Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Участь Україна в ОЧЕС

Україна активно сприяє поглибленню економічного співробітництва в рамках ОЧЕС і має розвинені зовнішньоекономічні зв'язки із країнами-учасницями. Для України країни ОЧЕС є важливими партнерами в зовнішній торгівлі. Україна, з огляду на її географічне положення в регіоні й можливості національного господарства, є вагомим серед країн ОЧЕС експортером і імпортером послуг.

Україна активно розвиває двостороннє співробітництво із країнами ОЧЕС. Наприклад, підписані двосторонні угоди про співробітництво із Грузією й Туреччиною. Ці угоди спрямовані на реалізацію «Декларації про Чорноморське економічне співробітництво».

У рамках ОЧЕС одержали розвиток пропозиції України щодо активізації співробітництва в інвестиційній сфері. На основі розроблених принципів регіонального інвестиційного співробітництва ведеться робота зі створення ефективних схем гарантій інвестицій у регіоні. Прийняті «Схеми гарантій інвестиційних контрактів і експортних кредитів» використаються в Чорноморському банку торгівлі й розвитку.

Україна, будучи транзитною державою, величезне значення приділяє створенню транспортної карти регіону з обліком існуючих і проектованих транспортних систем. Використовуючи проекти ОЧЕС, Україна намагається забезпечити прискорену інтеграцію своєї транспортної системи в європейський простір і трансконтинентальні мережі вантажоперевезень. На рівні ОЧЕС активно вирішуються проблеми спрощення митних формальностей, пов'язаних з переміщенням пасажирських і вантажних потоків у регіоні, а також обговорюються інші життєво важливі питання, пов'язані з функціонуванням транспорту в регіоні.

Україна приєдналася до реалізації великих регіональних проектів, один із яких - створення транспортного кільця навколо Чорного моря з виходом на транс'європейські магістралі. Були підписані ряд меморандумів про скоординований розвиток кільцевої автомагістралі навколо Чорного моря й морських магістралей у регіоні, а також меморандум про взаєморозуміння по питанню полегшення автомобільних вантажних перевезень у Чорноморському регіоні.

Пріоритетне значення для України має співробітництво в галузі науки й технологій, тому країна взяла участь у створенні Міжнародного центра чорноморських досліджень в Афінах.

Пріоритетними напрямками науково-технічного співробітництва для України в рамках ОЧЕС є: сейсмологія; захист навколишнього середовища; збереження біорізноманіття Чорного моря; екологічно чиста енергетика; моніторинг і очищення вод; утилізація відходів; забезпечення продовольством; охорона здоров'я.

Одним з найбільш перспективних для України є співробітництво в області енергетики. Україна бере участь у реалізації проектів у сфері впровадження енергозберігаючих технологій, уніфікації національного регулювання й стандартів, розширює свою присутність на енергетичному ринку регіону. Україна приєдналася до планів створення в рамках ОЧЕС об'єднаної енергосистеми (на основі об'єднання національних енергосистем країн ОЧЕС у єдине Чорноморське кільце), а також до роботи Чорноморського енергетичного центра в Софії.

Велике значення для України мають екологічні проблеми акваторії Чорного й Азовського морів. Разом з іншими країнами ОЧЕС Україна приступилася до реалізації ряду першочергових заходів щодо інвентаризації й локалізації джерел забруднення. Фінансування проектів проводиться Чорноморським екологічним фондом.

Крім перерахованих вище напрямків міжнародного співробітництва Україна бере участь:

• у взаємодії між країнами організації при наданні надзвичайної допомоги й ліквідації надзвичайних ситуацій природного й техногенного характеру;

• в угодах про боротьбу зі злочинністю;

• у заходах Організації по зміцненню безпеки й стабільності в регіоні.

Україна підтримує всі заходи в ОЧЕС, які покликані забезпечити співробітництво між громадськими організаціями країн-членів для рішення виникаючих соціальних проблем. Представники України беруть участь у роботі Форуму цивільного суспільства країн Чорноморського регіону. Ціль діяльності Форуму - посилення співробітництва між громадськими організаціями країн-членів ОЧЕС, збільшення внеску цих організацій у діяльність регіональних міжурядових структур.

Україна включена в систему кооперації громадських організацій країн ОЧЕС, що формується на основі мереж неурядових організацій, асоціацій, федерацій. Така система країн Чорноморського регіону одержала назву Мережа неурядових організацій Міжнародної ради сприяння добробуту.

 


Читайте також:

  1. I. Україна з найдавніших часів до початку XX ст.
  2. Визначте, коли і чому Україна опинилася під гнітом литовських і польських феодалів.
  3. Визначте, коли і чому Україна опинилася під гнітом литовських і польських феодалів.
  4. Відповідно до ст. 31 ГПК України в судовому процесі може брати участь судовий експерт.
  5. Внаслідок реалізації адміністративно-територіальної реформи Україна із централізованої держави стане децентралізованою європейською країною самоврядних громад.
  6. Внесок народу України у перемогу над фашизмом. Україна – одна з фундаторів ООН.
  7. Вопрос 12. Україна за часів Директорії.
  8. Вплив через участь
  9. Вхід до музею та участь у заходах 18 травня безкоштовно!
  10. ГКЧП і Україна
  11. Державна діяльність гетьмана України І. Мазепи. Участь у Північній війні. Союз Мазепи з Швецією
  12. Друга світова війна і Україна




Переглядів: 652

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Цілі й особливості інтеграції в рамках ОЧЕС | Участь України в ЄЕП

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.018 сек.