Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Мадридська угода про міжнародну реєстрацію знаків 1891 м, і Протокол до нього 1989 р.

Вашингтонський договір про патентну кооперацію від 19 червня 1970 р. (РСТ).

Паризька конвенція по охороні промислової власності від 20 березня 1883 р.

Дана конвенція є першою універсальною конвенцією в області охорони промислової власності. Вона переглядалася в Брюсселеві (1900 р.), Вашингтоні (1911 р.), Гаазі (1925 р.), Лондоні (1934 р.), Лісабоні {1958 р.), Стокгольмі (1967 р.). Діяла для СРСР із 1965 р. Учасники Конвенції заснували Міжнародний союз по охороні промислової власності, куди входять більш 100 держав. Офіційною заявою прем'єр-міністра України від 26 серпня 1992 р. була підтверджена участь України в даній Конвенції. До об'єктів промислової власності, що підпадає під регулювання Конвенції, відносяться: винаходи, корисні моделі, промислові зразки, товарні знаки, знаки обслуговування, фірмові найменування і вказівки на походження або найменування місця походження. Об'єктом охорони названо також попередження недобросовісної конкуренції.

Мета Паризької конвенції - створення більш пільгових умов для патентування винаходів, промислових зразків, реєстрації товарних знаків громадянами та організаціями одних держав в інших. Конвенція не передбачає створення міжнародного патенту чи міжнародної реєстрації товарних знаків. Установлює національний режим у відношенні охорони промислової власності іноземців, а також вводить правило про конвенційний пріоритет - особа, яка подало заявку на винахід в одній з держав, в інших державах-учасниках протягом року з дня подачі першої заявки користується пріоритетом для подачі заявки. Новизна буде визначатися всіма учасниками на день подачі першої заявки. Для промислових зразків і товарних знаків термін дії конвенційного пріоритету - 6 місяців. Закріплюється принцип незалежності патенту, можливість видачі примусової ліцензії чи анулювання патенту у випадку зловживань з боку його власника.

Вашингтонський договір є наступним кроком по поглибленню кооперації держав в області охорони промислової власності. Його учасниками є більш 30 країн, що утворять Міжнародний союз патентної кооперації. Передбачає можливість складання і подачі міжнародної заявки, що полегшує, прискорює закордонне патентування і зменшує витрати на його проведення. Передбачає проведення міжнародного пошуку і попередньої міжнародної експертизи.

СРСР ратифікував РСТ у 1977 р. (договір вступив у дію з 1978 р.). Заявою прем'єр-міністра України від 26.08.1992 р. була підтверджена участь України в договорі.

СРСР брав участь у Мадридській угоді з 1976 року. Заявою прем'єр-міністра України підтверджена її участь. Конвенція передбачає охорону знаків у всіх країнах-учасниках без їхньої реєстрації в кожній з цих країн. У Міжнародне бюро в Женеві подається заявка на товарний знак, і потім цей знак одержує охорону у всіх країнах - учасницях конвенції. Крім Мадридської угоди в області охорони товарних знаків діють Віденський договір про реєстрацію товарних знаків 1973 р. і Женевський договір про закони по товарним знакам 1994 р.

Товарний знак, що користується міжнародною охороною відзначається спеціальним символом - ®. Для реєстрації знаків використовується Міжнародна класифікація товарів і послуг (МКТП). У 1973 році було підписано Ницьку угоду про міжнародну класифікацію товарів і послуг для реєстрації знаків. Міжнародна реєстрація діє протягом 20 років, але даний термін може продовжуватися.

Міжнародна реєстрація вказівок місць походження товарів регулюється Лісабонською угодою про захист вказівок місць походження товарів і їхньої міжнародної реєстрації 1958 р.

У рамках СНД у 1993 р. була укладена Угода про заходи для охорони промислової власності та створення Міждержавної Ради з питань охорони промислової власності. Учасниками даної Угоди є: Вірменія, Бєларусь. Казахстан, Киргизстан, Молдова, Російська Федерація, Таджикистан, Узбекистан, Україна. 17 лютого 1994 р. у штаб-квартирі ВОІС у Женеві на засіданні Міждержавної ради була підписана Євразійська патентна конвенція, учасниками якої виступають 11 країн СНД. Конвенція передбачає створення Євразійського патентного відомства, у компетенцію якого входить розгляд заявок і видача євразійських патентів. Заявки можуть подаватися як через національні патентні відомства, так і безпосередньо в Євразійське патентне відомство. Євразійський патент має юридичну чинність на території всіх країн - учасниць Конвенції. Термін дії патенту - 20 років.

ВИСНОВКИ З четвертого ПИТАННЯ.У світі існує велика кількість міжнародних договорів, які спрямовані на охорону прав інтелектуальної власності.

висновки З ТЕМИ

Одним з основних інститутів будь-якої правової системи є право власності, що представляє собою в загальному розумінні закріплення економічних відносин власності в нормах права. Наявність іноземного елемента в таких відносинах вводить їх в коло регулювання міжнародного приватного права.

Відповідно до положень Закону України "Про власність" іноземні держави, їхні юридичні особи, міжнародні організації, а також іноземні громадяни та особи без громадянства можуть мати майно на праві власності на території України. Така норма містить у законодавстві багатьох держав.

Стосовно об’єктів права власності іноземним суб’єктам надається національний режим, проте, при наявності низки виключень.

Щодо права інтелектуальної власності, необхідно відзначити її особливість – воно на відміну від інших прав, носить строго територіальний характер. Для того, щоб право інтелектуальної власності, яке виникло за законом однієї держави, отримало дію і в іншій державі, необхідно укласти між цими державами угоди про взаємне визнання та охорони відповідних прав.

Загалом, колізійні питання права власності – це вказівки на застосування іноземного права до власності, що перебуває поза юрисдикцією відповідної держави.

 

ПИТАННЯ ДЛЯ САМОПЕРЕВІРКИ:

1. Яке майно можуть мати у власності іноземці на території України?

2. Які існують колізійні прив’язки щодо права власності?

3. Види зовнішньоекономічної діяльності в Україні.

4. Суб’єкти зовнішньоекономічної діяльності в Україні?

5. Чи всі зовнішньоекономічні договори реєструє держава?

6. Що слід розуміти під правом інтелектуальної власності?

7. Які існують міжнародні договори у сфері інтелектуальної власності?


Читайте також:

  1. VІ. Підсумки уроку і повідомлення домашнього завдання.
  2. А. Заходи, які направлені на охорону навколишнього середовища та здоров’я населення.
  3. Авоматизація водорозподілу регулювання за нижнім б'єфом з обмеженням рівнів верхнього б'єфі
  4. Адаптація організму до змін чинників зовнішнього середовища
  5. Алгоритм проведення внутрішнього аудиту.
  6. Аналіз внутрішнього середовища підприємства
  7. Аналіз зовнішнього середовища
  8. Аналітичні процедури внутрішнього аудиту та їх класифікація.
  9. Антидоти і порядок їхнього використання. Само і взаємодопомога при ураженні ОР.
  10. Антропологічні особливості давнього населення території України
  11. Арабо-ізраїльська війна 1973 р. та Кемп-Девідська мирна угода.
  12. Аудиторська оцінка системи внутрішнього контролю




Переглядів: 1158

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Бернська конвенція про охорону літературних і художніх творів 1886 р. | Мовна дискусія 90-х років.

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.021 сек.