Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Облік учасників ЗЕД у митних органах

Структура митних органів

Загальні положення

Перед тим як розпочати будь-які зовнішньоторговельні операції (екс­порт, імпорт товарів та послуг, тимчасове ввезення-вивезення, посеред­ницькі угоди і т. ін.), підприємство повинно стати на облік у митному органі.

Кожне підприємство за українськими законами має право самостійнодекларувати митним органам свої товари, що є об'єктами зовнішньоеконо­мічної діяльності, або доручити цю процедуру так званим митним броке­рам- підприємствам чи окремим особам, які мають відповідні повно­важення і досвід роботи у цій справі.

Митний контроль і митне оформлення здійснюються у місцях перетину державного кордону та усередині країни.

Структура митних органів визначена у Митному кодексі (гл. 2) і містить у собі:

- Центральний апарат Державної митної служби- спеціально уповноважений центральний орган виконавчої влади у галузі митної

справи;

- регіональні митниці;

- митниці;

- митні пости- структурні підрозділи митниць, які безпосередньо здійснюють митний контроль та оформлення товарів і транспортних засобів, що переміщуються через митний кордон України;

- спеціалізовані установи та навчальні заклади;

- митну варту- спеціальні підрозділи митних органів, призначені для боротьби з порушеннями митних правил та забезпечення охорони митних органів, супроводження товарів і транспортних засобів, забезпечення охорони зон митного контролю.

 

Для здійснення зовнішньоекономічної діяльності, пов'язаної з переміщен­ням товарів, транспортних засобів та інших предметів через митний кордон України, суб'єкти ЗЕД повинні стати на облік у митному органі, у зоні діяльності якого цей суб'єкт зареєстрований.

Процедура взяття на облік,або акредитація,діє у системі української митниці з травня 1996 року. Існуючий нині порядок обліку суб'єктів ЗЕД* дозволяє митним органам мати мінімум необхідної інформації про підпри­ємство, а підприємству - довіру митних органів як до рівноправного парт­нера у стосунках з державним органом.

Процедура акредитаціїна митниці безоплатна.За наявності усіх правильно оформлених документів отримання картки обліку, завіреної особистою номерною печаткою співробітника митниці, зазвичай забирає мінімум часу - 1 - 1,5 години. За цей час один митний інспектор перевіряє правильність зазначених даних, інший - наявність і легітимність осіб, прізвища яких подані у картці обліку.

Акредитація передбачає подання митному органу, у зоні діяльності якого зареєстроване підприємство, заповненої облікової картки суб'єкта ЗЕД разом з такими документами:

- установчі документи(статут, рішення про створення суб'єкта госпо­дарювання) нотаріально засвідчена копія;

- свідоцтво про державну реєстраціюсуб'єкта підприємницької діяль­ності за його місцезнаходженням (місцем проживання) або свідоц­тво про реєстрацію представництваіноземного суб'єкта господарсь­кої діяльності в Україні - нотаріально засвідчена копія;

- довідка органів статистикипро занесення СПД - юридичної особи до Єдиного державного реєстру підприємств та організацій України (ЄДРПОУ) та присвоєння кодів території (СПАТО), форми власності (ЗКФВ) - оригінал;

- довідка уповноваженого банкупро наявність гривневого розрахун­кового та(або) валютного рахунків, прізвище, ім'я, по батькові голов­ного бухгалтера підприємства, номери контактних телефонів - ори­гінал;

- наказ по підприємствупро призначення керівника підприємства, головного бухгалтера та відповідальних за роботу з митницею пра­цівників, їх прізвища, ім'я, по батькові, паспортні дані, зразки підписів - ксерокопії, завірені печаткою підприємства та підписом уповноваже­ної особи.

- свідоцтво платника ПДВ, якщо підприємство є платником податку на додану вартість, ксерокопія, завірена печаткою підприємства та підписом уповноваженої особи.

Слід зазначити, що в обліковій картці підприємства обов'язково на­дається зразок відбитка печатки підприємства, яка буде використовува­тися при митному оформленні вантажів підприємства.

Додатково до цього переліку митниця може попросити інші документи, наприклад такі, що підтверджують право власності на приміщення, де підприємство зареєстроване чи фактично знаходиться, або договір на оренду цього приміщення.

Оскільки всі дані про підприємство заносяться у центральну базу даних митних органів, суб'єкт ЗЕД повинен додатково надати облікову картку в електронному вигляді . Процедура акредитації є останнім ета­пом перед початком безпосереднього здійснення зовнішньоекономічної операції.

Інспектор вантажного відділу (митного поста) митниці, відповідальний за облік, звіряє копії з оригіналами поданих документів, завіряє обидва примірники «Облікової картки суб'єкта ЗЕД» особистою номерною печаткою, після чого один примірник картки залишає в справах митниці разом з копіями поданих на облік документів, а другий — видає на руки заявникові як свідоцтво про облік у митних органах.

Інспектор також присвоює підприємству обліковий но­мер, складений за схемою:

· код митного органу;

· порядковий номер вантажного відділу;

· останні дві цифри року обліку в митному органі;

· порядковий номер облікової картки.

Цей номер зазначається на обох примірниках «Облікової картки суб'єкта ЗЕД».

Наприклад, якщо підприємству присвоєно обліковий номер 10121/3/10/00765, це означає, що:

• митний орган, у якому підприємство стало на облік, має код 10121;

• постановка на облік здійснена у вантажному відділі митниці, по­рядковий номер якого 3;

• постановка на облік відбулася у 2010 році;

• порядковий номер облікової картки підприємства — 00765.


 


Читайте також:

  1. III. Вимоги до учасників, складу груп і керівників туристських подорожей
  2. IX. Відомості про військовий облік
  3. IX. Відомості про військовий облік
  4. Автоматизовані форми та системи обліку.
  5. Адміністративна відповідальність за порушення митних правил
  6. Акції та їх облік
  7. Акції та їх облік
  8. Алгоритм із застосуванням річної облікової ставки d.
  9. Аналітичний та синтетичний облік ГП
  10. Аудит на підприємствах з комп’ютеризованим бухгалтерським обліком
  11. Аудит на підприємстві з кмп’ютеризованим бухгалтерським обліком.
  12. Базові принципи обліку виробничих витрат і калькулювання собівартості продукції




Переглядів: 1164

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Облік учасників ЗЕД | Реєстрація зовнішньоекономічних договорів

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.017 сек.