Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Основні бухгалтерські проведення з касових операцій

Таблиця 1

 

 

 

 

Прибутковий документ Сума, грн. Примітка Видатковий документ Сума, грн. Примітка
дата номер дата Номер
15.01.01 Отримано на виплату зарплати 15.01.01 Фонов Н.І., на відрядження

Всі надходження і видачі готівки в національній валюті обліковуються у касовій книзі. У відділеннях зв'язку надходження і видача готівки відображаються в касовому щоденнику, на підприємствах сфери торгівлі, громадського харчування і послуг під час розрахунків з населенням застосовуються касові апарати. Записи в касовій книзі вико­нують під копіювальний папір в двох примірниках, один з яких є звітом касира.

Звіти касира з додатком касових документів перевіряються в бухгалтерії, де проста­вляються кореспондуючі рахунки з рахунком 30 «Каса». Оброблені в такий спосіб звіти використовуються для групування операцій у Журналі № 1 за кредитом рахунка 30 «Каса» і у Відомості № 1.1 — за дебетом того самого рахунка. Записи у відповідних графах Журналу № 1 та Відомості № 1.1 проводяться підсумками за день. Для кожного касового звіту в цих регістрах призначений окремий рядок, тобто кількість заповнених рядків має відповідати кількості касових звітів, складених за місяць.

Наприкінці місяця в облікових регістрах за рахунком 30 підраховуються підсумки в розрізі кореспондуючих рахунків і звіряються з оборотами за цими рахунками, відобра­женими в інших ордерах або відомостях у кореспонденції з рахунком 30. Відмітки про виконане звірення заносяться до рядка «Відмітки», після чого кредитовий оборот з Жур­налу № 1 до Головної книги за рахунком 30 записують у графу «Разом за кредитом», а складові його суми за рахунками, що дебітуються, заносять до дебету відповідних ко­респондуючих рахунків. Журнал підписують виконавці та головний бухгалтер.

Залишок коштів у касі відображається у Відомості № 1.1 тільки на початок і кінець місяця. З Відомості № 1.1 вносять до Головної книги за рахунком 30 суму в графу «Разом за дебетом», виводять сальдо на перше число наступного місяця. Залишок кош­тів, виведений у Відомості на кінець місяця, має відповідати залишку на кінець дня останнього касового звіту і даним Головної книги.

Якщо підприємство здійснює операції з готівкою в іноземній валюті, для відобра­ження грошових операцій за кожним видом іноземної вштюти ведеться окрема касова книга. У бухгалтерському обліку ці операції відображаються в окремому для кожного виду валюти Журналі № 1/1 за кредитом субрахунка 302 «Каса в іноземній валюті» рахунка 30 у кореспонденції з дебетом рахунків і Відомості № 1.1/1 за дебетом субрахун­ка 302 з розподілом сум за кредитом кореспондуючих рахунків.

У касі підприємства для відображення грошових операцій за кожним видом інозем­ної валюти ведеться окрема касова книга. Звіти касира ведуться за кожною валютою окремо. Дані зі звіту касира заносяться до бухгалтерських регістрів у грошовій одиниці України. Одночасно ці самі записи відображаються в обліку в тій грошовій одиниці (долар США, євро та ін.), у якій фактично здійснювалась операція. Ці показники зано­сяться до облікових регістрів у вигляді подвійного значення: над рискою зазначається сума в іноземній валюті, під рискою — її еквіваленту у грошовій одиниці України. Для аналітичного обліку ведуть картки, де відображається рух валюти за кожним її видом.

Для визначення еквівалента використовується офіційний курс гривні до іноземної валюти, який встановлює Національний банк України на дату здійснення кожної опера­ції в іноземній валюті.

Рахунок 30 «Каса» має такі субрахунки:

301 «Каса в національній валюті»;

302 «Каса в іноземній валюті».

За дебетомрахунка 30 «Каса» відображається надходження коштів до каси підприєм­ства в кореспонденції з рахунками 15 «Капітальні інвестиції», 31 «Рахунки в банках». 36 «Розрахунки з покупцями і замовниками», 37 «Розрахунки з різними дебіторами», 42 «Додатковий капітал», 46 «Неоплачений капітал», 60 «Короткострокові позики», 63 «Розрахунки з постачальниками і підрядниками», 66 «Розрахунки з оплати праці», 70 «Доходи від реалізації» і т.д. За кредитом відображається виплата коштів з каси під­приємства в кореспонденції з дебетом рахунків 31 «Рахунки в банках», 37 «Розрахунки з різними дебіторами», 45 «Вилучений капітал», 63 «Розрахунки з постачальниками і під­рядниками» (оплата рахунків-фактур за товарно-матеріальні цінності, послуги, викона­ні роботи), 67 «Розрахунки з учасниками», 66 «Розрахунки з оплати праці», 91 «Загаль-новиробничі витрати», 93 «Витрати на збут» та ін.

