Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Ревізія дотримання умов збереження основних засобів

 

Основним документом, що регулює бухгалтерський облік основних засобів, є Положення (стандарт) бухгалтерського обліку 7 «Основні за­соби», яким має керуватися ревізор під час перевірки. Ревізор також має керуватися нормами податкового законодавства.

Ревізор повинний ознайомитися з методологією обліку основних за­собів, викладеною в наказі про облікову політику організації

Ревізія основних засобів починається з перевірки дотримання умов збереження.

· При наявності інформації про недостачу об'єктів основних засобів ревізору потрібно починати ревізію із раптової перевірки основ­них засобів за місцем їх знаходження.

· За відсутності такої інформації слід починати з перевірки наявності і стану інвентаризаційних карток в картотеці аналітичного обліку

Для цього ревізор зіставляє дані опису інвентарних карток основних засобів за класифікаційними групами з наявними в картотеці інвентарними картками. За відсутності інвентарних карток необхідно:

1) встановити наявність об'єктів основних засобів, для яких відсутні інвентарні картки;

2) вияснити причини продажу, ліквідації основних засобів;

3) відновити з допомогою працівників бухгалтерії аналітичний об'єктний облік основних засобів, якщо він відсутній.

Загальний підсумок залишків по всіх класифікаційних групах основних засобів зіставляють із залишком по рахунку 10 «Основні засоби» Головною книгою. Залишки повинні бути однакові.

Якщо виявлені розбіжності між даними аналітичного і синтетичної обліку, то необхідно встановити причини такого відхилення і винуватці!

При ревізії перевіряється: чи не числяться у складі основних засобі об'єкти вартістю нижче встановленої межі та об'єкти, термін служіння яких менший 12 місяців (незалежно від вартості). При цьому варі враховувати, що межа вартості об'єкта визначається на дату придбань об'єкта (введення в експлуатацію).

Характерною помилкою, що виявляється при перевірках, є необґрунтоване включення основних засобів до складу малоцінних і швидкозношуваних предметів. Часто причиною такого включення є прагнення підприємства збільшити свої витрати за рахунок збільшення нарахуванню амортизації.

При перевірці основних засобів необхідно одержати підтвердженню належного оформлення прав власності організації на об'єкти основних засобів. Ревізору повинні бути надані документи на створення, придбан­ня, передачу об'єктів основних засобів, а в необхідних випадках — свідчення про реєстрацію угод відповідно до законодавства.

Ревізор перевіряє наявність і оформлення договорів купівлі-продаЖ) основних засобів; правомірність включення окремих витрат у вартість основних засобів відповідно до П(С)БО 7; чи правильно визначена інвентарна вартість завершених будівництвом об'єктів; чи правильно визна- чена вартість об'єкта після добудовування і дообладнання, реконструкції модернізації чи часткової ліквідації.

Важливим питанням при перевірці збереження і наявності основним засобів є з'ясування правильності оцінки основних засобів, оскільки від цього залежить вірогідність визначення фінансових результатів організації і відображення їх у звітності.

Перевірка правильності оцінки основних засобів може бути суцільною при невеликій кількості об'єктів) чи вибірковою.

Ревізор перевіряє: чи оформлені протоколи узгодження ціни і чи відображена грошова оцінка в установчих документах; правомірність включення інших витрат у первісну вартість; вірогідність установлення ринкової ціни. Для визначення ринкової ціни можуть бути використані дані про ціни на аналогічну продукцію, отримані в письмовій формі від організацій-виробників; відомості про рівень цін, опубліковані в засобах масової інформації і спеціальній літературі; експертні висновки про ва­ртість окремих об'єктів основних засобів.

Ревізору слід знати, що оцінка об'єктів, придбаних за іноземну валют відображається у гривнях шляхом перерахунку іноземної валютизакурсом Національного банку України, що діє на дату придбання об'єктів v власність, господарське ведення чи оперативне керування.

Ревізор повинен перевірити, чи правильно визначений момент пере­ходу права власності відповідно до умов контракту; чи включені у вар­тість митні платежі (мита, збори) й інші витрати, пов'язані з придбан­ням основних засобів.

При перевірці правильності оцінки основних засобів необхідно звер­нути увага на те, чи були випадки зміни первісної вартості об'єктів, які причини викликали ці зміни (добудовування, дообладнання, реконстру­кція, часткова ліквідація), чи відображені витрати по капітальних вкла­деннях на рахунку 15 «Капітальні інвестиції», чи показано джерело цих капітальних вкладень.

Вибірковою перевіркою ревізор встановлює наявність основних засо­бів за місцями їх експлуатації (на підставі інвентарних списків). Якщо виявлена недостача основних засобів, то необхідно взяти письмове пояс­нення у матеріально відповідальної особи і вжити відповідні заходи із відшкодування вартості даного об'єкта основних засобів.

Перевіряючи якість проведених на підприємстві інвентаризацій ос­новних засобів, слід вияснити:

1) Дотримання строків інвентаризації і порядку її проведення на під­приємстві;

2) Оформлення підсумків інвентаризації (протягом 10 днів).

Одночасно ревізор повинен уважно вивчити матеріали попередніх інвентаризацій, особливу увагу звертаючи на правильність відображення результатів в бухгалтерському обліку. На підставі вивчення всіх матеріалів інвентаризації ревізор робить висновок про якість проведеної інвентаризації. Після цього перевіряється, чи всі об'єкти основних засобів закріплених за матеріально відповідальними особами. Для цього вартість закріплених за матеріально відповідальними особами основних засобів за дани­ми інвентаризаційних списків основних засобів зіставляють із залиш­ком по дебету рахунка «Основні засоби» на дату перевірки. ;

Встановивши порушення, ревізор повинен з'ясувати, чому воно допу­щене, хто винен і якими є його наслідки.

Завершують ревізію перевіркою зберігання зайвих, непотрібних, закон­сервованих основних засобів. Практика роботи показує, що такі об'єкти основних засобів часто зберігаються просто неба і розкомплектовуються.

За всіма фактами такого зберігання об'єктів основних засобів необхідно провести детальне розслідування, в результаті якого виявити розмір заподіяної шкоди та її винуватців.


Читайте також:

  1. Cтруктура апаратних засобів ІВС
  2. Амортизація основних засобів
  3. Амортизація основних засобів, основні методи амортизації
  4. Амортизація основних засобів.
  5. Амортизація основних фондів
  6. Амортизація основних фондів
  7. Амортизація основних фондів підприємства. Методи нарахування амортизації
  8. Амортизація основних фондів підприємства. Методи нарахування амортизації.
  9. Амортизація основних фондів, методи її нарахування.
  10. Аналіз ефективності використання основних засобів.
  11. Аналіз зображувальних засобів. Застосування цілісного аналізу
  12. Аналіз оборотності засобів




Переглядів: 459

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Завдання і джерела ревізій основних засобів | Ревізія операцій по руху основних засобів

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.003 сек.