Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Відповідальність за корисливі злочини проти власності за ККУ. Відповідальність за викрадення чужого майна

 

Злочинам проти власності присвячений УІ розділ ККУ.

Безпосереднім об’єктом таких злочинів є право власності – врегульовані законом суспільні відносини щодо володіння, користування та розпорядження майном.

Предметом виступає майно, яке має вартість, ціну та перебуває у чужій для винної особи власності. Майно – річ, на яку встановлено право власності.

Об’єктивною стороною цих злочинів є дії винної особи, внаслідок яких вона обертає чуже майно на свою чи іншу користь. Ці дії можуть бути у формі крадіжки, грабежу, розбою, вимагання, шахрайства, привласнення, розтрати, заволодіння чужим майном шляхом зловживання службовою особою своїм становищем.

Суб’єктивною стороною є прямий умисел.

Суб’єктом крадіжки, грабежу, розбою, вимагання може бути особа, яка досягла 14 років, інших злочинів – 16 років.

Для покарань за злочини цього виду характерним є поєднання санкцій, які передбачають обмеження чи позбавлення волі разом з майновими санкціями – штрафом чи конфіскацією майна в залежності від вчиненого злочину. Адже в покараннях за вчинений корисливий майновий злочин метою покарання є не тільки кара винуватому, застереження вчинення майбутніх злочинів, а й повернення втраченого майна постраждалому.

Крадіжка (Ст. 185 ККУ) – таємне викрадення чужого майна – карається штрафом до 50 неоподаткованих мінімумів доходів громадян або виправними роботами на строк до 2 років, або позбавленням волі на строк до 3 років. Крадіжка, вчинена повторно чи групою осіб карається обмеженням чи позбавленням волі на строк до 5 років. Крадіжка, поєднана з проникненням у житло, сховище, чи така, яка завдала значної шкоди потерпілому карається позбавленням волі на строк от 3 до 6 років. Крадіжка, вчинена в великих розмірах карається позбавленням волі на строк від 5 до 8 років, а в особливо великих – від 7 до 12 з конфіскацією майна.

Грабіж (Ст. 186 ККУ) – відкрите викрадення чужого майна – карається штрафом від 50 до 100 неоподаткованих мінімумів або виправними роботами на строк до 2 років, або позбавленням волі на строк до 4 років. Санкція від 4 до 13 років з конфіскацією майна передбачається за грабіж, поєднаний з насильством, проникненням в житло, у великих розмірах, в особливо великих розмірах організований групою.

Розбій (Ст. 187 ККУ) – напад з метою заволодіння чужим майном, поєднаний з насильством, небезпечним для життя чи здоров’я особи, яка зазнала нападу або з погрозою застосування такого насильства – карається позбавленням волі на строк від 3 до 7 років. За обтяжливих обставин встановлюється відповідальність від 7 до 15 років з конфіскацією майна.

Вимагання -вимога передачі чужого майна чи права на майно або вчинення будь-яких дій майнового характеру з погрозою насильства над потерпілим чи його близькими родичами, обмеження прав, свобод або законних інтересів цих осіб, пошкодження чи знищення їхнього майна або майна, що перебуває в їхньому віданні чи під охороною, або розголошення відомостей, які потерпілий чи його близькі родичі бажають зберегти в таємниці. Шахрайство - заволодіння чужим майном або придбання права на майно шляхом обману чи зловживання довірою.Привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем.Заподіяння майнової шкоди шляхом обману або зловживання довірою.Привласнення особою знайденого або такого, що випадково опинилося у неї, чужого майна, яке має особливу історичну, наукову, художню чи культурну цінність, а також скарбу.Умисне знищення або пошкодження майна.Погроза знищення майна.

Читайте також:

  1. IV. Відповідальність сторін
  2. А/. Право власності.
  3. Агітація за і проти та деякі особливості її техніки.
  4. Адміністративна відповідальність
  5. Адміністративна відповідальність
  6. Адміністративна відповідальність
  7. Адміністративна відповідальність
  8. Адміністративна відповідальність за порушення аграрного законодавства
  9. Адміністративна відповідальність за порушення земельного законодавства
  10. Адміністративна відповідальність за порушення митних правил
  11. Адміністративна відповідальність за порушення податкового законодавства.
  12. Адміністративна відповідальність осіб, винних в порушенні податкового законодавства




Переглядів: 1306

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Злочин проти життя громадян. | Франшизна угода

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.001 сек.