Напівпровідникові елементи стабілізаторів мають малу перевантажувальну здатність. Тому короткочасні великі струми і напруги можуть вивести їх з ладу. Наприклад, у стабілізаторах з послідовним увімкненням регулюючого елемента небезпечними є коротке замикання або різке зменшення навантаження. Останнє при наявності LC-фільтра може призвести до перевантаження регулюючого транзистора за напругою. Підвищена напруга у випадку пробою регулюючого транзистора буде подаватися на навантаження і підсилювач [3, 4].
Захист стабілізаторів за допомогою плавких запобіжників неефективний, оскільки напівпровідникові прилади виходять з ладу швидше, ніж згорає запобіжник. Тому в стабілізаторах передбачають електронний захист, який не допускає виникнення критичних ситуацій. Прикладом захисту від перенавантаження струмом є схема, наведена на рисунку 3.22 [3].
Рисунок 3.22 – Схема захисту від перенавантаження струмом
Якщо падіння напруги на резисторі R4, викликане струмом навантаження, перевищить значення, яке задається резистором R3 на емітері транзистора VT2, то транзистор відкриється. Малий опір переходу колектор-емітер транзистора шунтує коло від'ємного зворотного зв'язку. Напруга на базі транзистора VT1 стає більш позитивною і він закривається. Ступінь закриття визначається величиною струму резистора R4. Струм навантаження перестає змінюватися, і стабілізатор напруги перетворюється у обмежувач струму.