Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Медичні, соціальні та психологічні аспекти статевого виховання.

Теоретичні погляди сексуальності.

Основи статевого виховання, знання питань взаємовідносин між чоловіком і жінкою розглядаються як морально-етичні й естетичні постулати кожної людини, кожної інтелігентної родини. Цей закон має бути непорушний, так як він належить до числа особистісних, інтимних законів і ніким не повинен бути оскаржений і, тим більше, порушений.

Основна мета в знаннях статевого виховання - формування майбутньої сім'ї, яка володіє високими моральними якостями, знаннями особливостей анатомо-фізіологічних і психологічних нюансів статі, серйозного підходу до супутника (супутниці) життя, повазі до фізіологічних потреб і функціональних змін в період інтимних відносин. Крім цього, статеве виховання має ряд інших важливих аспектів - морально-етичних, моральних і гігієнічних. Правильно, вірніше грамотно, виховане дитя (дитина) - це те, яке отримує правдиву, достовірну інформацію з вуст батьків, педагогів, лікарів і вихователів. Найгірший варіант, якщо ця інформація отримана «підпільно» або в дворі з вуст більш «досвідчених» співтоваришів.

Якщо батьки закладають основи моральності, гігієни, поважного ставлення сина до дівчинки, дівчині, жінці і навпаки, означає сім'я їх у майбутньому (майбутнього сім'янина) буде сходитиме на сприятливій, в психологічному сенсі, грунті. Звідси і знання в питаннях статі, гігієни статевої близькості, сексуальних потребах і взаєминах. І.М. Мечников стверджував, що «... статевий потяг нерідко проявляється до загального біологічного дозрівання і супроводжує людину майже все життя».

Природою в статеве виховання включений великий біологічний зміст - це один з найсильніших фізіологічних інстинктів продовження роду, який закладений в корі головного мозку і є вищим ступенем потреби і задоволення.

У цьому питанні не повинно бути відтінку вульгарності та цинізму. Тому отримана інформація з медико-соціальних, психологічних та педагогічних основ статевого виховання повинна бути взята на озброєння Вами - майбутніми юристами і насамперед майбутніми батьками.

Фізіологічні основи сексуальності.

Думаю, що питання, пов'язані з основами знань з статевого виховання, інтимних відношень, гігієни статевого життя не обійдеться без інформації, пов'язаної з великим засновником концепції психоаналізу і проявом первинних потягів, тобто статевих потягів у людини. Я говорю про великого, ні, я не помилився, назвавши його великим, австрійського вченого Зігмунда Фрейда (1856-1939).

У даній лекції про статеве виховання, психологію інтимних відносин, інформацію про цього вченого я даю тільки в ламанні до теми. Повна інформація про течії фрейдизму, неофрейдизму та інших доктринах, пов'язаних з діагностикою хворобливих проявів у психіці, помилковість або достоїнства вчення 3. Фрейда, буде розглянута на лекціях з психології особистості, так що ми торкнемося тільки психосексуального погляду.

Отже, лікар-психотерапевт, психофізіолог, вчений, чиї теорії підносять і критикують, являється автором знаменитого психоаналізу, який в Західній Європі і на американському континенті вважається, деколи, причиною №1 всіх психоаналітичних зривів і захворювань. 3. Фрейд розвинув теорію психосексуального розвитку індивіда. У формуванні характеру і його патології головну роль він відводить переживанням раннього дитинства. Грунтуючись на вченні 3. Фрейда про несвідоме, кажуть про «прагнення звести всі форми культури і соціального життя до прояву первинних потягів, самоствердження свого«Я», тобто до статевого потягу».

Отже, в медико-психологічному відношенні основним стрижнем фрейдизму є теорія сексуальності. Статевий потяг, задоволеність в сексуальній потребі, по 3. Фрейду, закладені з дитинства і визначають всю життєдіяльність особистості, і тут проявляються не тільки половий потяг, а й «несексуальні» почуття, як: любов до себе, батьківська і синівська любов, любов до людства, краю, предметів. При цьому сексуальність, так само як і інстинктивні сексуальні імпульси, розуміються як прояв лібідо - психічної енергії і потягу до життя.

Психосексуальний розвиток уявлявся З.Фрейду по певним життєвим фазам - етапам. Розглянемо їх детальніше:

Ø оральна (перший рік життя) - характеризується отриманням задоволення через смоктання і кусання;

Ø анальна (охоплює період від 1 до 3 років) пов'язана з отриманням задоволення від акту дефекації з одночасним здобуттям досвіду самоконтролю;

Ø фалічна (вік від 3 до 5 років), яка характеризується проявом уваги до геніталій, адекватній статевій та символічній фетішизації пеніса (фалоса) з подоланням хлопчиком Едіпового комплексу, - а дівчинкою - Електри комплексу, (див. Едипів комплекс);

Ø латентна - характеризується тимчасовим ослабленням сексуальних реакцій і лібідо, формуванням свідомого «Я» і предметних інтересів дитини;

Ø генитальная, яка характеризується посиленням лібідо з пошуком задоволення на шляхах статевої близькості.

