грязьових вулканів досить значні – знищуються будівлі села тощо. Активні вулкани виділяють пари ртуті, вміст якої в атмосферному повітрі під чай вивержень зростає на 1-2 порядки. Це призводить до виникнення геохімічних аномалій, шкідливих для здоров’я людини. Основні способи боротьби з виверженнями вулканів: • охолодження лави водою; • спорудження штучних каналів для відведення лави і грязекам'яних потоків; • спорудження захисних гребель; • своєчасна евакуація населення з небезпечних зон.
До техногенних відносяться НС, походження яких пов'язане з виробничо-господарською діяльністю людини на об'єктах техносфери. Як правило, техногенні НС виникають внаслідок аварій, що супроводжуються мимовільним виходом в навколишній простір речовини і (або) енергії.
Пожежа— це комплекс фізико-хімічних явищ, в основі яких лежать неконтрольовані процеси горіння, тепло- і масообміну, які супроводжуються знищенням матеріальних цінностей і що створюють небезпеку для життя людей. Основні причини виникнення пожеж: • недбале, халатне поводження з вогнем; • порушення вимог техніки безпеки при роботі з газовими та електричними приладами, пічним опаленням; • порушення правил проведення електро- газо- зварювальних та вогневих робіт; • випадковий або умисний підпал; • удар блискавки; • самозаймання. Ознаки початку пожежі: • запах диму; • незначний вогонь, полум'я; • наявність характерного запаху палаючої гуми або пластмаси; • зниження напруги в електромережі - ознаки горіння електропроводки.
Закон “Про пожежну безпеку” був введений ВР України 17.12.93р. Відповідно до цього закону керівники підприємств зобов'язані: 1. організувати вивчення і виконання правил ПБ (ППБ), 2. організувати пожежно-технічну комісію і добровільну пожежну дружину; 3. організувати протипожежний інструктаж ; 4. встановити суворий протипожежний режим (режим паління, проведення вогневих робіт); 5. періодично перевіряти стан ПБ. Причини пожежі бувають: · неелектричного характеру: неправильні пристрої котелень і печей, порушення тех. процесу, неправильний пристрій і несправність вентиляції, халатне і необережне поводження з вогнем, самозапалювання річовин ; · електричного характеру: КЗ (коротке замикання), ненадійний контакт, електростатичні заряди, блискавка. Три умови горіння : 1 - горюча речовина; 2 - окислювач (кисень повітря); 3 - джерело загорання. Існують наступні види горіння: - спалах - швидке горіння горючої суміші, що не супроводжується утворенням стиснутих газів; - загорання - стійке горіння від джерела запалювання (займання); - самозаймання - речовина загорається без відкритого вогню, будучи нагрітою до температури загорання; - вибух - швидкоплинний процес горіння, що супроводжується значним збільшенням тиску. Усі будівельні матеріали поділяються на: · незгоряючі (бетон, залізобетон) · важкозгоряючі (гіпс) · згоряючі ( лісоматеріали, руберойд, бітум) Для гасіння пожежі використовуються ручні вогнегасники наступних типів: · вуглекислотні (ВВ-2, ВВ-5),застосовуються для гасіння невеликих ділянок пожежі й електроустановок. Вогнегасники вуглекислотні використовуються для гасіння загоряння різних речовин і матеріалів при температурі навколишнього повітря від -25 до +50 ° С, а також електрообладнання під напругою. Приведення в дію вогнегасника ВУ: - зірвати пломбу і висмикнути чеку; - направити розтруб на полум'я (вогнегасник не перевертати); - натиснути важіль. · пінні і повітряно-пінні (ВХП-10, ВПП-10), застосовуються для гасіння невеликих зон горіння, легкозаймистих рідин і твердих тіл (електроустановки під напругою гасити категорично забороняється). Вогнегасники хімічно-пінні ВХП застосовуються при гасінні горючих матеріалів. Використовуються при температурі від +5 до +50 ° С. Приведення в дію вогнегасника ВХП: - зірвати пломбу; - рукоятку підняти і перекинути до відмови (180̊̊ ); - перевернути вогнегасник вверх дном і струсити; - направити струмінь на вогнище загоряння. · вуглекислотно-брометилові (ВВБ-7) - електроустановки в обчислювальних центрах; · порошкові (ВП-1) використовуються для гасіння загорянь бензину, дизельного палива, лаків, фарб та інших горючих рідин при температурі навколишнього повітря від -25 до +50 ° С, а також електроустановок під напругою до 1000 В. Приведення в дію вогнегасника ВП: - висмикнути чеку; - натиснути на кнопку; - направити пістолет на полум'я (вогнегасник не перевертати); - натиснути на важіль пістолета.
Середній час дії ручного вогнегасника приблизно 1 хв. Для своєчасного гасіння пожеж важливе значення має пож. сигналізація: теплова - реагує на підвищення температури; димова - на дим; світлова - на полум'я; ультразвукова - на зміну частоти коливань; фотоелектрична - спрацьовує при перетинанні інфрачервоних променів. Більшість будівель обладнані пожежними шафами з пожежними кранами. У кожному шафі повинен знаходитися пожежний рукав, стовбур, засувка з вентилем (кран). У разі виникнення пожежі необхідно швидко приєднати шланг до крана, надіти на шланг стовбур, відкрити вентиль, і якщо є кнопки натиснути їх. Одна кнопка включає вентилятор, інша - Водяні насоси, що створюють потужний натиск води. Водою спочатку збивають полум'я з зовнішніх поверхонь, а потім подають в осередок горіння. Довжина пожежних рукавів з пожежними стовбурами, якими обладнуються пож. крани в приміщеннях складає 10-20м. Усі знову, хто приймається на роботу,під час вступного інструктажу проходять первинний протипожежний інструктаж, а начальник цеху проводить повторний інструктаж знову прийнятого безпосередньо на робочому місці не рідше 1 разу в рік. На підприємствах проводяться протипожежні заходи: технічні, організаційні, експлуатаційні і режимні. Вражаючі фактори пожежі: 1. Відкритий вогонь (полум'я). 2. Розлітаються іскри. 3. Теплове випромінювання, підвищена температура навколишнього середовища і предметів. 4. Дим. 5. Знижений вміст кисню в повітрі зони пожежі. 6. Токсичні продукти горіння (синильна кислота, окис вуглецю, фосген). 7. Потенційна можливість вибуху. 8. Психологічні навантаження, стрес, паніка людей. Ефективним засобом забезпечення безпеки людей на пожежі є їх евакуація із небезпечної зони. Масову евакуацію людей із зони пожежі, швидке й організоване просування до виходів і безпечним місцях проводять пожежні спільно з рятувальниками. Їх вказівки і розпорядження повинні виконуватися неухильно. У процесі евакуації долати ділянки відкритого вогню необхідно швидко, накинувши на себе мокру тканину або попередньо облившись водою. Основними травмами на пожежі є: термічний опік, удушення, отруєння, нервове потрясіння. Читайте також:
|
||||||||
|