Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Види майнового та особистого страхування

Критеріями класифікації є відмінності в об’єктах страхування з урахуванням категорії страхувальників, об’єму страхової відповідальності і встановленого законодавством порядку організації страхування.

Відповідно до цих критеріїв страхування поділяється на галузі, підгалузі та види.

Крім того, розрізняють дві форми страхування - обов'язкове і добровільне. Обов’язкове страхування - це страхування; що здійснюється відповідно до вимог законодавства в обов’язковому порядку. Добровільне - це страхування, що здійснюється на добровільних засадах, як самостійне волевиявлення страховика та страхувальника. При обов’язковому страхуванні страхувальник зобов’язаний укласти договір зі страховиком на умовах, визначених нормативно-правовими актами, що регулюють дані страхові відносини. Договір обов’язкового страхування може бути укладений з будь-яким страховиком, що надає страхові послуги на ринку. Для державної страхової організації укладення такого договору є й обов’язком.

У страхуванні розрізняють (за об’єктом страхування) дві галузі: майнові особисте.

Призначення майнового страхування полягає у відшкодуванні збитку, отриманого внаслідок стихійних лих та інших випадкових подій. Об’єктом страхування є різні матеріальні цінності і пов’язані з ними інтереси.

Майнове страхування поділяється на підгалузі залежно від категорії страхувальників: страхування майна сільськогосподарських підприємств, приватних кооперативних і громадських організацій, державного майна, майна населення При страхуванні цивільно-правової відповідальності страхується ризик відповідальності за зобов’язаннями, що виникають внаслідок спричинення шкоди життю, здоров’ю або майну інших осіб, а також відповідальності за зобов'язаннями що виникають відповідно до договорів чи інших правочинів.

Враховуючи види чи групи застрахованого майна, розрізняють такі види страхування: страхування сільськогосподарських культур, тварин, будівель, майна державних, приватних, кооперативних підприємств, громадських організацій, домашнього майна; транспортних засобів, особистого подвір’я; фінансових ризиків (зокрема банківських операцій, операцій на ринку цінних паперів); вантажів; нафтових операцій (по видобутку, переробці та транспортування нафти) тощо. В обов’язковому порядку майнове страхування передбачає страхування цивільно-правової відповідальності перевізника перед пасажирами при здійсненні перевезень на всіх видах транспорту і цивільно- правової відповідальності автовласників. Існує також обов’язкове страхування сільськогосподарського виробництва, зокрема багаторічних насаджень, сільськогосподарських тварин, рухомого і нерухомого майна, сільськогоспо­дарської продукції, посівів та худоби від несприятливих природнокліматичних умов, та інших стихійних лих.

Особисте страхування - це страхування інтересу фізичної особи, що передбачає страхування його життя, здоров’я та іншої власності як самого страхува ння, так і третіх осіб. Призначення особистого страхування полягає у виплаті громадянам обумовленої грошової суми при настанні певної події в їх житті.

Воно включає такі підгалузі, як страхування життя, здоров’я, працездатності та інших інтересів людини.

Існують такі види особистого страхування - змішане страхування життя, страхування дітей, страхування до одруження, довічне і тимчасове страхування на випадок смерті та втрати працездатності, страхування від нещасних випадків; страхування працівників за рахунок підприємств, установ і організацій, страхування пасажирів повітряного, залізничного, морського, внутрішнього водного та маршрутного автомобільного транспорту.

Більшість перерахованих видів страхування здійснюються в добровільній формі. У обов’язковій формі здійснюється страхування цивільної відповідальності власників транспортних засобів та страхування пасажирів.

Асортимент страхового захисту в Україні включає такі види страхування:

> довгострокове накопичувальне страхування;

> регіональне страхування життя;

> страхування на випадок стихійного лиха;

> страхування призовників;

> страхування жінок на випадок родів;

> страхування на випадок розкрадання тварин;

> страхування тимчасово переміщеного майна (узятого з собою на час відпочинку, у відрядження тощо);

> страхування квартир, придбаних громадянами в особисту власність.

Розвиток комерційного банківського сектора зажадав введення страхування банківських депозитів фізичних осіб.

Обов’язковому страхуванню підлягає особовий склад військовослужбовців, працівників органів внутрішніх справ, служби безпеки України, державної пода­ткової служби .

Напрямами подальшого розвитку майнового та особистого страхування є надання можливості застрахувати майно громадян від певного ризику або групи ризиків за бажанням страхувальника а також надання можливості застрахувати не все майно в цілому, а будь-які матеріальні цінності зокрема.


Читайте також:

  1. Аномалії особистого розвитку підлітків
  2. Аудит розрахунків з оплати праці й за соціальним страхуванням.
  3. Біржове страхування (хеджування) учасників біржової торгівлі від несприятливих для них коливань цін
  4. Види загальнообов’язкового державного соціального страхування
  5. Види і форми страхування
  6. Види майнового страхування
  7. Види особистого страхування
  8. Види страхування
  9. Види страхування
  10. Види страхування життя
  11. Види страхування.




Переглядів: 1803

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Майнове та особисте страхування | Фінансовий рииок як економічна категорія

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.006 сек.