Суми, прийняті в касу або видані з каси, розшифровуються в регістрах з обліку касо­вих операцій незалежно від звітів касира. Наприклад, суми, видані з каси підзвітним особам, обліковуються на субрахунку 372 «Розрахунки з підзвітними особами» рахунка 37 «Розрахунки з різкими дебіторами». Облік розрахунків з підзвітними особами ведеться в Журналі № 3 (Додаток № 6). Синтетичний і аналітичний облік розрахунків з підзвітними особами здійснюється в єдиній системі записів. Записи ведуться позиційним (лінійним) способом: операції за однією підзвітною сумою (видача авансу, витрата коштів, повернен­ня суми невикористаного авансу або відшкодуваннясуми перевитрати) відображаються на одному рядку. У зазначеному Журналі за кожною підзвітною особою показуються сума заборгованості і дата її виникнення, суми виданих під звіт коштів, дата видачі.

Підставою для заповнення оборотів за підзвітними особами у Журналі № 3 є такі документи: записи видачі готівки, повернення й утримання невикористаних сум — на підставі касових документів; наказ, розрахункова відомість у випадку утримання з заро­бітної плати співробітника вчасно не повернутого авансу; записи витрачених сум — на підставі авансових звітів із доданими документами.

Наприкінці місяця за кожною підзвітною особою визначається сальдо рахунка, під­водяться підсумки, проставляються дата і підписи виконавця та головного бухгалтера, дані переносяться до Головної книги.

 

Таблиця 2

№ п/п Зміст бухгалтерського запису Дебет Кредит  
Отримані за чеком готівкові кошти в касу 301 «Каса в національній валюті» 311 «Поточні рахунки в національній валюті»  
Внесено готівку в погашення заборгованості за заподіяний матеріальний збиток 301 «Каса в національній валюті» 375 «Розрахунки за відшкодуванням завданих збитків»  
Погашення довгострокової позики 301 «Каса в національній валюті» 163 «Інша дебіторська заборгованість»  
4 Вкладено внески до статутного фонду 301«Каса в національній валюті» 46 «Неоплачений капітал»  
Виявлені під час інвентаризації каси надлишки коштів 301«Каса в національній валюті» 746 «Інші доходи від зви­чайної діяльності»  
Повернуті підзвітними особами невикористані суми авансів 301 «Каса в національній валюті» 372 «Розрахунки з підзвітними особами»  
Отримано поворотну фінансову допомогу від фізичної особи 301«Каса в національній валюти 685 «Розрахунки з ін­шими кредиторами»  
Придбані за готівку товарно-матеріальні цінності, що належать до запасів 20 «Виробничі запаси» ЗО1 «Каса в національній ват юті»  
Виплата витрат, що компенсуються, у межах встановлених норм (амортизація власного інструменту, особистого автотранспорту) 23 «Виробництво» ЗО1«Каса в національній ват юті»  
Придбані за готівку канцтовари та інші витрати, що підлягають включенню до складу витрат виробництва 23 «Виробництво» ЗО1«Каса в національній валюті»  
№ п/п Зміст бухгалтерського запису Дебет Кредит
Внесено готівку до поточного рахунка в банку 311 «Поточні рахунки в національній валюті» ЗО1 «Каса в національній валюті»
Виплата заробітної плати 661 «Розрахунки за заробітною платою» 301 «Каса в національній валюті»
Видача авансів підзвітним особам 372 «Розрахунки з підзвітними особами» 301 «Каса в національній валюті»
Видача безпроцентних позик співробітникам строком більше року 163 «Інша дебіторська заборгованість» 301 «Каса в національній валюті»
Видача депонованої заробітної плати 662 «Розрахунки з Депонентами» 301 «Каса в національній ват юті»
Віднесення нестачі готівки в касі або її непридатність до обігу 947 «Нестачі і втрати від псування цінностей» 301 «Каса в національній валюті»
Виплата готівкою дивідендів засновникам 672 «Розрахунки за іншими виплатами» 301 «Каса в національній валюті»
Виплата готівкою учасникам, що вибули з складу засновників, їх внесків 40 «Статутний фонд» 301 «Каса в національній валюті»
Внесено пайові внески членами кооперативу 41 «Пайовий капітал» 301 «Каса в національній валюті»
             

 


Читайте також:

  1. II. Організація і проведення спортивних походів
  2. II. Основні закономірності ходу і розгалуження судин великого і малого кіл кровообігу
  3. IV. Політика держав, юридична регламентація операцій із золотом.
  4. POS -Інтелект - відеоконтроль касових операцій
  5. VI. Оформлення маршрутної документації на проведення туристичних походів та експедицій
  6. Автоматизація касових операцій
  7. Автоматичний розрахунок суми проведення.
  8. АДАПТАЦІЯ ОПЕРАЦІЙНОЇ СИСТЕМИ ДО ЗМІНИ ЇЇ ЗАВАНТАЖЕННЯ.
  9. Адвокатура в Україні: основні завдання і функції
  10. Алгоритм проведення внутрішнього аудиту.
  11. Алгоритми арифметичних операцій над цілими невід’ємними числами у десятковій системі числення.
  12. Амортизація основних засобів, основні методи амортизації




Переглядів: 825

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
ПОРЯДОК ВЕДЕННЯ КАСОВИХ ОПЕРАЦІЙ | Облік операцій на рахунках в банку.

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.003 сек.