Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядівКонтакти
 


Тлумачний словник
Авто
Автоматизація
Архітектура
Астрономія
Аудит
Біологія
Будівництво
Бухгалтерія
Винахідництво
Виробництво
Військова справа
Генетика
Географія
Геологія
Господарство
Держава
Дім
Екологія
Економетрика
Економіка
Електроніка
Журналістика та ЗМІ
Зв'язок
Іноземні мови
Інформатика
Історія
Комп'ютери
Креслення
Кулінарія
Культура
Лексикологія
Література
Логіка
Маркетинг
Математика
Машинобудування
Медицина
Менеджмент
Метали і Зварювання
Механіка
Мистецтво
Музика
Населення
Освіта
Охорона безпеки життя
Охорона Праці
Педагогіка
Політика
Право
Програмування
Промисловість
Психологія
Радіо
Регилия
Соціологія
Спорт
Стандартизація
Технології
Торгівля
Туризм
Фізика
Фізіологія
Філософія
Фінанси
Хімія
Юриспунденкция


Визначте, за часів правління яких князів Київська Русь досягла свого найвищого розвитку.

В Києві було збудовано знаменитий Софіївський собор, а при ньому – першу бібліотеку. Ярослав любив книги, тому відкривав книжкові майстерні. У 1037-1039 рр. створено перший літописний звід, який називається давнім. Ярослав заснував Києво-Печерську Лавру, митрополію в Києві, прагнучи звільнитися від впливу Візантії. Велику увагу приділяв розбудові Києва. В місті було 8 ринків, 400 церков. Ярослав зводить тогочасні норми права в збірник законів «Руська правда». Ярослава називали «тестем Європи» - він породичався з багатьма королівськими родами. Свого сина Володимира він одружив з дочкою імператора Візантії Костянтина Мономаха. Дочка Ганна вийшла заміж за французького короля і навіть деякий час правила Францією. Ще одна дочка вийшла заміж за норвезького короля, сестра Ярослава була польською королевою. Ще за свого життя Ярослав поділив державу між своїми синами, намагаючись позбутися того розбрату, який виникав раніше після смерті Святослава. Спочатку Ярославичі жили в злагоді, але незабаром почалися міжусобиці . Цим скористалися половці, Угорщина і Польща. Угорський король захоплює Закарпаття. У зв’язку з цим князі роблять спробу припинити уособиці, для чого 1097 року скликають князівський з’їзд у Любечі. На з’їзді було вирішено, що кожен князь мусить володіти своїми землями. Лише на деякий час Володимир Мономах (1113-1125) та його син Мстислав (1125-1132) змогли призупинити цей процес роздробленості та відновити єдність Русі. Мономах був найвидатнішим політиком Київської Русі. Мономах був талановитим полководцем. За указом Мономаха будується перший міст через Дніпро у 1115р. В. Мономах зробив «Устав» - доповнення до «Руської правди», де обмежив використання рабської праці та джерела рабства.

Перша церква – церква св.. Василя, заступника Володимира – була зведена за його указом на пагорбі, де раніше перебував ідол Перун. Потім був побудований собор Успення Богородиці в києві, так звана «Десятинна церква». На Русі ввели смертну кару і почали страчувати розбійників. Проте пізніше князь переглянув своє рішення , вважаючи, що стягнення штрафів вигідніше. На монетах, які почав карбувати Володимир, він зображений у всім подібний до імператорів . У міжусобній боротьбі після смерті Володимира переміг його син Ярослав Мудрий. Він розширив свої володіння на півночі, заснувавши місто Юр’єв, у 1036 році остаточно розгромив ворогів Русі печенігів. На честь перемоги

Доброчинність.

Освіта.

Найвищої могутності та розквіту досягла Русь за часів правління Володимира Великого (978-1015) та Ярослава Мудрого (1019-1054). Володимир значно розширив межі держави, приєднавши Червону Русь, захопив частину Литовських земель, Закарпаття,оволодів Корсунем у Криму. Ураховуючи розмір і могутність Київської Русі, її можна було класифікувати як імперію. Це була поліетнічна держава. Володимир реформує місцеве управління. Він ліквідує племінну автономію, усуває від влади місцеві династії і ставить замість них своїх синів або намісників (тисяцьких, посадників). Тим самим він зміцнив центральну владу і вплив своєї династії. За формою правління Київська Русь була монархією. Вся повнота влади зосереджувалась в руках князя. Значну роль в політ. Систему відіграє князівська дружина (регулярне військо). Володимир реформує язичницьку релігію, зводить її до 6 богів, але потім звертається до християнства. Йому імпонувала ідея, яку вже втілили у сусідніх державах: єдиний Бог в єдиній державі на чолі з єдиним правителем. Вибір впав на християнство у православному варіанті. У 988 році Володимир охрещує Русь. Введенням християнства Володимир підніс міжнародний авторитет Русі, сприяв поширенню культури в багатьох аспектах: архітектура, освіта, мораль. У програмі Володимира з хрещення Русі можна виділити такі напрямки:


Читайте також:

 1. ERP і управління можливостями бізнесу
 2. H) інноваційний менеджмент – це сукупність організаційно-економічних методів управління всіма стадіями інноваційного процесу.
 3. I. Україна з найдавніших часів до початку XX ст.
 4. III. КОНТРОЛЬ і УПРАВЛІННЯ РЕКЛАМУВАННЯМ
 5. Oracle Управління преміальними
 6. Pp. Розвиток Галицько-волинського князівства за Данила Романовича
 7. V Потреби та мотиви стимулюють пізнання себе та прагнення до саморозвитку.
 8. А. Видання прав актів управління
 9. АВТОМАТИЗОВАНІ СИСТЕМИ ДИСПЕТЧЕРСЬКОГО УПРАВЛІННЯ
 10. АВТОМАТИЗОВАНІ СИСТЕМИ УПРАВЛІННЯ ДОРОЖНІМ РУХОМ
 11. Адаптивні організаційні структури управління.
 12. Адміністративне право і державне управління.
Переглядів: 1667

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Будівництво церков. | Визначте, коли і чому Україна опинилася під гнітом литовських і польських феодалів.

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

 

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.007 сек.