Привабливою рисою ПЛІС для реалізації алгоритмів ЦОС є наявність внутрішнього швидкодіючого розподіленого ОЗП, вбудованих вузлів обчислення ШПФ тощо.
Для реалізації високошвидкісних пристроїв ЦОС найбільш прийнятні ПЛІС таких сімейств, як Vіrtex, Vіrtex-E, XC4000XL/XLA/XV, Spartan/XL.
Однокристальна реалізація на ПЛІС алгоритму ШПФ
Проектування засобів опрацювання сигналів та зображень на ПЛІС
На рис. 6.1 наведена структурна схема вузла реалізації алгоритм ШПФ на ПЛІС. Вхідне ОЗП використовується для завантаження вхідної послідовності, збереження результатів проміжних обчислень і вивантаження результатів перетворення. Буферне ОЗП - для збереження результатів проміжних обчислень, у ПЗУ зберігаються значення коефіцієнтів WNr. Застосування двох ОЗП дозволяє одночасно виконувати операції читання і запису та забезпечити коректність опрацювання даних. Блок "метелик" виконує обчислювальні дії відповідно до виразу (1.11), причому число помножувачів у загальному випадку може бути різним - від 1 до 4. Блок керування формує сигнали синхронізації і необхідні сигнали керування.
Рис. 6.1. Узагальнена структурна схема виконання алгоритму ШПФ на ПЛІС
Наприклад, якщо обчислення перетворення відповідно алгоритму ШПФ при N = 256 відбувається за 8 ступенів, то при апаратній реалізації на ПЛІС потрібно додати ще 2 ступені - ступінь завантаження вхідних даних і ступінь вивантаження результатів перетворення. Таким чином, повне перетворення вимагає 10 ступенів: