Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Франшизна угода

1. В франшизном угоді бере участь 2 сторони : франшизодатвець (франчайзор) франшизоотримувач (франчайзи)

Права франшизодавця (франчайзора) :

1. Проводити маркетингові дослідження для оцінки потенційного попиту на товари і послуги в районі діяльності франшизоотримувача

2. Консультації, експертиза і підтримка в доборі помешкань, доставки устаткування і підготування його до роботи

3. Підготування, перепідготовка, стажування менеджерів, співробітників підприємства за технологією й управлінськими питаннями

4. Постачання необхідного устаткування, сировини і компонентів по замовленнях підприємства

5. Поміч у виборі джерела фінансування

6. Всебічна поміч протягом одного робочого тижня

Права франшизоотримувача ( обов'язку ) (франчайзи) :

1. Виконувати усі види технологічних і комерційних операцій у суворій відповідності з інструкціями франшизодавця

2. Безперебійне обслуговування споживача

3. Разом із франшизодавцем розробляти і здійснювати план розміщення устаткування.

4. Регулярно виплачувати франшизні платежі і визначений відсоток від обсягу продажів.

Переваги для франчайзи :

- доступ до рекламної і маркетингової підтримки

- вільний бізнес

- вигода від використання відомої торгової марки

- систематичний тренінг

- щодо низька можливість банкрутства

- поміч в організаційних і технічних питаннях

- більш вигідні умови роботи з постачальниками

Переваги для франчайзора :

- швидка експансія з мінімальними витратами

- збільшення витрат на рекламу торгової марки

- свобода для рішення стратегічних питань

- одержання економічної і технічної інформації від франчайзи

- стабільний потік платежів за франчайз (роялті)

- посилення позицій у діалозі з постачальниками за рахунок збільшення обсягу закупівель.

Франшизна угода підписується звичайно на 2 - 3 року або на 10 - 15 років.

5. Правові форми організації підприємницької діяльності в Україні

Ведення підприємницької діяльності в Україні ґрунтується як на вітчизняному законодавстві, так і на міжнародних правових нормах. Тому у основі класифікації українських організаційно-правових форм підприємництва в основному лежить міжнародна класифікація.

У 2006 році Кабінетом міністрів України був введений в дію оновлений Державний класифікатор "Класифікація організаційно-правових форм господарювання", згідно з яким в Україні діють такі організаційно-правові форми.

Курсивом виділені організаційно-правові форми, за якими не перед­бачено чинним законодавством створення нових підприємств.

 

 

Підприємства: Господарські товариства:
- фермерське господарство; - приватне підприємство; - колективне підприємство; - державне підприємство; - казенне підприємство; - комунальне підприємство; - дочірнє підприємство; - іноземне підприємство; - підприємство об'єднання громадян (релігійної організації, профспілки); - підприємство споживчої кооперації; - орендне підприємство; - індивідуальне підприємство; - сімейне підприємство; спільне підприємство. - акціонерне товариство; - відкрите акціонерне товариство; - закрите акціонерне товариство; - державна акціонерна компанія (товариство); - товариство з обмеженою відповідальністю; - товариство з додатковою відповідальністю; - повне товариство; - командитне товариство.
Кооперативи : Об'єднання підприємств (юридичних осіб):
- виробничий кооператив; - обслуговуючий кооператив; - споживчий кооператив; - сільськогосподарський виробничий кооператив; - сільськогосподарський обслуговуючий кооператив; - кооперативний банк.   - асоціація; - корпорація; - консорціум; - концерн; - холдингова компанія; - інші об'єднання юридичних осіб .
Відокремлені підрозділи без статусу юридичної особи: Інші організаційно-правові форми:
- філія (інший відокремлений підрозділ); - представництво.   - підприємець - фізична особа; - кредитна спілка; - споживче товариство; - інші організаційно-правові форми.

 

Фермерське господарство - форма підприємницької діяльності гро­мадян із створенням юридичної особи, які виявили бажання виробляти товарну сільськогосподарську продукцію, займатися її переробкою та реалізацією з метою отримання прибутку на земельних ділянках, наданих їм для ведення фермерського господарства.

Приватне підприємство - підприємство, що діє на основі приватної власності одного або кількох громадян, іноземців, осіб без громадян­ства та його (їх) праці чи з використанням найманої праці. Приватним є також підприємство, що діє на основі приватної власності суб'єкта господарювання - юридичної особи.

