Особливості такого стабілізатора постійної напруги (рисунок 4.5) полягають у тому, що він змінює полярність вихідної напруги відносно вхідної і вихідна напруга може перевищувати вхідну [8, 6, 13].
При замиканні ключа VT1 дросель заряджається струмом від джерела . В ньому створюється ЕРС, полярність якої відмічена зліва від дроселя. Діод VD1 при цьому закритий. Конденсатор , який накопичив заряд у попередні періоди комутації, розряджається через навантаження, підтримуючи в ньому струм . Після розмикання ключа у дроселі наводиться ЕРС, полярність якої протилежна існуючій раніше. В результаті цього відкривається діод VD1, і через ланцюг +L – Cн||Rн – VD1 -L дросель розряджається. Струм дроселя проходить через навантаження і заряджає конденсатор.
Вважаючи, що струм в колі дроселя визначається його великим реактивним опором, знайдемо енергію, яку він віддає навантаженню:
. (4.5)
При малих втратах . Прирівняємо праві частини виразів (4.4) та (4.5).
. (4.6)
З (4.6) знайдемо:
. (4.7)
З результату (4.7) слідує, що абсолютне значення вихідної напруги при умові, коли час відкритого стану транзистора перевищує тривалість паузи, , перевищує значення вхідної напруги [3].