МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах
РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ" ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів
Контакти
Тлумачний словник Авто Автоматизація Архітектура Астрономія Аудит Біологія Будівництво Бухгалтерія Винахідництво Виробництво Військова справа Генетика Географія Геологія Господарство Держава Дім Екологія Економетрика Економіка Електроніка Журналістика та ЗМІ Зв'язок Іноземні мови Інформатика Історія Комп'ютери Креслення Кулінарія Культура Лексикологія Література Логіка Маркетинг Математика Машинобудування Медицина Менеджмент Метали і Зварювання Механіка Мистецтво Музика Населення Освіта Охорона безпеки життя Охорона Праці Педагогіка Політика Право Програмування Промисловість Психологія Радіо Регилия Соціологія Спорт Стандартизація Технології Торгівля Туризм Фізика Фізіологія Філософія Фінанси Хімія Юриспунденкция |
|
|||||||
Імпульсний стабілізатор з ШІМ
Стабілізатор складається з таких елементів та вузлів (рисунок 4.12) [3, 7, 9, 13]: регулюючого транзистора VT2; фільтра – L1, Cн1, Cн2, VD6; схеми закривання регулюючого транзистора R2, R3, VT1, VD5, С2, R4; схеми порівняння та підсилення постійного струму – R2, R5...R8, VT3, VD7; схеми керування – С1, R1, VD1- VD4, R3. Імпульси керування Uкер мають прямокутну форму (рисунок 4.13) Їх частота перемикання задається зовнішнім джерелом. Імпульси диференціюються елементами С1, R1 (рисунок 4.13, Ua-b) і випрямляються діодами VD1...VD4 (рисунок 4.13, Uc-d при , де – напруга на виході підсилювача постійного струму; форма керуючої напруги наведена при умовно для пояснення принципу роботи стабілізатора). Частота сформованих пилкоподібних імпульсів вдвоє перевищує частоту напруги керування. Напруга з випрямляча надходить в ланцюг бази транзистора VT1 (резистор R3), де складається з підсиленим сигналом зворотного зв'язку – сигналом розладу, який формується на резисторі R2. Полярності падіння напруг на резисторах R3 та R2 вказані на схемі рисунка 4.12. Приклад форми напруги розладу при відсутності керуючих імпульсів, , наведено на рисунку 4.12 (Uc-d при ).
Рисунок 4.12 – Схема імпульсного стабілізатора з ШІМ
Часова функція результуючого (сумарного) сигналу керування, який діє на вході транзистора VT1, зображена на рисунку 4.12, .
Рисунок 4.13 – Часові діаграми роботи імпульсного стабілізатора з ШІМ
Сигнал розладу формується на переході база-емітер транзистора VT3 і дорівнює , де: – напруга параметричного стабілізатора, зібраного на елементах R5, VD7; – коефіцієнт передачі вихідного дільника напруги. Він підсилюється і з резистора R2 надходить у базовий ланцюг транзистора VT1. При відсутності сигналів керування і при величині сигналу меншій мінус 0,6...0,8 В транзистор VT1 відкривається. Його перехід колектор-емітер шунтує перехід база-емітер транзистора VT2, і останній закривається. Струм вхідного джерела не надходить до навантаження. Пилкоподібна напруга, яка виділяється на резисторі R2, направлена зустрічно з підсиленою напругою розладу. Якщо , то потенціал бази транзистора VT1 відносно його емітера буде позитивним і транзистор VT1 перейде в закритий стан, а транзистор VT2 – відкриється. Струм, який протікає через перехід база-емітер транзистора VT2, стабілітрон VD5 і резистор R4, заряджає конденсатор С2 до напруги . Позитивний заряд накопичується на обкладці конденсатора, яка з’єднана з базою транзистора VT2. Струм джерела живлення протікає через транзистор VT2, дросель L1 та опір навантаження. У дроселі і конденсаторах фільтра Сн1, Сн2 накопичується енергія. Зі зменшенням регулюючої напруги на резисторі R3 напруга на переході база-емітер транзистора VT1 в певний момент часу стане рівною –0,6…0,7 В і він відкриється. Напруга конденсатора С2 через перехід колектор-емітер транзистора VT1 прикладається до переходу база-емітер транзистора VT2 і форсовано закриває його. Струм перестає надходити до навантаження. Діод VD5 виходить із стану електричного пробою, конденсатор С2 через нього не розряджається і підтримує закритим транзистор VT2. При зміні вихідної напруги у стаціонарному режимі регулювання, наприклад зменшенні, зменшуються позитивний потенціал бази транзистора VТ3, базовий і колекторний струми, падіння напруги на резисторі R2. Це призводить до збільшення загального часу закритого стану транзистора VТ1 і відкритого стану транзистора VТ2 – збільшується тривалість імпульсів на вході фільтра при незмінному періоді їх слідування. Вихідна напруга збільшується до свого первинного значення.
Читайте також:
|
||||||||
|