Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Кримінальна реєстрація

Кримінальна реєстрація - це науково розроблена система обліку осіб, предметів та інших об’єктів і відомостей щодо них, які мають криміналістичне значення. Завдання кримінальної реєстрації - забезпечити органи дізнання та попереднього слідства необхідною інформацією, яка необхідна для розкриття та розслідування злочинів. Дані кримінальної реєстрації використовуються в профілактичній та адміністративно-правовій діяльності.

Кримінальна реєстрація об’єктів і відомостей щодо них має кілька рівнів спільності: всеукраїнський (державний), регіональний (обласний) і місцевий (районний), які здійснюються органами МВС.

Кримінальну реєстрацію ототожнюють інколи з криміналістичним обліком. Криміналістичний облік - це система обліку всієї криміналістичної інформації, яку використовують як під час розкриття й розслідування злочинів, так і в профілактичній та адміністративно-правовій практиці. Кримінальна реєстрація - це обліки інформації, які використовують тільки в оперативно-розшуковій, слідчій та кримінально-виконавчій практиці. Тому кримінальна реєстрація зосереджена в органах МВС і прокуратури. Кримінальна інформація може зберігатися в банках даних, які існують в установах, поліклініках, лікарнях, військкоматах, відділах соціального захисту населення, спортивних організаціях тощо.

Методи кримінальної реєстрації такі самі як і кримінального обліку: опис, фотографування, дактилоскопія, колекціонування. Форми концентрації інформації: картки, картотеки, колекції, альбоми, магнітні стрічки, диски, перфокарти, банки даних, у тому числі автоматизовані - АБД (автоматизований банк даних).

Таким чином по першому питанню необхідно зробити висновок, що криміналістичний облік формується з окремих, якісно пов’язаних взаємодоповнюючих напрямків облікової діяльності, реєстрації, систематизації та зосередження криміналістично-важливої інформації чи окремих об’єктів у певному підрозділі органів внутрішніх справ. Дані криміналістичних обліків використовуються як під час розкриття та розслідування злочинів, так і в профілактичній та в адміністративно-правовій діяльності.

Кримінальна реєстрація становить складову частину криміналістичного обліку і використовуються тільки в оперативно-розшуковій, слідчій або кримінально-виконавчій практиці.

Криміналістичні обліки базуються на досягненнях науково-практичної діяльності і враховуючи своє важливе місце в боротьбі із протиправною поведінкою і злочинністю взагалі, зосереджується в правоохоронних органах на умовах суворої відповідності вимогам законності.

 


Читайте також:

  1. Вимоги до ЕККА та реєстрація в ДПА
  2. Державна реєстрація банків з іноземним капіталом і представництв іноземних банків в Україні
  3. Державна реєстрація банку
  4. Державна реєстрація заповіту
  5. Державна реєстрація підприємницької діяльності
  6. Державна реєстрація підприємницької діяльності
  7. Державна реєстрація підприємств. Органи державної реєстрації.
  8. Державна реєстрація підприємства.
  9. Державна реєстрація правочину
  10. Державна реєстрація припинення підприємницької діяльності фізичної особи-підприємця
  11. Державна реєстрація припинення суб’єкта господарювання
  12. Державна реєстрація суб'єкта господарювання




Переглядів: 819

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Криміналістичні обліки і кримінальна реєстрація, їх поняття, сутність , задачі | Види криміналістичних обліків і їх призначення.

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.003 сек.