Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Заготівля і переробка лісонасінневої сировини

Закріплення і заліснення пісків

Піски - це накопичення мінеральних кристалічних частинок розміром 0,01-3 мм. Вони утворюють в процесі руйнування твердих скельних порід внаслідок дії води, змін температури та вітру.

Для закріплення пісків використовують механічний та хімічний захисти, травосіяння, шелюгування, посадку дерев.

Шелюгування пісків проводиться двома способами: шелюгування пагонами у плужні борозни і шелюгування живцями.

Шелюгування пагонами. . Нарізають борозни глибиною 20-25 см перпендикулярно напрямку переважаючим вітрам на відстані 3-9 м між рядами, або через 10-30 м при кулісному створенні смуг ( в кожній кулісі 2-5 р. відстань між рядами 1,0-1,5 м).

Пагони шелюги завдовжки 2-4 м укладають на дно борозен з перкриттям пагонів (10-15 см). Борозну засипають повторним проходженням плуга.

Шелюгування живцями. Нарізають живці довжиною 30-50 см діаметром не меньше 0,5 см. механізовано і вручну. Садять на всю глибину ( довжину) живців, відстань між садивними місцями 0,4-0,7 м. Пагони, що з’являються, восени зрізують, щоб спричинити кущення. Щоб коріння шелюги не висушувало грунту, через один-два роки підрізають коріння плугом без полиці на відстані 0,5-0,7 м від рядка шелюги.

Через 2-3 роки після шелюгування необхідно висаджувати лісові культури з деревних порід, бо шелюга недовговічна і придатна лише для заготівлі прута.

Перед висаджуванням сіянців і саджанців необхідно спочатку закріпити

рухомі піски а тоді вже садити ліс.

Породи, які рекомендують для заліснення пісків: сосна звичайна, сосна кримська береза бородавчаста, акація біла, тополі, дуб черешчатий на багатих пісках, або пісках з прошарками суглинків чи глини. Кущі: акація жовта, ракитник , лох вузьколистий, жимолость татарська, смородина золотиста. Обробіток грунту в основному частковий із-за посиленої вітрової ерозії. Рідко використовують чорний або ранній пар.Доцільно проводити глибоке розпушування грунту, що сприяє проникненню коріння на більшу глибину. Попередньо необхідно продискувати смуги (віддаль між ними 2,5-3 м), а потім проходять зрихлювачами на глибину 60-80 см РН-60, РН-80. На бугристих пісках найкраще використовувати обробіток грунту площадками або використовують ямокопачі. Площадок 400-600 шт/га розміром 2х1 м, на кожній площадці висаджують 6-8 сіянців. На підвищеній частині висаджують сосну звичайну і кримську, в низинах - березу, тополю, в більш сприятливих умовах- дуб черешчатий. Якщо є велика небезпека ерозії, то грунт обробляють стрічками. Догляд в рядах проводять по схемі 4-3-2, 3-2-1.

 

 

Насіння хвойних порід по різному добувають із шишок. Шишки сосни, ялини, модрини при підсиханні розкриваються і насіння вилітає. Тому для штучного добування насіння використовують шишкосушилки з постійним підігрівом і циркуляцією повітря. Але з шишок модрини європейської, кедрових сосен, ялиці білої, сосни ельдарської та піцундської добувають насіння інакше. Модрина європейська має щільні лусочки і велику смолистість, тому його добувають дробленням шишок в машині МІС-3. Шишки кедрових сосен опадають разом з насінням не розкриваючись, тому їх дроблять на машині МІС-2, МК-1 (яка разом і відвіює домішки).

Щоб отримати насіння з шишок кипариса, сосни ельдарської, піцундської використовують агрегат для висвердлювання стержнів шишок АС-0,5. Шишкоягоди ялівцю намочують, а потім роздушують, розтирають і з отриманої маси відмивають насіння.

Висушування шишок може бути природним, повітряно-сонячним і штучним. Природне висушування проходить під дією природних факторів (наприклад, на горищах). Повітряно-сонячне – коли шишки підсушують на стелажах під дією сонця і протягів. Штучне висушування – найбільш продуктивне і якісне. Шишкосушилки бувають стелажного і барабанного типу, стаціонарні і пересувні.

Барабанного типу (Кременець, Смига) – продуктивність 3-4кг на добу. На шишкосушилках є також машини для відвіювання, обезкрилювання і сортування насіння МОС-1, або МОС-1А, СУМ-1, ОВС-2.

Сухі плоди для одержання насіння спочатку просушують, тоді подрібнюють або обмолочують і перевівають. Жолуді дуба, горішки бука, граба очищають від домішок на решетах.

Сережки берези, тополі, осики, верби перетирають на решітках і ситах, потім відвіюють або вручну, або на МОС-1А, СУМ-1. Акація біла, гледичія зразу ж обмолочується і відвівається на СУМ-2.

Насіння клена,в’яза, липи, ясена, скумпії відокремлюють від крилаток і відвівають на машинах СУМ-1.

Насіння із соковитих плодів заготовляють лише холодним способом. Спочатку плоди подрібнюють на плододробарках, плодотертках, плодорізках, тоді відмивають холодною водою. Крім насіння можна отримати варення, соки. Для кісточкових використовують кісточковибивальні машини.

Після цього насіння просушують.

 


Читайте також:

  1. Аналітико-синтетична переробка інформації
  2. Аналітичний огляд використання вторинної сировини і відходів
  3. Біологічна безпека харчової сировини і продуктів
  4. Вивіз давальницької сировини українського замовника за межі митної території україни і ввіз в україну готової продукції
  5. Вивчення ринку сировини й матеріалів
  6. Вплив вологості сировини на довжину різки
  7. Договір на переробку давальницької сировини
  8. Заготівля зеленої тріски на лісосіці
  9. Задачі біржі - не постачання економіки сировиною, капіталом, валютою, а організація, упорядкування, уніфікація ринків сировини, капіталу і валюти.
  10. Захист сировини та готової продукції на об’єктах харчової промисловості
  11. Зовнішньоекономічні операції щодо давальницької сировини та товарообміну.




Переглядів: 1236

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Вирощування живцевих саджанців в відділенні зеленого живцювання | Правила дискусії

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.021 сек.