З початком цього періоду все, що перешкоджає вільному прояву сексуальності (мораль, культура, ідеологія, релігія тощо), розглядається, як регресивна сила, що приводить особистість до регресії, що відкидає її до пройдених фаз (етапів життя), і це веде до соматичних захворювань, розвитку неврозів, до статевих девіацій і збочень. Водночас статева свобода призводить до колізії іншого роду - занепаду культури. Звідси людина в прояві своєї життєдіяльності постає як своєрідна арена, на якій розігруються зримі і приховані (у глибинах підсвідомого) зіткнення між «Я» - свідомим або підсвідомим і «воно» - несвідомим (сплеск інстинктів), здатних проявлятися врозріз соціальному устрою життя, про що я згадав вище.

Підводячи короткий підсумок про погляди З. Фрейда, незважаючи на закінчення великого проміжку часу і розвитку різних наукових напрямків, не можна сподіватися на деякі помилкові судження Зигмунда Фрейда, бо основна заслуга його доктрини - це проблема конфлікту людини і суспільства, що сприяло розширенню світогляду на глибинні прояви психіки, розвитку сексології, тиранії особистості і проявів особистості в різних соціальних умовах.

Моральність закладається в сім'ї.

Умови, від яких залежить спрямованість формування особистості дитини, закладаються в сім'ї. Виростити своїх дітей як майбутніх батьків і матерів - це означає виховати в них чесність, порядність, доброту, повагу до людини іншої статі, чисте і благородне сприйняття любові, непримиренність до вульгарного, статевої розбещеності. Те, що прищеплять дитині з дитинства і отроцтва в сфері моральних, етичних начал, визначить все подальше його поведінку і в сексуальній сфері. Як підкреслював Макаренко А.С., статеве виховання є насамперед виховання любові, як великого і глибокого почуття. «...Молодий чоловік, - говорив він, - ніколи не буде любити свою наречену і жінку, якщо він не любив своїх батьків, товаришів, друзів... І чим ширше область цієї нестатевої любові, тим шляхетніше буде кохання статеве». До сімейного життя молодих людей необхідно готувати також цілеспрямовано і продумано, як до праці.

Звертаючи увагу своїх вихованців на високу моральну цінність - любов у шлюбі, Сухомлинський В.А. говорив: «...Ви майбутні батьки і матері. Через кілька років у Вас будуть діти, Ви будете думати про виховання їх так, як зараз про вас думають ваші батьки і матері. Пам'ятайте, що взаємини чоловіка і жінки ведуть до народження нової людини. Це не тільки біологічний акт, а насамперед велика творчість».

Любов, сексуальне життя сучасної людини - дуже складний комплекс почуттів і переживань - нерозривно пов'язані з його внутрішнім світом і різноманіттям духовної культури суспільства. Людина, яка бачить і шукає в любові тільки насолоди, неминуче виявиться безвідповідальним і у своєму ставленні до обов'язків, які накладає на нього суспільство. Він ніколи не стане хорошим сім'янином, вірним чоловіком, гідним батьком, тому що вірність, дружба, борг для нього не мають жодної моральної цінності, деколи це вигідно для нього в даний момент і до тієї пори, поки вони не утрудняють його егоїстичних бажань, зручностей, вигод.


Читайте також:

  1. Анатомо-фізіологічна перебудова організму підлітка та її вплив на його психологічні особливості й поведінку.
  2. Анатомо-фізіологічні основи статевого розвитку.
  3. Англійська система фізичного виховання. Діяльність Томаса Арнольда.
  4. Антропічні аспекти
  5. Антропічні аспекти
  6. Антропічні аспекти. Забруднення та самоочищення геосистем
  7. АРХІВОЗНАВЧІ АСПЕКТИ ІНФОРМАТИЗАЦІЇ
  8. Аспекти вибору системи складування
  9. Аспекти незалежності аудиторської професії
  10. Аспекти незалежності аудиторської професії.
  11. Аспекти організаційного порядку
  12. Аспекти роботи над зв'язним мовленням




Переглядів: 1143

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Раціональне харчування. Харчування і маса тіла. | Анатомо-фізіологічні основи статевого розвитку.

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.015 сек.