Колективне підприємство — підприємство, що діє на основі колек­тивної власності.

Державне підприємство - підприємство, що діє на основі державної власності.

Казенне підприємство - підприємство, створене за рішенням Кабі­нету Міністрів України. У рішенні про створення казенного підприєм­ства визначаються обсяг і характер основної діяльності підприємства, а також орган, до сфери управління якого входить підприємство, що створюється. Реорганізація і ліквідація казенного підприємства прово­дяться за рішенням органу, до компетенції якого належить створення даного підприємства.

Комунальне підприємство - підприємство, що діє на основі кому­нальної власності територіальної громади.

Дочірнє підприємство - підприємство, єдиним засновником якого є інше підприємство (підприємство, залежне від іншого).

Іноземне підприємство - унітарне або корпоративне підприємство, створене за законодавством України, що діє виключно на основі влас­ності іноземців або іноземних юридичних осіб, або діюче підприєм­ство, придбане повністю у власність цих осіб. Іноземні підприємства не можуть створюватися в галузях, визначених законом, що мають стратегічне значення для безпеки держави.

Підприємство об'єднання громадян (релігійної організації, проф­спілки) — унітарне підприємство, засноване на власності об'єднання громадян, релігійної організації або профспілки для здійснення гос­подарської діяльності з метою виконання їх статутних завдань. За­сновником такого підприємства є відповідне об'єднання громадян, релігійна організація, профспілка, що мас статус юридичної особи, а також їх об'єднання (спілки) у разі, якщо їх статутом передбачено право заснування підприємств.

Підприємство споживчої кооперації - унітарне або корпоративне підприємство, утворене споживчим товариством (товариствами) або спілкою (об'єднанням) споживчих товариств з метою здійснення ста­тутних цілей цих товариств, спілок (об'єднань).

Орендне підприємство - підприємство, створене орендарем на осно­ві оренди цілісного майнового комплексу існуючого державного або комунального підприємства чи майнового комплексу виробничого структурного підрозділу (структурної одиниці) цього підприємства з метою здійснення підприємницької діяльності.

Індивідуальне підприємство - підприємство, засноване на особистій власності фізичної особи та виключно її праці.

Сімейне підприємство - підприємство, засноване на власності та праці громадян України - членів однієї сім'ї, які проживають разом.

Спільне підприємство - підприємство, засноване на базі об'єднання майна різних власників. У числі засновників спільного підприємства відповідно до законодавства України можуть бути юридичні особи та громадяни України, союзних республік, інших держав.

6. Сутність, переваги та недоліки колективних підприємств

Господарські товариства - підприємства або інші суб'єкти господа­рювання, створені юридичними особами та (або) громадянами шляхом об'єднання їх майна і участі в підприємницькій діяльності товариства з метою одержання прибутку.

Акціонерне товариство - товариство, яке має статутний фонд, поді­лений на визначену кількість рівної номінальної вартості, несе відпо­відальність за зобов'язаннями тільки майном товариства.

Відкрите акціонерне товариство - вид акціонерного товариства, акції якого можуть розповсюджуватися шляхом відкритої підписки та купівлі-продажу на біржах.

Закрите акціонерне товариство - вид акціонерного товариства, акції якого розподіляються між засновниками і не можуть розповсюджува­тися шляхом підписки, купуватися та продаватися на біржах.

Державна акціонерна компанія (товариство) - акціонерне товари­ство, державна частка в статутному фонді якого перевищує п'ятдесят відсотків чи становить величину, яка забезпечує державі право вирі­шального впливу на господарську діяльність цієї компанії.

Товариство з обмеженою відповідальністю - господарське товари­ство, що мас статутний фонд, поділений на частки, розмір яких ви­значається установчими документами, і несе відповідальність за сво­їми зобов'язаннями тільки своїм майном. Учасники товариства, які повністю сплатили свої вклади, несуть ризик збитків, пов'язаних з діяльністю товариства, у межах своїх вкладів.

Товариство з додатковою відповідальністю - товариство, статутний фонд якого поділено на частки визначених установчими документами розмірів. Учасники такого товариства відповідають за його боргами своїми внесками до статутного фонду, а за недостатністю цих сум — до­датково належним їм майном в однаковому для всіх учасників крат­ному розмірі до внеску кожного учасника. Граничний розмір відпо­відальності учасників передбачається в установчих документах.

