Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Структурна перебудова промисловості будматеріалів та розвиток виробництва перспективних будівельних матеріалів

 

Враховуючи пріоритети розвитку житлового будівництва, особливо малоповерхового, необхідні зміни і в структурі промисловості будівельних матеріалів.

Першочерговим завданням підприємств з виготовлення стінових матеріалів є перехід виробництв на випуск оновленої керамічної продукції, яка задовольняє всі сучасні вимоги архітектурно-будівельних і конструктивних рішень будівель, а також сучасні норми теплозбереження і яка в комплексі з дрібноштучними стіновими блоками з легких і ніздрюватих бетонів складе основу малоповерхового будівництва.

У структурі виробництва конструкційних матеріалів випереджаючими темпами має зростати випуск ефективних металоконструкцій, які повинні забезпечити зменшення маси будинків і споруд, високу енергоефективність конструктивних елементів будівель.

Завданням на найближчу перспективу є розроблення і впровадження у виробництво якісних екологічно чистих, дешевих і довговічних листових матеріалів для легких покрівель малоповерхових будинків.

Широке розповсюдження мають отримати матеріали на основі гіпсу. Україна має для цього достатню сировинну базу. Гіпсові вироби, як екологічно чисті, мають ширше впроваджуватись в житловому будівництві замість полімерних опоряджувальних матеріалів.

Важливим питанням, без вирішення якого важко уявити розвиток житлового будівництва, є створення потужностей з виробництва сухих будівельних сумішей

Для входження України до світових ринків будівельних матеріалів найважливішими для вирішення є:

- створення сучасної техніки на всіх технологічних ланцюгах виробництва будівельних матеріалів, включаючи допоміжні та кінцеві операції;

- впровадження нових прогресивних ресурсозберігаючих технологій з метою зменшення витрат паливно-енергетичних ресурсів, поліпшення якості продукції;

- забезпечення комп’ютеризації виробництва, впровадження мікропроцесорної техніки;

- створення екологічно чистих, в тому числі безвідходних технологій.

Зарубіжний досвід будівництва житла та відновлення існуючого житлового фонду, а також експериментальні дослідження, які проводить Міжбуд, свідчать, що для будівництва та реконструкції поряд з власними системами утеплення будинків необхідні створення та розвиток виробництва оздоблювальних матеріалів та ефективних утеплювачів вітчизняного виробництва.

Виходячи з прогнозних обсягів житлового будівництва, починаючи з 2001 року, потреба в плитних утеплювачах буде складати майже 200 тис. куб. м щорічно. Крім того, за умови щорічної реконструкції близько 1 відсотка наявного житлового фонду потреба в плитних утеплювачах складе додатково ще майже 230 тис. куб. м.

Проведення структурної перебудови промисловості будівельних матеріалів, здійснення заходів з реструктуризації, модернізації і оновлення виробництва вимагає необхідного фінансування.

Негативно позначилась на проведенні реструктуризації промисловості будівельних матеріалів та впровадженні виробництва новітніх технологій і матеріалів ліквідація, галузевої частки інноваційного фонду. В результаті було ліквідовано практично єдине реальне джерело фінансування цих заходів.

За рахунок галузевої частини Держінфонду забезпечувалось фінансування завдань міжгалузевих і галузевих програм, освоєння нових технологій, створення машин і устаткування, заходів з енергозбереження, підвищення рівня екологічної безпеки, стандартизації та інформації.

Вилучення фонду негативно впливає на розвиток виробництва та створення додаткових робочих місць, не сприяє захисту вітчизняного товаровиробника і призводить до поступового руйнування науково-технічного потенціалу будівельної галузі.

З метою ефективного здійснення структурної перебудови галузі необхідно поновити діючий раніше порядок нарахування і розподілу коштів Державного інноваційного фонду.

 


Читайте також:

  1. D) оснащення виробництва обладнанням, пристроями, інструментом, засобами контролю.
  2. L2.T4/1.1. Засоби періодичного транспортування штучних матеріалів.
  3. L2.T4/1.2. Засоби безперервного транспортування матеріалів. Транспортери.
  4. L2.T4/1.3. Засоби дозування сипучих матеріалів.
  5. Pp. Розвиток Галицько-волинського князівства за Данила Романовича
  6. V Розвиток кожного нижчого рівня не припиняється з розвитком вищого.
  7. Абстрактна модель оптимального планування виробництва
  8. Автоматизація виробництва
  9. Аграрні реформи та розвиток сільського госпо- дарства в 60-х роках XIX ст. — на початку XX ст.
  10. Адгезиви на основі латексів у взуттєвій промисловості
  11. Адміністративно-територіальний устрій та соціально-економічний розвиток
  12. Актуальність безпеки життєдіяльності. Сталий розвиток людини




Переглядів: 793

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Сучасний стан та перспективи розвитку | У промисловості будівельних матеріалів

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.012 сек.