Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



РЕВІЗІЯ СТАНУ БУХГАЛТЕРСЬКОГО ОБЛІКУ І ФІНАНСОВОЇ ЗВІТНОСТІ

ПЛАН

1. Завдання і джерела ревізії

2. Перевірка правильності ведення обліку та складання фінансової звітності .

3. Ревізія результатів діяльності .

1. Завдання, послідовність і джерела ревізії

Докорінні зміни в економіці нашої держави, пов'язані з перехо­дом України до ринку, реформа бухгалтерського обліку та фінансової звітності, зміна форм власності вимагають утвердження правових засад регулювання, організації й ведення бухгалтерського обліку та складання фінансової звітності.

 

Користувачами фінансової звітності можуть бути не тільки влас­ники фірм, а й акціонери, постачальники, кредитори, інвестори, фінан­систи, статистики, податківці, банкіри як в Україні, так і за її межами.

Вирішити актуальні проблеми сьогодення в економіці країни не­можливо без удосконалення методології і організації бухгалтерсько­го обліку.

Аналіз матеріалів про нестачі й крадіжки державного і громад­ського майна показує, що їх виникненню сприяють недоліки в органі­зації і веденні обліку і контролю.

Знання бухгалтерського фінансового обліку та фінансової звітності відіграють важливу роль у проведенні профілактичних заходів щодо виявлення та попередження корисливих правопорушень. Аби зрозу­міти важливість і актуальність обліку і контролю, досить, наприклад, зазначити, що понад 90 % крадіжок в особливо великих розмірах було вчинено через безконтрольність, занедбаність бухгалтерського обліку і фінансової звітності.

Правильно організовані облік і звітність дають можливість вес­ти систематичний оперативний контроль за зберіганням і викорис­танням ресурсів на всіх стадіях виробництва, своєчасно виявляти конкретних винуватців шкоди, заподіяної нестачами, крадіжками, пе­ревитратами або збитками.

 

Регулювання питань методології бухгалтерського обліку та фінан­сової звітності здійснюється Міністерством фінансів України, яке за­тверджує національні положення (стандарти) бухгалтерського обліку, інші нормативно-правові акти щодо ведення бухгалтерського обліку та складання фінансової звітності. Порядок ведення бухгалтерського обліку та складання фінансової звітності в банках встановлюється Національним банком України відповідно до Закону України "Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні" та національ­них положень (стандартів) бухгалтерського обліку.

 

Під час проведення ревізії слід перевірити правильність ведення бухгалтерського фінансового і управлінського обліку та достовірність фінансової звітності, насамперед виконання Закону "Про бухгалтер­ський облік та фінансову звітність в Україні", впровадження націо­нальних положень (стандартів) бухгалтерського обліку, Плану ра­хунків та дотримання Інструкції про його застосування.

Однак ревізор зобов'язаний не тільки перевірити стан бухгал­терського обліку та достовірність фінансової звітності, а й вжити разом із керівництвом підприємств конкретні заходи щодо усунення виявлених в обліку і звітності недоліків. Отже, вактах ревізії слід відмічати виявлені в бухгалтерському обліку і фінансовій звітності недоліки, вжиті заходи щодо їх усунення і досягнуті результати.

Послідовність ревізії показано нижче.


Читайте також:

  1. Абсолютні показники фінансової стійкості
  2. Абсолютні показники фінансової стійкості та її типи
  3. Автоматизовані форми та системи обліку.
  4. Адміністративно-правове регулювання державної реєстрації актів цивільного стану, державної виконавчої служби, нотаріату та адвокатури.
  5. Аналіз і оцінка стану охорони праці
  6. Аналіз консолідованої звітності
  7. Аналіз показників складу, структури й технічного стану основних фондів.
  8. Аналіз ризикованості підприємства на основі показників фінансового стану.
  9. Аналіз руху грошових коштів у контексті нової фінансової звітності Важливим завданням аналізу фінансового стану підприємства є оцінка руху грошових коштів підприємства.
  10. АНаліЗ СТанУ ЗДОРОВ'Я ДІТеЙ І ДОРОСЛИХ В УКРАЇНІ
  11. Аналіз стану й оцінка рівня нормування праці
  12. Аналіз стану основних засобів




Переглядів: 1524

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Контроль нарахування і виплати заробітної плати | Перевірка стану обліку і звітності

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.012 сек.