Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Майнове та особисте страхування

Економічні відносини, властиві майновому і особистому страхуванню, пов'язані з відшкодуванням збитків в процесі суспільного виробництва, за умови, якщо цей процес порушується в результаті стихійних лих та інших надзвичайних або непередбачених подій. Такі збитки відшкодовуються за рахунок страхових внесків, сплачених раніше застрахованими особами.

Майнове і особисте страхування поширюється в основному на збитки, що отримані внаслідок стихійного лиха, від аварій, пожежі, нещасних випадків, захворювань, змін ділової кон’юнктури, розкрадань.

Будучи частиною загальної категорії страхування, майнове і особисте страхування, мають такі особливості:

> при страхуванні виникають грошові перерозподільні відносини, обумовлені наявністю певного ризику в процесі суспільного виробництва;

> для страхування характерні замкнуті перерозподільні відносини, між учасниками при відшкодуванні збитків;

> кошти страхового фонду використовуються серед страхувальників;

> страхування передбачає розподіл збитків в просторі і в часі;

> для ефективного просторового розподілу збитків потрібні велика територія і достатня кількість застрахованих осіб;

> розкладення збитків пов’язане з випадковим характером подій і виходить за рамки одного року та діє протягом багатьох років;

> еквівалентність відносин між страхувальниками.

Економічна сутність страхування полягає в тому, що за рахунок платежів всіх учасників надається допомога тим страхувальникам, у яких виникли збитки внаслідок випадкових подій.

Отже, страхування — це сукупність особливих замкнутих перерозподільних відносин між його учасниками з приводу формування за рахунок грошових внесків цільових страхових фондів, призначених для відшкодування можливих збитків господарських суб’єктів, викликаних непередбачуваними обставинами або для надання матеріальної допомоги громадянам. Страхові фонди є матеріальноречовими носіями, основою страхових відносин.

Виникнення страхових фондів обумовлене інтересами сторін, що бермі участь в страхуванні. Особливістю, що відрізняє страхові фонди від інших є те що, що вони не можуть бути віднесені ні до фондів споживання, ні до фондів накопичення. Це частина доходу, яка не використовується як дохід і не служить фондом накопичення. Проте, частина доходів, що перерозподіляється через страхові чи фонди, може бути як фондом накопичення, так і покривати витрати на відтворення (залежно від випадку). Страхові фонди є необхідною складовою системи резервних фондів суспільства, призначених для попереджень різних непередбачених диспропорцій в національному господарстві. Будь-який страховий фонд утворюється за рахунок внесків господарських суб’єктів і населення, які називають страховими платежами.

Економічну сутність майнового і особистого страхування виражають йот функції, основними з яких є розподільна, контрольна та ризикова.

Розподільча функція: своєрідність її виражається в тому, що вона виступає як перерозподільча. Однією із форм розподільчої функції є попереджувальнії

функція, суть якої у запобіганні можливості настання страхового випадку шляхомм фінансування попереджувальних заходів. У особистому страхуванні розподільна функція має форму ощадної функції, суть якої в заощадженні коштів через окремі види страхування.

Контрольна функція виражається в конкретних відносинах сторін з приводу мобілізації страхових платежів та цільового використання страхового фонду. ;

Сутність ризикової функції страхування виражається в тому, що страховий ризик безпосередньо пов’язаний з основним призначенням страхування - відшкодуванням збитків від несприятливих подій.

Викладені особливості даної частини страхових відносин дають змогу зробити висновок, що майнове і особисте страхування є відносно самостійною галуззю страхування, що має свою специфіку. Організаційна форма цих відносин може розглядатись у фінансовій системі як галузь фінансів господарюючих, суб'єктів, що здійснюють комерційну діяльність зі всіма аспектами функціонування, властивими цій галузі та з врахуванням особливостей, викладених нижче.


Читайте також:

  1. Аудит розрахунків з оплати праці й за соціальним страхуванням.
  2. Біржове страхування (хеджування) учасників біржової торгівлі від несприятливих для них коливань цін
  3. Види загальнообов’язкового державного соціального страхування
  4. Види і форми страхування
  5. Види майнового страхування
  6. Види майнового та особистого страхування
  7. Види особистого страхування
  8. Види страхування
  9. Види страхування
  10. Види страхування життя
  11. Види страхування.
  12. Виправлення помилок у звітності страхувальників по коштах загальнообов’язкового державного соціального страхування.




Переглядів: 765

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Контрольні запитання | Види майнового та особистого страхування

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.003 сек.