Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Народження букета

Косар

Я знаю землю і ціну людській праці.

Коли мій батько пішов на війну, я вперше самостійно вийшов у поле. Я йшов з косою, а поруч мене – мама. Вона турбувалася, щоб я не дуже спочатку хапався, бо можна покалічити руки.

Потім під’їхав дід Олександр. Він оглянув мою косу. Цю косу я споряджав сам. Бажаючи взяти справжню ручку, косу я випростав. Мені було п”ятнадцять років, тому я без страху дивився на світ. Дід узяв молоток, постукав ним по кіссю біля п’ятки. Коса стала під гострий кут. Він теж боявся, щоб я не покалічив руки.

Я взяв це до уваги, але щойно дідова повозка закуріла по дорозі, я одстукав косу назад.

Немає приємнішого відчуття в роботі, як відчуття власної сили. Я йшов уперед напролом. Я милувався зі своєї ручки і не міг намилуватися. Вона була така ж широка, як колись у батька.

Старанно я працював так, щоб покіс лягав рівно, ніби по шнуру, стебло до стеблини.

Переді мною стояла стіна пшениці. Я змахував косою і відтискав її щоразу вперед. Вона хилилася і знову випростовувалася. Я клав її на грабки і виносив геть, не знаючи втоми.

Ні, втома була! Тільки я не зважав на неї. Заносячи косу, що аж свистіла, я змагався із собою.

Як же палило сонце, як було мало вітру! Спітніла сорочка прилипала до спини. Я чув, як котився по моєму тілу піт.

Того дня я скосив до полудня чотирнадцять сажнів, що дорівнює трьом чвертям гектара. Руки мої набрякли й узялися пухирями. Я почував, що стомився, але втому тамувало почуття гордості. Мені було приємно, що труд не страшний для мене. Я з любов’ю дивився на скошене поле. (За І.Сенченком; 265 сл.)

 

· Пояснити лексичне значення слів ручка (тут: смуга покосу на один захват коси), кісся, п’ятка (нижній кінець, задній бік, місце з’єднання з чимось), грабки (пристрій до коси у вигляді невеличких граблів з довгими зубцями).

· Дібрати синоніми до слів турбуватися, споряджати, випростатися, тамувати.

· Скласти план (орієнтовний: І. Коли я вперше вийшов у поле. 1. За що турбувалася мати. 2. Дід підправив косу. 3. Я відстукав косу назад. ІІ. Я відчував власну силу. 1. Йшов напролом. 2. Працював так, щоб покіс лягав рівно. 3. Клав на грабки і виносив геть. ІІІ. Я змагався із собою. ІV. Втому тамувало почуття гордості.)

· Написати докладний переказ від третьої особи.

 

Археологічні знахідки підтверджують, що квітами людина прикрашає своє життя з давніх давен. У Стародавньому Єгипті квітами оздоблювали храми й палаци. У Давній Греції й Давньому Римі у спеціальних садах квіти вирощували навіть взимку. До речі, троянда виконувала роль ордена, яким нагороджували за виняткову мужність. Того ж, хто прикрашав себе трояндою самовільно, карали тюремним ув’язненням.

У Західній Європі мода на квіти утвердилася з ХІV століття. Жінки прикріплювали невеличкі букетики до грудей, чоловіки встромляли їх у петлицю. Тоді ж квіти починають зображувати на картинах.

З ХVІ століття квіти почали дарувати. Очевидно, народження цієї традиції було спричинене тим, що мандрівники привозили екзотичні квіти з тропічних країв. У добу видатних географічних відкриттів окремі екземпляри орхідей або тюльпанів за вартістю прирівнювалися до палацу.

Мистецтво створення букетів почало бурхливо розвиватися з ХVІІІ століття. Для того, щоб скомпонувати квіти, слід було володіти певними знаннями й майстерністю.

Добір квітів та зелені для букета залежить передовсім від його призначення та пори року.

Використовують для букета не більше трьох різновидів рослин. Попередньо слід уважно оглянути рослини й вибрати найбільш придатні.

Слід пам’ятати, що дуже великі й надто дрібні квіти в одному букеті не поєднують. Квіти, нахилені додолу, розташовують вище, квіти, пелюстки яких повернуто вгору, складають нижче. У центр букета вміщують найбільш гарну й помітну квітку. Необхідно обміркувати, які кольори мають поєднувалися в букеті. Важливо поєднати квіти так, щоб підкреслити їхню природну красу.

Вдало вибрана зелень створює тло, на якому виразніше виділяються квіти різного забарвлення. Використання зелені посилює декоративність букета.

Зі смаком створений букет має велику силу впливу. Він викликає натхнення, поліпшує настрій. (З кн. “Людина і квіти”; 255 сл.)

 

· Пояснити лексичне значення слів археологічний (такий, що стосується археології – науки, яка вивчає історичне минуле людського суспільства на основі речових пам’яток, виявлених під час розкопок), декоративність (мільовнічість, зовнішня ефектність).

· Дібрати синоніми до слів екзотичний, тло.

· Скласти план (орієнтовний: І. Квітами людина прикрашає життя здавна. ІІ. У Західній Європі мода на квіти утвердилася з ХІV століття. ІІІ. З ХVІ століття квіти почали дарувати. ІV. Розвиток мистецтва створення букетів. V. Як скласти букет. 1. Оглянути й вибрати квіти не більше ніж трьох видів. 2. Як складають квіти. 3. Як поєднують кольори. VІ. Сила впливу гарного букета).

· Написати докладний переказ.


Читайте також:

  1. Музика, театр. Народження кіно
  2. Народження та еволюція алфавіту. Історія шрифту.
  3. Особливості становлення мовленнєвої функції у дітей від народження до одного року.
  4. Страхові соціальні допомоги, обумовлені народженням дитини: поняття, види, умови призначення
  5. Тема 8. Народження сучасної науки
  6. У 1879 р. Вільгельм Вундт у Лейпцизі відкриває першу експериментальну психологічну лабораторію – це вважається народженням психології як самостійної науки.




Переглядів: 1255

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Рибальство | Уроки № 44, 45

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.012 сек.