Повне товариство - товариство, всі учасники якого займаються спільною підприємницькою діяльністю і несуть солідарну відповідаль­ність за зобов'язаннями товариства усім своїм майном.

Командитне товариство - товариство, в якому разом з одним або більше учасників, які здійснюють від імені товариства підприємниць­ку діяльність і несуть відповідальність за зобов'язаннями товариства всім своїм майном, є один або більше учасників, відповідальність яких обмежується вкладом у майні товариства (вкладників).

 

7. Сутність та особливості різних видів об’єднань підприємств

Кооператив - юридична особа, утворена фізичними та (або) юри­дичними особами, які добровільно об'єдналися на основі членства для ведення спільної господарської та іншої діяльності з метою задо­волення своїх економічних, соціальних та інших потреб на засадах самоврядування.

Виробничий кооператив - кооператив, який утворюється шляхом об'єднання фізичних осіб для спільної виробничої або іншої господар­ської діяльності з метою одержання прибутку на засадах їх обов'язкової трудової участі та об'єднанні майнових пайових внесків, участі в управ­лінні підприємством та розподілі доходу між членами кооперативу відповідно до їх участі у його діяльності.

Обслуговуючий кооператив - кооператив, який утворюється шля­хом об'єднання фізичних та (або) юридичних осіб для надання послуг переважно членам кооперативу, а також іншим особам з метою провадження їх господарської діяльності. Обслуговуючі кооперативи нада­ють послуги іншим особам в обсягах, що не перевищують 20 відсотків загального обороту кооперативу.

Споживчий кооператив — споживчий кооператив (споживче товари­ство) - кооператив, який утворюється шляхом об'єднання фізичних та (або) юридичних осіб для організації торговельного обслуговування, заготівель сільськогосподарської продукції, сировини, виробництва продукції та надання інших послуг з метою задоволення споживчих потреб його членів.

Сільськогосподарський кооператив - юридична особа, утворена фі­зичними та (або) юридичними особами, що є сільськогосподарськими товаровиробниками, на засадах добровільного членства та об'єднання майнових пайових внесків для спільної виробничої діяльності в сільсько­му господарстві та обслуговування переважно членів кооперативу.

Сільськогосподарський виробничий кооператив - юридична осо­ба, утворена шляхом об'єднання фізичних осіб, які є сільськогоспо­дарськими товаровиробниками, для спільного виробництва продукції сільського, рибного і лісового господарства на засадах обов'язкової трудової участі у процесі виробництва.

Сільськогосподарський обслуговуючий кооператив - кооператив, створений для надання послуг переважно членам кооперативу та іншим особам з метою провадження їх сільськогосподарської діяльності.

Кооперативний банк - банк, створений суб'єктами господарювання, а також іншими особами за принципом територіальності на засадах добровільного членства та об'єднання пайових внесків для спільної грошово-кредитної діяльності. Відповідно до закону можуть створю­ватися місцеві та центральний кооперативні банки.

Філія - відокремлений підрозділ юридичної особи, що розташова­ний поза її місцезнаходженням та здійснює всі або частину її функцій. Філія не є юридичною особою.

Представництво- відокремлений підрозділ юридичної особи, що розташований поза її місцезнаходженням та здійснює представництво і захист інтересів юридичної особи.

Об'єднання підприємств (юридичних осіб) - господарська організа­ція, утворена у складі двох або більше підприємств (юридичних осіб) з метою координації їх виробничої, наукової та іншої діяльності для вирішення спільних економічних та соціальних завдань. Об'єднання підприємств утворюються підприємствами на добровільних засадах або за рішенням органів, що мають право утворювати об'єднання під­приємств.

Асоціація— договірне об'єднання, створене з метою постійної коор­динації господарської діяльності підприємств, що об'єдналися шля­хом централізації однієї або кількох виробничих та управлінських функцій, розвитку спеціалізації і кооперації виробництва, організації спільних виробництв на основі об'єднання учасниками фінансових та матеріальних ресурсів для задоволення переважно господарських по­треб учасників асоціації. У статуті асоціації повинно бути зазначено, що вона є господарською асоціацією. Асоціація не має права втруча­тися в господарську діяльність підприємств - учасників асоціації. За рішенням учасників асоціація може бути уповноважена представляти їх інтереси у відносинах з органами влади, іншими підприємствами та організаціями.

