Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Ринок капіталу

РИНОК КАПІТАЛУ. ПРОЦЕНТ

Будь-яке підприємство в умовах ринкової економіки для своєї діяльності потребує залучення фінансового капіталу, що є джерелом формування його майна. Діяльність підприємства безпосередньо залежить від обсягу і структури його фінансового капіталу.

Функціонування ринку капіталу дозволяє підприємствам вирішувати проблеми як формування інвестиційних ресурсів для реалізації реальних інвестиційних проектів, так і ефективного фінансового інвестування (здійснення довгострокових фінансових вкладень). Фінансові активи, що обертаються на ринку капіталу, як правило, менш ліквідні. Для них характерний найбільший рівень фінансового ризику і відповідно більш високий рівень дохідності.

Поняття капіталу та його різноманітних форм, видів, елементів є такими ж поширеними в економічній теорії та повсякденному житті, як поняття гроші, власність, ціна то що.

Функціональними формами капіталу є грошова, продуктивна, товарна форми. Щоб заснувати підприємство потрібні грошові кошти, тобто грошовий капітал. Як було зазначено у розділі 6, промисловий капітал – це капітал, що функціонує в сфері матеріального виробництва і у процесі свого руху послідовно проходить три стадії, приймає і скидає три форми й у кожній з них виконує відповідні функції.

Товарний капітал - одна із функціональних форм, що наряду з грошовою та промисловою відповідає певній стадії кругообороту промислового капіталу.

Торговий капітал - капітал, що функціонує в сфері товарного обігу, одна з найдавніших форм капіталу, що спочатку виступала в вигляді купецького. В розвинутому ринковому господарстві це відокремлена частина промислового капіталу в товарній формі. Торговий капітал безпосередньо не приймає участі у виробництві, але виконує важливу роль, опосередковуючи реалізацію товарів, доведених до споживачів і тим самим сприяє прискоренню обороту промислового капіталу і впливає на збільшення маси доданої вартості, а значить і на зростання капіталістичного прибутку. Формула руху торгового капіталу Г – Т –Г’. Його основною функцією є перетворення торгового капіталу в грошовий за допомогою актів купівлі-продажу.

У сфері обігу функціонує і позиковий капітал - це капітал, що приносить проценти. Це одна з найдавніших форм капіталу, що виступала у вигляді лихварського (лихварський капітал - характерна для докапіталістичних формацій форма капіталу, що приносить відсотки. Зародився в період розкладання первіснообщинного устрою. К. Маркс відносив лихварський капітал до «старовинних» «... допотопних форм капіталу, які задовго передують капіталістичному способу виробництва і спостерігаються в самих різних суспільно-економічних формаціях» (Маркс К. і Енгельс Ф., Тв., 2 видавн., т. 25, ч. 2, с. 142).

Позиковий капітал - це грошовий капітал, який віддає його власник в позику функціонуючому підприємцю на визначений строк на умовах довіреності і за певну плату у вигляді проценту. Позиковий капітал формується із тимчасово вільних грошових коштів, що створюються в процесі обороту промислового капіталу.

Форма руху позичкового капіталу Г – Г`. Вона спотворює реальні виробничі відносини, породжуючи думку, що гроші, незалежно від процесу виробництва і процесу обігу збільшуються надприродним способом. В дійсності процент - одна з перетворених форм доданої вартості. Одну її частину отримує підприємець, іншу - віддає грошовому капіталісту як плату за позику.


Читайте також:

  1. III. Географічна структура світового ринку позичкового капіталу
  2. Акціонерні товариства випускають облігації на суму не більше 25 % від розміру статутного капіталу і лише після повної оплати всіх випущених акцій.
  3. Альтернативні джерела формування підприємницького капіталу
  4. Альтернативні теорії капіталу
  5. Аналіз вартості капіталу
  6. Аналіз використання капіталу.
  7. Аналіз достатності банківського капіталу
  8. Аналіз якості обігового капіталу
  9. Аудит формування і використання власного капіталу та забезпечення зобов'язань.
  10. Будучи, як правило, дочірніми фірмами великих компаній, вони існують за рахунок засобів венчурного капіталу і здійснюють чітко визначений вид діяльності.
  11. Бухгалтерська оцінка капіталу банку
  12. Бухгалтерська оцінка капіталу банку. Структура капіталу




Переглядів: 537

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Заробітна плата, її основні форми і системи | Позичковий процент

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.016 сек.