Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Контакти
 


Тлумачний словник
Авто
Автоматизація
Архітектура
Астрономія
Аудит
Біологія
Будівництво
Бухгалтерія
Винахідництво
Виробництво
Військова справа
Генетика
Географія
Геологія
Господарство
Держава
Дім
Екологія
Економетрика
Економіка
Електроніка
Журналістика та ЗМІ
Зв'язок
Іноземні мови
Інформатика
Історія
Комп'ютери
Креслення
Кулінарія
Культура
Лексикологія
Література
Логіка
Маркетинг
Математика
Машинобудування
Медицина
Менеджмент
Метали і Зварювання
Механіка
Мистецтво
Музика
Населення
Освіта
Охорона безпеки життя
Охорона Праці
Педагогіка
Політика
Право
Програмування
Промисловість
Психологія
Радіо
Регилия
Соціологія
Спорт
Стандартизація
Технології
Торгівля
Туризм
Фізика
Фізіологія
Філософія
Фінанси
Хімія
Юриспунденкция






Міжнародні норми соціальної відповідальності

Цикл PDCA

 

Міжнародний стандарт OHSAS 18001, система управління якістю ISO 9000 та система управління охороною навколишнього середовища ISO 14000 побудовані на підставі використання системного підходу, який відомий в науці про управління як "цикл Демінга" – плануй (Plan), здійснюй (Do), перевіряй (Check), дій (Act) (PDCA). Етапи "циклу Демінга" слід розуміти наступним чином:

- плануй (Plan) – це етап планування: ідентифікація та аналіз проблеми; оцінка можливостей та планування необхідних змін, розробка програм управління;

- здійснюй (Do) – це етап впровадження: пошук рішення проблеми та здійснення запланованих заходів;

- перевіряй (Check) – це етап перевірок: оцінка результатів та висновки відповідно до поставленої задачі;

- дій (Act) – це етап аналізу: прийняття рішення на підставі отриманих висновків; якщо зміни не вирішують поставлену задачу, слід повторити цикл, при умові внесення корективів в план.

"Цикл PDCA" був реалізований Е. Демінгом (E. Deming) на підставі робот американського вченого та консультанта з теорії управління якістю У. Е. Шухарта (W. E. Shewhart), який ще у 1939 р. вперше описав концепцію PDCA. Е. Демінг дав більш загальні назви кожному з етапів та доповнив цикл ще одним етапом (в циклі Шухарта було тільки три взаємопов’язаних етапи: допуск, виробництво, інспекція). Цей етап отримав назву "перевіряй" (Check) або "вивчай" (Study). Таким чином, отримав розвиток "цикл покращень Шухарта-Демінга", який має назву "Цикл PDCA" або "Цикл PDSA". Цикл Шухарта-Демінга є відомою моделлю безперервного покращення процесів, для якої дуже важлива теорія знань (в [5] навіть була запропонована назва цього циклу як "менеджмент через знання") та якою користуються у різних галузях діяльності та яка дозволяє ефективно керувати цією діяльністю на системній основі. Модель безперервного покращення розглядається та враховується при розробці любої системи екологічного менеджменту. На теперішній час існує багато модифікацій циклу Шухарта-Демінга. Кожне підприємство може внести свої зміни виходячи зі своєї культури, процесів, ситуацій. Незмінними повинні бути циклічність робіт з покрашення процесів та прийняття рішень на підставі наукового підходу. Завдяки цьому циклу на підприємстві чи організації можлива підтримка та постійне удосконалення систем управління або окремих процесів.

 

 

Звертаючи увагу на те, що охорона праці є невід'ємною складовою соціальної політики та соціальної відповідальності, міжнародними нормами визначені основні принципи соціальної відповідальності у стандартах SA 8000 "Соціальна відповідальність" та ISO 26000 "Настанова із соціальної відповідальності".

Ці стандарти призначені для надання підприємствам та організаціям рекомендацій відносно соціальної відповідальності та можуть використовуватися у якості елементу реалізації державної політики.

У стандарті ISO 26000 надано визначення соціальній відповідальності як відповідальності підприємств та організацій за вплив їх рішень та діяльності на суспільство і навколишнє середовище через прозору та етичну поведінку, яка сприяє сталому розвиту, враховує очікування зацікавлених сторін, відповідає законодавству та узгоджується з міжнародними стандартами.

Соціальна відповідальність передбачає інтегрованість у діяльність підприємств та організацій.

Ефективне управління повинно бути заснованим на впровадженні принципів соціальної відповідальності в процес прийняття та реалізації рішень, до яких відносяться: підзвітність, прозорість, етична поведінка, повага інтересів зацікавлених сторін, дотримання законів та міжнародних норм поведінки, дотримання прав людини.

Невід'ємною характеристикою соціальної відповідальності є бажання підприємств та організацій включити соціальні та екологічні фактори у процес прийняття рішень. Це і передбачає прозору та етичну поведінку, яка сприяє сталому розвитку.

Згідно вказаних стандартів, існує тісний зв'язок між термінами "соціальна відповідальність" та "сталий розвиток", але ці поняття різні. Сталий розвиток має три взаємопов'язані складові – економічну, соціальну та екологічну, та за мету має досягнення сталості суспільства. Він не стосується сталості або продовження існування конкретного підприємства чи організації.

Соціальна відповідальність спрямована на діяльність підприємства чи організації та стосується їх відповідальності перед суспільством та навколишнім середовищем. В якості мети соціальної відповідальності підприємства чи організації слід розглядати їх внесок в сталий розвиток. Підприємствам та організаціям треба пам’ятати, що екологічна відповідальність є важливим аспектом соціальної відповідальності.

У стандарті SA 8000 вказано, щогалузевепідприємство з урахуванням відповідних факторів небезпеки повинно забезпечити безпечні умови праці та приймати відповідні міри для попередження нещасних випадків та шкоди здоров'ю працівників, які є наслідком праці, шляхом зменшення у можливих границях факторів небезпеки, характерних для виробничого середовища.

Підприємство повинно призначити відповідального за охорону праці працівників та виконання вимог стандартів з охорони праці.

На підприємстві повинні бути організовані системи, що дозволяють виявити та попередити потенційні небезпеки працівникам. Керівництво повинно періодично оцінювати адекватність та ефективність політики підприємства, методи і результати її виконання відносно вимог стандартів з охорони праці та інших.

 


Читайте також:

  1. Адміністративна відповідальність та строки адміністративної відповідальності
  2. Адміністративне правопорушення як підстава юридичної відповідальності: ознаки і елементи.
  3. Адміністративно-правові норми
  4. Адміністративно-правові норми поділяють на види за різними критеріями.
  5. Активний характер соціальної політики.
  6. Актуальність проблеми професійної етики соціальної роботи
  7. Американська модель соціальної відповідальності
  8. Амністія являє собою повне або часткове звільнення від кримінальної відповідальності і покарання певної категорії осіб, винних у вчиненні злочину.
  9. Аналіз витрат за центрами відповідальності.
  10. Аналіз відхилень – основний інструмент оцінки діяльності центрів відповідальності
  11. Аналіз відхилень — основний інструмент оцінки діяльності центрів відповідальності
  12. Аналіз і оцінка рівня соціальної відповідальності бізнесу




Переглядів: 2226

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
ISO 14050 «Глосарій». | За станом охорони праці

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

 

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.003 сек.