Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Призначення і класифікація вантажних станцій.

Характеристика навантажувально-розвантажувальних робіт і складських операцій

Навантажувально-розвантажувальними роботами називаються операції по завантаженню рухомого складу (вагонів, автомобілів, судів), його розвантаженню, перевантаженню з одного рухомого складу в іншій, сортуванню, укладанню і переміщенню вантажів на складах. Залежно від місця виробництва, виду рухомого складу і напряму переміщення при його перевантаженні навантажувально-розвантажувальні роботи на залізничному транспорті підрозділяються на вагонні, автотранспортні і складські.

До вагонних навантажувально-розвантажувальних робіт відносяться роботи, пов'язані з навантажуванням вантажів у вагони і вивантаженням їх з вагонів, за винятком безпосереднього перевантаження вантажів з вагонів в судна і з судів у вагони в портах.

До автотранспортних відносяться роботи по навантажуванню вантажів в автомобілі і розвантаженню їх з автомобілів, за винятком безпосереднього перевантаження вантажів з автомобілів в судна і з судів в автомобілі (суднові роботи), з автомобілів у вагони і з вагонів в автомобілі (вагонні роботи).

До складських відносяться операції по переміщенню вантажів усередині складу або між складами, сортування, укладання, не пов'язані з вагонними або автотранспортними навантажувально-розвантажувальними роботами.

На всьому шляху проходження з одним і тим же вантажем виконуються численні вантажні операції. Число їх збільшується, якщо перевезення відбувається з урахуванням декількох видів транспорту. Іноді з одним і тим же вантажем виконується 10 операцій і більш. Найбільший ефект досягається при перевезенні вантажів по схемі «під'їзна колія-під'їзна колія», коли виконуються дві вантажні операції (навантажування у вагон і вивантаження з нього). Число операцій зменшується і у разі безпосереднього перевантаження (перевалювання) вантажів з вагонів в судна або автомобілі,і з суден у вагони або судна, з вагону у вагони. Така технологія переробки вантажів називається прямим варіантом.

Залізниці здійснюють перевезення вантажів, пасажирів, багажу і пошти між станціями, відкритими для виконання відповідних вантажних і комерційних операцій.

Станції можуть бути відкриті для виробництва всіх або тільки деяких комерційних операцій залежно від потреб в перевезеннях підприємств і населення, що тяжіють до станції району, а також від наявності на ній відповідних технічних пристроїв. Наприклад, одні станції приймають до перевезення і видають тільки повагонні відправки, які можна зберігати на відкритих майданчиках і платформах, інші — повагонні і дрібні відправки і лише за умови завантаження і розвантаження їх цілими вагонами на під'їзних коліях, треті закриті для прийому і видачі легкозаймистих вантажів і т.д. Операції, виконувані на кожній станції, вказані в Алфавітному списку залізничних станцій (Тарифне керівництво № 4).

Вантажні станції є комплексом колійних і вантажних пристроїв, технічних і службових приміщень, призначених для виконання вантажних і комерційних операцій. Ці станції, як правило, розташовані в крупних промислових і населених пунктах і обслуговують промислові підприємства і населення. Тут зароджуються і погашаються вантажопотоки. Залежно від виду операцій вантажні станції підрозділяються на:

навантажувальні — виконуючі переважно навантажування вантажів і в незначній мірі вивантаження. До них відносяться станції навантажування масових вантажів (вугілля, руди, ліси, нафти і ін.);

вивантажувальні — коли об'єм вивантаження переважає над навантажуванням. Ці станції розташовані в крупних населених пунктах, де кількість сировини, що завозиться, палива і продовольства, як правило, перевищує розміри вивозу продукції;

навантажувально-вивантажувальні — приблизно з однаковим об'ємом навантажування і вивантаження вантажів;

перевантажувальні — здійснюючі в значних розмірах перевантаження вантажів на водний (портові) або автомобільний транспорт, з вузької колії на широку і назад, з залізниць однієї держави на залізниці іншої країни (прикордонні).

Залежно від основного призначення і характеру роботи вантажні станції розрізняють:

неспеціалізовані (загальні для всіх вантажів), призначені для операцій з тарно-пакувальними, навалочними, контейнерними і іншими видами вантажів, що розташовуються звично у великих містах;

спеціалізовані для переробки окремих видів вантажів (пункти навантажування вугілля, руди, бази вивантаження мінерально-будівельних матеріалів, пункти наливання і слива нафтопродуктів);

Станції, обслуговуючі залізничні під'їзні колії підприємств і об'єднаних транспортних господарств (вантажні операції безпосередньо на станції не виконуються).

Залізниці здійснюють перевезення вантажів, пасажирів, багажу, вантажобагажу і поштиміж станціями, відкритими для виконання повідних операцій.

Станції здійснюють операції, пов'язані з ввезенням пасажирів, багажу і вантажобагажу, прийняттям, видачею вантажів повагонними, дрібними відправками та в контейнерах, а за договорами з відправниками та одержувачами — навантаження і вивантаження. Станції можуть відкриватися для проведення усіхабо окремих операцій.

Відкриття чи закриття станцій для здійснення усіх чи окремих операцій провадиться Укрзалізницею після опублікування проце у Збірнику правил перевезень і тарифів залізничного транспорту. При цьому питання про експлуатацію малодіяльних збиткових залізничних дільниць, станцій, а також залізничних під'їзних колій, що перебувають на балансі залізниць, вирішується, разом з відповідними органами виконавчої влади та органами місцевого самоврядування.

У разі неприйняття органами місцевого самоврядування (протягом 6 місяців після звернення залізниці) рішень про компенсацію збитків з місцевих бюджетів або за рахунок підприємств, що обслуговуються цими дільницями, станціями та під'їзними коліями, Укрзалізниця за погодженням з Мінтрансом має право прийняти рішення про закриття збиткових дільниць, станцій та під'їзних колій.

Станція може бути відкрита для вантажних і комерційних операцій на певну пору року (перевезення цукрового буряка, вивіз зерна і ін.). Відкриттю нової станції повинні передувати техніко-економічні вишукування, якими визначаються характер і структура вантажообігу, необхідні технічні пристрої, їх пропускна або перероблююча спроможність.

До часу публікації розпорядження про відкриття станції в Збірці правил перевезень і тарифів вона повинна бути повністю укомплектована працівниками, забезпечена бланками, Статутом залізниць України, правилами, тарифним керівництвом і ін.


Читайте також:

  1. II. Класифікація видатків та кредитування бюджету.
  2. V. Класифікація і внесення поправок
  3. V. Класифікація рахунків
  4. А. Структурно-функціональна класифікація нирок залежно від ступеню злиття окремих нирочок у компактний орган.
  5. Аварійно-рятувальні підрозділи Оперативно-рятувальної служби цивільного захисту, їх призначення і склад.
  6. Автоматизація процесу призначення IP-адрес
  7. Автопідприємства вантажних автомобілів
  8. Адміністративні провадження: поняття, класифікація, стадії
  9. Аналіз службового призначення деталей та конструктивних елементів обладнання харчових виробництві, визначення технічних вимог і норм точності при їх виготовленні
  10. Аналітичні процедури внутрішнього аудиту та їх класифікація.
  11. Банківська платіжна картка як засіб розрахунків. Класифікація платіжних карток
  12. Банківський кредит та його класифікація.




Переглядів: 1957

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Статут залізниць України – правова основа вантажної і комерційної. роботи. | Основні права, обов’язки і відповідальність агентів комерційних.

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.015 сек.