Принцип роботи підсилювача показаний на графіках струмів і напруг на рис. 8.1. Коли Uвх=0, через лампу протікає струм Iа0, обумовлений положенням робочої точки А на характеристиці. Такий стан лампи і підсилювача називається режимом спокою. Струм Iа0 створює на резисторі Rападіння напруги
.
Отже, напруга на аноді лампи буде дорівнювати
.
У режимі спокою струм Iа0, напруги URa і Uа0 не змінюється.Якщо в момент часу t1 на вхід підсилювача подається змінна напруга Uвх=Um вх·sinωt, та напруга UСК на ділянці сітка-катод буде змінюватися, тому що
.
Під дією цієї напруги анодний струм лампи буде змінюватися так, як показано на рис. 8.1.Амплітуда цього струму дорівнює величині Ima. Таким чином, анодний струм лампи має постійну і змінну складові.
Постійна складова струму проходить по ланцюгу: +Еа→Rа→(анод-катод) лампи RК→ ┴ →-ЕК. Змінна складова анодного струму проходить по колу: (анод-катод)→СК→┴→Сбл→Rа→анод.
Тоді напругу на аноділампи можна записати наступним співвідношенням:
де iаRа - змінна складова анодної напруги, що виділяється на резисторі Rа при протіканні по ньому струму.
Змінна складова анодної напруги через конденсатор СР2 передається на вихід підсилювача і називається вихідною напругою Uвих.
Коли на вхід підсилювача надходить позитивна напівхвиля синусоїдальної напруги (t1-t2), та напруга на аноді лампи зменшується. Конденсатор СР2 буде розряджатися по колу: +СР2→(анод-катод) лампи→RК→Rвх→-СР2.
За рахунок струму розряду конденсатора СР2на резисторі Rвх створюється напруга негативної полярності.
Розряд конденсатора СР2 буде проходити від моменту часу t1 до моменту часу t2.
Від моменту часу t2 до t3 на вхід надходить негативна на півхвиля вхідної напруги й анодний струм буде зменшуватися, напруга на аноді збільшуватися, а конденсатор СР2 буде заряджатися по колу: +Еа→Rа→СР2→Rвх→корпус→-Еа.
На резисторі Rвх виділяється напруга позитивної полярності.
Перехідне коло СР2, Rвх забезпечує передачу на вхід наступного каскаду (на вихід підсилювача) тільки зміну напруги на аноді лампи.