Корпорація- договірне об'єднання, створене на основі поєднан­ня виробничих, наукових і комерційних інтересів підприємств, що об'єдналися, з делегуванням ними окремих повноважень централізова­ного регулювання діяльності кожного з учасників органам управління корпорації.

Консорціум- тимчасове статутне об'єднання підприємств для до­сягнення його учасниками певної спільної господарської мети (реа­лізації цільових програм, науково-технічних, будівельних проектів тощо). Консорціум використовує кошти, якими його наділяють учас­ники, централізовані ресурси, виділені на фінансування відповідної програми, а також кошти, що надходять з інших джерел, в порядку, визначеному його статутом. У разі досягнення мети його створення консорціум припиняє свою діяльність.

Концерн - статутне об'єднання підприємств, а також інших орга­нізацій, на основі їх фінансової залежності від одного або групи учас­ників об'єднання, з централізацією функцій науково-технічного та виробничого розвитку, інвестиційної, фінансової, зовнішньоекономіч­ної та іншої діяльності. Учасники концерну наділяють його частиною своїх повноважень, у тому числі правом представляти їх інтереси у відносинах з органами влади, іншими підприємствами та організація­ми. Учасники концерну не можуть бути одночасно учасниками іншого концерну.

Холдингова компанія - господарюючий суб'єкт, який володіє контр­ольними пакетами акцій дочірнього підприємства (підприємств). Між холдинговою компанією та її дочірніми підприємствами встановлю­ються відносини контролю-підпорядкування.

Підприємець- фізична особа, яка с громадянином України, іно­земним громадянином, особою бел громадянства, що здійснює під­приємницьку діяльність. Громадянин визнається суб'єктом господа­рювання у разі здійснення ним підприємницької діяльності за умови державної реєстрації його як підприємця без статусу юридичної особи. Громадянин-підприємець відповідає за своїми зобов'язаннями усім своїм майном, на яке відповідно до закону може бути звернено стяг­нення.

Кредитна спілка - це неприбуткова організація, заснована ([язич­ними особами, професійними спілками, їх об'єднаннями на коопера­тивних засадах з метою задоволення потреб її членів у взаємному кре­дитуванні, наданні фінансових послуг шляхом об'єднання грошових внесків членів кредитної спілки.

Споживче товариство (спілка) - самоврядна організація громадян, які на основі добровільності членства, майнової участі та взаємодо­помоги об'єднуються для спільної господарської діяльності з метою колективного організованого забезпечення своїх економічних і соці­альних інтересів. Кожний член споживчого товариства має свою частку в його майні.

Інші організаційно-правові форми - ця позиція класифікації засто­совується як виняток, тільки в разі неможливості віднесення суб'єкта до будь-якої з визначених у класифікації організаційних форм.

 

ТЕМА 5. ПРОЦЕС СТВОРЕННЯ ПІДПРИЄМСТВА ТА ХАРАКТЕРИСТИКА ЙОГО ОСНОВНИХ ЕТАПІВ

 

1. Регламент створення підприємства

2. Установчі документи : суть, призначення та порядок розробки

3. Установчі документи : установчій договір

4. Установчі документи : статут


Читайте також:

  1. Арабо-ізраїльська війна 1973 р. та Кемп-Девідська мирна угода.
  2. Генеральна угода з по тарифам та торгівлі
  3. Договори у рамках Світової організації торгівлі. Генеральна угода з тарифів і торгівлі товарами, основна мета та принципи ГАТТ
  4. Зустрічна закупівля – це угода про взаємну купівлю. Вона має місце тоді, коли фірма погоджується придбати певний обсяг продукції для тієї країни, яка здійснила продаж.
  5. Колективний договір та угода. Трудовий договір.
  6. Кредитна угода
  7. Ліцензійні договори як угода між ліцензіаром і ліцензіатом на право використання об’єкта інтелектуальної власності.
  8. Мадридська угода про міжнародну реєстрацію знаків 1891 м, і Протокол до нього 1989 р.
  9. Мюнхенська угода і загарбання Чехословаччини
  10. Опціонна угода
  11. Переяславська угода
  12. Торгівля людьми або інша незаконна угода щодо людини (ст. 149).




Переглядів: 828

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Відповідальність за корисливі злочини проти власності за ККУ. Відповідальність за викрадення чужого майна | Уставний фонд та його формування

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.008 сек.