Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Упередження

Расизм

Ксенофобія

Ксенофобія (походить від грецьких слів ксенос, що озна­чає «чужинець», «незнайомець», та фобос, що означає «страх») — термін, який визначає певний стан люди­ни що проявляється у нав'язливому страху стосовно чужинців чи просто чогось незнайомого, чужоземно­го. Це нав'язливий страх перед невідомими особами, наприклад уразі контактування з представниками ін­ших країн, систем тощо та ненависть до них.

Ксенофоби — це люди, які не люблять незнайомців або чу­жинців. Історично так складалося, що поява чужинців зазвичай не віщувала нічого доброго. В гіршому разі вони претендували на поля і пасовища, на майно чи дружин. У кращому - вливалися в суспільство, приносячи з собою зміни. Хороші чи погані, глобальні чи незначні - це інше питання але чужинці були реаль­ною загрозою сформованому способу життя.

 

Расизм — ідеологія, що має на меті обґрунтувати і ви­правдати соціальну и національну нерівність в анта­гоністичному суспільстві, належність людей до так званих «вищих» і «нижчих» рас.

Расизм ґрунтується на псевдонауковій тезі про нерів­ність людських рас.

Ніщо не дає права виправдовувати расову дискримі­націю, яка породжує ненависть і відчуження між людьми. У 1963 р. і 1995 р прийнято міжнародні документи - Декларацію та Конвенцію про ліквідацію всіх форм расової дискримінації

Декларація ґрунтується на чотирьох основних положеннях:

1 Будь-яка доктрина расової відмінності або вищості в науковому плані несправедлива, в моральному — га­небна, в соціальному - несправедлива і небезпечна, і ніщо не дає права виправдовувати расову дискриміна­цію ні в теорії ні на практиці

2. Усі форми расової дискримінації - це не просто по рушення основних прав людини, а загроза дружнім відносинам між народами, співробітництву між дер­жавами та загальному мирові й безпеці

3 Расова дискримінація завдає шкоди не лише тим хто її визнає, а й тим, хто її здійснює.

4 Створення світового співтовариства вільного від усіх видів расової дискримінації, які породжують нена­висть і відчуження між людьми є одним з основних завдань Організації Об'єднаних Націй.

Міжнародне право зобов'язує держави не тільки не чинити будь-яких актів або дій, пов'язаних із расовою дискримінацією, а й заборонити її, а також карати тих, хто її заохочує.

 

Упередження - хибна, негативна, несправедлива думка, що складається щодо когось, чогось наперед, без озна­йомлення, та пов'язане з нею відповідне ставлення.

Упередження - це антипатія, що ґрунтується на неспра­ведливому узагальненні, яка відчувається або ви­словлюється щодо групи людей чи окремої особи з причин того, що вона належить до цієї групи Упередження можна розпізнати утвердженні, якщо".

• воно висловлює вороже судження,

• це судження стосується групи чи особи, яка є членом групи;

• це судження не спирається або не достатньо спира­ється на факти;

• це судження неможливо змінити,

На виникнення пересудів, забобон, упереджень впливають традиції та звичаї.

Забобони - це погляди на щось, які стають звичними у житті певних верств народу. Забобони виникають унаслідок віри в існування надприродних сил: воро­жіння віщування та інші пересуди.

Пересуди - висловлювання недоброзичливої думки про чиїсь вчинки, чиюсь поведінку, поговір, плітки про якусь людину чи групу людей.

 


Читайте також:

  1. Стереотипи та їх роль у житті людини і суспільства. Гендерні стереотипи. Поняття дискримінації. Ксенофобія. Расизм. Упередження. Толерантність.




Переглядів: 2707

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Поняття дискримінації | Стадії конфліктної ситуації

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.003 сек.