Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Забезпечення технологічності конструкцій машин

Зміст і обсяг проектно-конструкторських робіт

Організація проектно-конструкторських робіт

Зміст і обсяг робіт конструкторської підготовки виробництва визначаються видом, які розробляються, їхньою новиною і складністю. Прийнято розрізняти 4 види виробів: деталі; складальні одиниці; комплекси; комплекти.

ДЕТАЛЬ- це виріб, виготовлений з матеріалу однієї марки без застосування складальних операцій чи із застосуванням місцевих сполучних операцій (свердління, пайка, клеєння ). Наприклад, запресовування зубчастих коліс.

СКЛАДАЛЬНА ОДИНИЦЯ – виріб, складові частини якого цілком оброблені і підлягають з'єднанню між собою складальними операціями (ці операції виконуються на підприємстві - виготовлювачі, тобто це може бути готовий по обробці і зборці виріб, а також його складові частини).

КОМПЛЕКС - виріб, що складається з декількох виробів загального призначення, які з'єднуються не на підприємстві - виготовлювачі складальними операціями. Наприклад, РТК.

КОМПЛЕКТ - це кілька виробів загального функціонального призначення, що з'єднуються на підприємстві - виготовлювачі за допомогою складальних операцій. Наприклад, комплекти запчастин, змінних налагоджень, УСП і т.п.

ВИМОГИ до виробу, який необхідно забезпечити в процесі конструкторської підготовки виробництва:

- ЕКОНОМІЧНІ: ріст продуктивності праці, зниження питомої собівартості в порівнянні з базовим виробом;

- ЕКСПЛУАТАЦІЙНІ: висока продуктивність, надійність, безпека роботи, екологічні, естетичні і ергономічні вимоги;

- КОНСТРУКТОРСЬКІ: відповідність обраних параметрів конструкції умовам її експлуатації (підвищення потужності, робочих швидкостей, автоматизації керування, заміна матеріалів деталей більш довговічними, заміна механічних зв'язків електричними, гідравлічними, пневматичними, спрощення форм деталей і конструкцій);

- ТЕХНОЛОГІЧНІ: можливість типізації, механізації й автоматизації виробничих процесів, використання раціональних методів контролю;

- ОРГАНІЗАЦІЙНІ: можливість спеціалізації виробництва.

Етапи конструкторської підготовки виробництва

Конструкторська підготовка виробництва - це сукупність процесів з формування комплексу інженерно-технічних рішень, зв'язаних із забезпеченням готовності визначеного виробництва до освоєння і випуску високоякісних і конкурентноздатних виробів у якості, достатньої для задоволення попиту споживача.

Конструкторська підготовка виробництва включає:

1) інженерне прогнозування;

2) параметричну оптимізацію виробничих виробів (з урахуванням попиту на них);

3) дослідно-конструкторські роботи з застосуванням функціонально-вартісного аналізу;

4) відпрацьовування виробів на технологічність.

Розрізняють 4 етапи конструкторської підготовки виробництва (табл. 5)

Таблиця 5 - Етапи конструкторської підготовки виробництва

 

Тех. завдання - вивчення конструкцій і патентів, які існують; - установлення основних параметрів машини для проектування; - узгодження параметрів між заказником і виконавцем; - планування і моделювання; - складання кошторисної калькуляції за темою; - попередній аналіз економічної ефективності; - утвердження технічного завдання
Ескізний проект - розробка принципової схеми, кінематичних, гідравлічних та інших схем машини; - компонування машини; - розробка ескізних креслень загальних видів, макетування (розробка макетів); - складання специфікацій вузлів і механізмів ( в т.ч. покупних і уніфікованих); - аналіз патентної чистоти конструкції; - проміжний аналіз економічної ефективності; - захист ескізного проекту
Технічний проект -розробка креслень агрегатів і вузлів, макетування; - розрахунок на міцність, довговічність, твердість, точність; - складання специфікацій, технічних умов; - економічне обґрунтування конструкцій і окремих її елементів; - захист технічного проекту
Розробка робочою документації - розробка робочих креслень; - стандартизаційний контроль робочих креслень; - виготовлення дослідних зразків, стендові, заводські, державні випробування; - коректування робочих креслень; - складання подетальних і матеріальних специфікацій, ТУ; - розробка рекомендацій і інструкцій по експлуатації; - уточнений техніко-економічний аналіз конструкції і окремих її елементів

