Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Визначте, коли і чому Україна опинилася під гнітом литовських і польських феодалів.

Ослаблені монголо-татарськими нападами, роздроблені на окремі князівства українські землі на початку 14 ст. стали об’єктом експансії з боку Литовського князівства. Безпосереднє залучення до складу Литовського князівства південно-західних українських земель почалося в часи правління великого литовського князя Гедиміна (1316-1341), який проводив політику підкорення руських земель, використовуючи різноманітні заходи: воєнні, дипломатичні, династичні. З 1340 року на Волині правив його син Любарт-Дмитро. Основна частина українських земель була захоплена за правління литовського князя Ольгерда, який у 1362 р. зайняв Київ. У 1362 році на річці Сині Води розгромили татар. Причинами успіху литовці у експансії на українські землі була їх консолідація в боротьбі з німецькими рицарськими орденами: ослаблення Русі у результаті її роздробленості та монголо-татарської навали; феодальні уособиці у Золотій Орді. Литовські князі започаткували звільнення українських земель від монголо-татарського іга. Українці досить спокійно поставилися до литовської експансії,оскільки влада литовців не була репресивною, самі литовські князі спочатку були православної віри, руська мова стала загальнодержавною. Люди бачили в Литві можливого захисника проти набігів татар. Були прийняті й руські норми права, назви посад.

У цей час поширює свою експансію на українські землі Польща. Після тривалої боротьби у 1387 р. їй вдається захопити Галичину. Буковина з 1359 р. входить до складу Молдавського князівства під назвою Шипинської землі, Закарпаття – у другій половині 13 ст. – до складу Угорщини. Таким чином українські землі були розчленовані та ввійшли до складу різних держав. Почалася нова Польсько-Литовська доба в історії України. У 1385р. у зв’язку із загостренням зовнішньо- та внутрішньополітичної ситуації великий князь Ягайло вирішив об’єднатися з польським феодалами, щоб зміцнити свою владу. У замку Крево Ягайло і польські представники підписали акт про унію, яка дістала назву Кревська. Згідно унії Ягайло отримував польську корону і руку польської королеви Ядвіги. За це до Польщі мали приєднати українські і білоруські землі , де вводилося католицтво, збройні сили об’єднувалися, казна князівства мала використовуватися на потреби Польщі. У 1569 р. Польща і Литва підписують Люблінську унію, що було пов’язано з поразками Литви на першому етапі Лівонської війни. Польща і Литва об’єднуються в єдину державу – Річ Посполиту. Де встановлюється єдиний державний устрій. Католицтво оголошується державною релігією.

11. Дайте аналіз змісту Брестської церковної унії 1596 року та її наслідків для подальшої долі українського народу.


Читайте також:

  1. I. Україна з найдавніших часів до початку XX ст.
  2. Визначте, в якому з фрагментів представлено пізнавальну позицію кантівського агностицизму.
  3. Визначте, в якому з фрагментів представлено пізнавальну позицію об’єктивного ідеалізму.
  4. Визначте, з якою метою і коли було створене реєстрове козацьке військо?
  5. Визначте, за часів правління яких князів Київська Русь досягла свого найвищого розвитку.
  6. Визначте, коли і чому Україна опинилася під гнітом литовських і польських феодалів.
  7. Внаслідок реалізації адміністративно-територіальної реформи Україна із централізованої держави стане децентралізованою європейською країною самоврядних громад.
  8. Внесок народу України у перемогу над фашизмом. Україна – одна з фундаторів ООН.
  9. Вопрос 12. Україна за часів Директорії.
  10. Вплив Литовських статутів на розвиток права Речі Посполитої. Новий статут 1588 р., його структура, сфера регулювання.
  11. ГКЧП і Україна




Переглядів: 1442

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Охарактеризуйте етапи історичного розвитку Галицько-Волинського князівства. | Визначте причини появи українського козацтва.

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.002 сек.