Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Цехові ВТК

Лабораторія іспитів і контролю якості

Начальник ВТК - підкоряється гол. інженеру заводу

Структура відділу техничного контролю (ВТК) машинобудівного заводу

На підприємстві контроль якості продукції виробляється як на робочих місцях, так і спеціальною службою – ВТК (рис. 15).

 

Зам. по зовнішнім Зам по хутро і зб. цехам і Зам. по допоміж. цехам,

постачанням і загот. цехам засобам контролю

 

Бюро ВТК (по відділах заводу)

 

Рекламацій Надійності Тех.-ек.бюро Стат. методів контролю

 

 

Рисунок 15 -

 

Продукція надходить на контроль ВТК тільки після того, як виконавець переконається у відсутності дефектів і відповідності її ТУ.

Якщо ВТК знайде дефекти, виріб повертається на доробку, якщо брак поправний, або складається акт про брак, у якому вказується причина браку:

- якщо з вини робітника – останньому оплачується 2/3 час. тарифної ставки;

- якщо не з вини робітника - 100% оплата праці.

У випадку виявлення браку з вини технолога чи конструктора, ВТК виписує повідомлення про зміну техпроцессу або конструкції виробу, що документально проходить по всіх етапах (нормувальники, копіювальники, цехові технологи, архів).

На етапі технічного проекту діє служба МЕТРОЛОГА (відділ), що здійснює:

- контроль над застосуванням у техпроцесі стандартних вимірювальних інструментів, упроваджує нові методи і засоби контролю.

На етапі конструкторської підготовки виробництва контроль якості здійснюється за допомогою проходження нормоконтролю, у якому установлюють відповідність креслень вимогам ЄСКД. Крім того, на машинобудівних заводах існує система узгодження креслень із усіма підрозділами. До складу такого контролю входять конструктори, технологи, термісти, збирачі, ливарі.

Шляхи підвищення якості продукції

В останні роки у світовій економіці сформувався новий підхід, нова стратегія в керуванні якістю на підприємстві. Ця стратегія характеризується наступним:

- забезпечення якістю розуміється не як технічна функція, виконувана одним підрозділом, а як систематичний процес, що охоплює всю організаційну структуру фірми;

- новому поняттю якості повинна відповідати і нова структура підприємства;

- питання якості актуальні не тільки в рамках виробничого циклу, але й у процесі розробок, конструювання, маркетингу і післяпродажного обслуговування;

- підвищення якості продукції вимагає застосування нової технології виробництва, починаючи з автоматизації проектування і закінчуючи автоматизованим виміром показників точності і якості виготовлення.

Усе це можливо, коли на підприємстві діє чітко організована система керування якістю, спрямована на інтереси споживача і виконувана всім персоналом фірми.

ЗАГАЛЬНИЙ КОНТРОЛЬ ЯКОСТІ на провідних фірмах США, Японії і західної Європи припускає три обов’язкових умови:

1 Якість - є основна стратегічна мета фірми. Оскільки вимоги до якості пред'являє споживач, не може існувати такого поняття, як постійний рівень якості.

Якість - постійна мінлива мета, тому рівень якості повинний постійно зростати.

2 Заходи щодо підвищення якості повинні торкатися всіх підрозділів фірми. Особливу увагу до якості необхідно приділяти на етапах НДОКР, що забезпечить скорочення термінів створення нових виробів.

3 Безупинний процес навчання персоналу і підвищення матеріального стимулювання якості продукції.

Інститут Геллапа (США) провів опитування близько 700 фірм, що працюють у промисловості і сфері обслуговування: 57% керівників відповіли, що питання якості актуальніше питань витрат і прибутку, 32% поставили прибуток на перше місце. Тобто більш половини опитаних переконані, що якість - один з найефективніших і надійних способів зменшити витрати.

В умовах гострої конкурентної боротьби фірми зможуть успішно розвиватися, упроваджуючи системне керування якістю продукції, а це значить:

- якість треба розглядати нарівні з усіма технічними нововведеннями із самого початку розробки виробу;

- планування НДОКР треба організовувати таким чином, щоб не обмежувати варіанти виробів з високими якісними характеристиками, нехай навіть і більш дорогі.

Документом, що підтверджує якість виробу є сертифікат.

Визначення «Сертифікація продукції» було розроблено міжнародною організацією по сертифікації - це дія третьої сторони, що доводить, що належним образом ідентифікована продукція, процес чи послуга відповідають конкретному стандарту чи іншому нормативному документу.

Сертифікат дозволяє в момент покупки перевірити відповідність товару вимогам стандартів.

Сертифікація заснована на проведенні іспитів і оцінці умов виробництва продукції, контролі за виконанням даних процедур і нагляді за якістю продукції з боку незалежного органа - комісії із сертифікації. При позитивних результатах сертифікації, виріб повинний мати підтверджуючий доказ - клеймо, спец. знак, етикетку, супровідний документ чи сертифікат.

Сертифікація може бути:

- обов'язковою - для параметрів якості продукції, що характеризують охорону навколишнього середовища, безпеку користування продукцією;

- факультативною - для параметрів, що можуть поліпшити клімат довіри між постачальниками і споживачами продукції, підвищити її конкурентноспроможність.

В даний час використовується кілька схем сертифікації. У кожну з них входять наступні етапи:

1 Атестація підприємства (сертифікація підприємства – оцінка виробничого потенціалу, основних виробничих фондів з позицій можливості випуску даної продукції).

2 Оцінка організації контрольних процесів на підприємстві.

3 Організація іспиту типових зразків продукції на підприємстві.

4 Наступний контроль якості продукції:

- іспит зразків з торгівлі,

- іспит зразків з виробництв (у споживача).

Питання сертифікації продукції спрямовані на захист прав споживачів, що у розвитих країнах захищені законами. В Україні зроблені кроки (заходи) у даному напрямку і прийнятий ряд законів:

- про стандартизацію;

- про захист прав споживачів;

- про сертифікацію продукції і послуг;

- про забезпечення єдності вимірів.

Заходи:

1 Впровадження систем керування якістю продукції, що забезпечила б високий рівень контролю на всіх етапах виробничого процесу.

2 Удосконалювання самих методів контролю: використання сучасних автоматизованих засобів і інструментів контролю.

3 Організація системи бездефектного виготовлення продукції і здачі її з першого пред'явлення. Система базується на безупинному технічному удосконалюванні виробничого процесу. ВТК здають тільки якісну продукцію, після ретельної перевірки її робітниками і майстрами. Задача працівників ВТК - попереджувальний контроль і аналіз усіх факторів виробничого процесу, що впливають на якість продукції і профілактика браку. Це заслін для браку і підвищення конкурентного іміджу фірми.

4 Впровадження системи морального і матеріального стимулювання не тільки для робітників, але і для ІТП, конструкторів, технологів (відсутність повідомлень про брак – основа для преміального заохочення).

 


Читайте також:

  1. Аналіз комплексних статей витрат: витрат на утримання та експлуатацію устаткуван­ня, цехові, загальногосподарські, поза виробничі витрати.
  2. Електричні навантаження характеризують споживання електричної енергії окремими споживачами, групою споживачів в цехові, групою цехів і підприємством в цілому.
  3. ЦЕХОВІ ЕЛЕКТРИЧНІ МЕРЕЖІ.




Переглядів: 605

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Класифікація методів контролю якості продукції | Система раціонального обслуговивання виробництва

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.008 сек.