У процесі розробки конструкторська документація обов'язково піддається нормуванню, у процесі якого установлюється відповідність останньої вимогам ЄСКД. За умови порушення вимог стандартів і іншої науково-технічної документації вносяться зміни і виправлення в конструкторську документацію, яка розробляється.

Ефективність промислового виробництва забезпечує ЄСКД.

ЄСКД ( єдина система конструкторської документації) - комплекс державних стандартів, що встановлюють єдині, взаємозалежні правила і положення щодо складання, оформлення і обігу конструкторської документації, яка розробляється і застосовується промисловими, проектно-конструкторськими організаціями і підприємствами.

В ЄСКД враховані правила, положення, а також позитивний досвід оформлення графічних документів (ескізів, креслень, схем), встановлених рекомендаціями міжнародних організацій ( ІСО - міжнародна організація по стандартизації).

Склад і основні показники проектно-конструкторських робіт регламентуються ДСТ 15.001-73 «Система розробки і постановка продукції на виробництво. Основні положення» і ін. У них розкриваються основні функції замовника, розроблювача, виготовлювача і споживача продукції; обговорений порядок розробки, узгодження і твердження технічних завдань, порядок іспиту дослідних зразків, порядок постановки продукції на серійний чи масовий випуск.

Вимоги, пропоновані до проектно-конструкторських робіт:

1 Повинні забезпечувати створення машин і устаткування, що перевершує сучасний рівень техніки ( аналогів).

2 Стислість термінів і висока якість робіт (запобігання морального старіння техніки в процесі її створення).

3 Економічність.

Проектно-конструкторські роботи можуть проводитися як у спеціальних проектно-конструкторських організаціях (НДІ, ПКБ, СПКБ і т.п.), так і в службах головного конструктора на машинобудівних підприємствах.

Забезпечення виробничої й експлуатаційної технологічності конструкції виробу визначається її здатністю досягати необхідної якості в заданих обсягах випуску й умовах роботи при оптимальних витратах на виробництво, експлуатацію і ремонт. Таким чином конструкція виробу повинна давати можливість вибору і застосування найбільш ефективної технології, оптимізації витрат на виробництво, експлуатацію і ремонт.

Відпрацьовування конструкції на технологічність виконуються розроблювачами (розробка конструкторської і технологічної документації), підприємством-виготовлювачем і замовником. Усі ці роботи регламентуються ДСТ 14.201-83 .

Експлуатаційна технологічність ¾ питома трудомісткість ремонтів і профілактичне обслуговування.


Читайте також:

  1. I. Введення в розробку програмного забезпечення
  2. II.1 Програмне забезпечення
  3. III. Етапи розробки програмного забезпечення
  4. VІІІ. Проблеми та перспективи розвитку машинобудування.
  5. Адвокатура — неодмінний складовий елемент механізму забезпечення прав людини.
  6. Адміністративно-правові методи забезпечення економічного механізму управління охороною довкілля
  7. Аеродинамічні властивості колісної машини
  8. Аналіз програмного забезпечення з управління проектами.
  9. Аналогові обчислювальні електронні машини.
  10. Апаратне забезпечення USB
  11. Апаратне забезпечення мереж
  12. Аудит формування і використання власного капіталу та забезпечення зобов'язань.




Переглядів: 582

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Етапи науково-дослідних робіт | Оцінка економічної ефективності нової техніки

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.003 сек.